Fitne unsurları partiden ayrılmadı, ayırdık

Fitne unsurları partiden ayrılmadı, ayırdık


Başbakan Erdoğan, "Efendim bazıları partiden ayrıldı. Ayrılmadı, ayırdık. Çünkü 'partimizin içerisinde maalesef bu tür fitne unsuru olanları artık barındırmanın bir anlamı yok' dedik" diye konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Efendim bazıları partiden ayrıldı. Ayrılmadı, ayırdık. Çünkü 'partimizin içerisinde maalesef bu tür fitne unsuru olanları artık barındırmanın bir anlamı yok' dedik" diye konuştu. 

Manisa programı kapsamında AK Parti Manisa İl Başkanlığı tarafından onuruna verilen yemekte konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yaşanan "komplo sürecini" milletin hayır duası ve desteğiyle birlikte atlatacaklarını belirtti.
Erdoğan, şöyle konuştu:

"Gezi ile yapmak istediler başaramadılar, şimdi bu yolla yapıyorlar, hatta bir de birleşiyorlar. Bu da çok enteresan. Dün İstanbul'da bu tür şeyler yapmak istediler. Ama şimdi bakıyorsunuz Taksim Meydanı'na çıkmak istiyorlar 300-400 kişiyle, artık gelen yok. İnanıyorum ki tutmayacak.

Ama ben teşkilatımdan şunu istemeyi özellikle kendim için gerekli buluyorum; çalışırsak Allah'ın izniyle bu iş biter, bizim lehimize biter. 30 Mart akşamı anonslar yapıldığı zaman Manisa Büyükşehir Belediyesi'ni Ak Parti kazanmıştır dendiği anda bu iş biter. İzmir Büyükehir Belediyesi'ni, Denizli Büyükşehir Belediyesi'ni Ak Parti kazanmıştır dendiği zaman biter.... Çok önemli. Bunlar, biliyorsunuz birileri 'ben Kürtler'in tek temsilcisiyim', öbürü 'ben Türkler'in tek temsilcisiyim'. Bir diğeri de bakıyorsun 'kumsalların tek temsilcisiyim' diyor. Bugüne kadar böyle geldiler. Ama biz bu ülkede yaşayan 76 milyonun evelallah temsilcisiyiz. Siyasetimizi de biz sadece kumsallarda yapmayız 780 bin kilometrekarenin tamamında yaparız. Onun için de bizim milletvekillerimiz çok farklı bir çeşni oluşturmuştur."  

Son dönemde AK Parti'den istifa eden milletvekillerine de dikkati çeken Başbakan Erdoğan, "Efendim bazıları partiden ayrıldı. Ayrılmadı, ayırdık... Çünkü 'partimizin içerisinde maalesef bu tür fitne unsuru olanları artık barındırmanın bir anlamı yok' dedik. Hemen MYK olarak kararımızı kesin ihraç talebiyle tedbirli olarak verdik, verince onlar hemen kalktılar istifa ettiler, yollarına gittiler. Artık sizin zaten yapacak bir şeyiniz yok.  Etseniz de etmeseniz de bu hareket sizi kapıya koymuştur. Biz daha önce de bunların benzerini yaşadı" diye konuştu.

"Biz bize yeteriz Allah'ın izniyle hiç endişeniz olmasın" diyen Başbakan Erdoğan, geçmişte benzer hareketleri sergileyenlerin olduğunu hatırlatarak, şöyle dedi:
"Şu anda bir tanesinin adı yok. Kurdukları parti de malum o da gitti. Duyuyor musunuz, var mı, kaldı mı bir şey? Esamesi okunmuyor, niye ihanet edenlerin esamesi okunmaz? Bu mudur? Biz el ele vereceğiz, bir olacağız, iri, diri olacağız ve kardeşlik projesi içerisinde birbirimizi Allah için seveceğiz ve bu mücadeleyi de bu şekilde inşallah sürdüreceğiz."
Başbakan Erdoğan, Manisa'nın büyükşehir adayını açıkladıklarını, ilçelerle ilgili çalışmaları üst kurulun devam ettirdiğini belirterek, bu çalışmanın bir iki hafta içerisinde tamamlanarak isimlerin açıklanacağını, ardından da yoğun bir tempoda kampanyanın sürdürüleceğini belirtti.

-"Ev ev dolaşacağız, kapı kapı dolaşacağız anlatacağız"-

Erdoğan, her ilçe belediye başkanının aynı zamanda büyükşehir belediye meclisinin üyesi de olacağını ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Böyle bir yapıda öyle çalışmamız lazım ki bir defa ilçelerin belediye başkanlıklarını aldığımız anda bizim büyükşehirdeki sayımız zirve yapacaktır. Bunu sağlamamız lazım. Bunun için de tabii bizim kadın kollarımız bana göre çok önemli açık söylüyorum, kale içeriden fethedilir. Onun için ev ev dolaşacağız, kapı kapı dolaşacağız anlatacağız bu işi. Ne yaptık bugüne kadar, bunları anlatacağız. Eğer bunlar, herkes bilmiyor bunları, 'tekrar etmeye gerek yok.' Hayır  'Et tekrarı ahsen velevkane yüzseksen'. Yüz seksen kere de olsa anlat. Bunu yapacağız. Ve hafıza-i beşer nisyan ile malüldür. İnsan oğlu unutur, onun için tekrar anlatacağız ve elimizde malzemelerimiz çok, bizim yaptıklarımız çok ama muhalefetin yaptığı aslında bir şey yok. Onlar ne anlatacaklar." 

-"Bu, Türk milletine karşı başlatılmış bir kampanyadır"-

"Arkadaşlar bizim anlatacağımız şeyler var" diyen Başbakan Erdoğan, şunları söyledi:

"İşte bakın seçimin arifesinde şu başlatılan kampanya manidardır. Bu kampanya değerli arkadaşlarım, sevgili kardeşlerim ne Tayyip Erdoğan'ın şahsınadır ne AK Parti'nin iktidarınadır. Bilesiniz bu, milli iradeyedir. Bu, Türk milletine karşı başlatılmış bir kampanyadır. Çünkü Türkiye'nin büyümesini hazmedemeyen çevrelerin, birinci derecede olağanüstü olarak söylüyorum bunu, uluslararası çevrelerin, ikinci derecede de Türkiye'deki taşeronlarının maalasef attığı adımdır. Devletin içinde ne yazık ki bir paralel yapı oluşturmaya gayret ettiler. Bu paralel yapı şu anda işte bu atılan adımları gerçekleştiriyor. Ve bu paralel yapı bu hazımsızlığı maalesef çok basit bahanelerle ortaya koymaya çalıştı.

Yaşananlar işte gözlerimizin önünde. Ama bütün bunlara rağmen biz tabii sabırla, kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz. Biz icraatlarımızı anlatacağız. Varsın onlar bizlere beddua etsinler, hiç önemli değil. Allah hangi duayı kabul eder, hangi bedduayı da reddeder bu, onun tasarrufu dahilindedir. Bunu böyle bileceğiz. Öyle kimse yani 'Ben bedduayı salladım gelir tutar', yok böyle bir şey. Onun için de herkesin rahat olması lazım. Ve bizler şunu biliriz Müslüman o kimsedir ki Müslümanların elinden, dilinden salim olduğu insandır, emin olduğu insandır.  Biz, böyle biliriz, böyle öğrendik. Allah resulü böyle ifade etti."

Erdoğan, öngördükleri gibi Türkiye ve millet düşmanlarının ülke içindeki ihanet şebekelerini de kullanmak suretiyle son derece alçakça bir operasyon başlattıklarını belirterek, "Hedefleri yolsuzluk kisvesi üzerinden AK Parti'yi, hükümeti yıpratmaya çalışmak ama onun da ötesinde Türkiye'ye zarar vermek, Türkiye'nin son dönemde kaydettiği büyük atılımları sekteye uğratmak. Şunu bilmenizi istiyorum, biz bu yola milletle çıktık, bugüne kadar milletle yürüdük bundan sonra da bizim yol arkadaşımız millet olacaktır" dedi. 

Gençlere de seslenen Erdoğan, şunları kaydetti:

"Durmak yok, yola devam. Gençler çok çalışacaksınız, çok koşturacaksınız. Bakınız şu anda liselerin son sınıflarında olan gençler oy kullanacaklar. Bunlar içerisinde o durumda olanlar var. Bunları kuşatacaksınız, kucaklayacaksınız ve tatlı dille onları bu harekete, mensubiyet duygusu içerisine davet edeceksiniz. Çünkü biz meşruiyetini milletten alan bir iktidarız, belli egemen güçlerden değil. Gücümüzü nasıl milletten alıyorsak bizim hesap vereceğimiz merci de, değerli kardeşlerim, elbette sadece millettir. Biz milletten başka kimseye dünyada, şu hayatta hesap vermeyiz. Ölüm ötesinde de zaten hesabı vereceğimiz sadece Rabbimizdir. Ve burada bu komplo sürecini milletimizle aşıyoruz. Milletimizin hayır duası ve desteğiyle inşallah bu süreci atlatacağız."

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Bekir Bozdağ'dan Mersin'deki saldırıya ilişkin ilk açıklama
Türkiye
Tuvalette 10 Bin lira bulsanız siz ne yapardınız?
Dünya
IKBY' açıklaması: Mazide kaldı

Hava Durumu

15°
Detaylı Hava Raporu