İçişleri Bakanlığı'nda devir teslim

İçişleri Bakanlığı'nda devir teslim


İçişleri Bakanlığı görevinden istifa eden Efkan Ala, görevini Süleyman Soylu'ya devretti. Efkan Ala, teslim öncesi yaptığı konuşmada Soylu'ya başarılar diledi. FETÖ ile mücadelede kararlılık mesajı veren Soylu da, "Türkiye bu beladan bu musibetten ve bu alçaklıktan kurtulacaktır" dedi.

İçişleri Bakanlığı görevinden istifa eden Efkan Ala, görevini Süleyman Soylu'ya devretti.

Başbakan Binali Yıldırım, dün akşam Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmede kabinede değişikliği açıklamıştı.

"Allah yolunuzu açık etsin"

Efkan Ala, devir teslim öncesi açıklama yaptı. Ala'nın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Bu görevi yerine getirirken bana her zaman yardımcı olan mesai arkadaşlarıma müteşekkirim. Şehit olan arkadaşlarımız var, gazi olarak hayatını devam ettiren arkadaşlarımız var. Bu vesileyle bütün şehitlerimizi rahmetle anıyorum ve şehitlerimizin ailelerine sabırlar diliyorum. Yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyorum.

Türkiye gibi, zaman zaman sistemine darbecilerin müdahale girişiminde bulunduğu ülkelerde Meclis desteğinin yanıbaşımızda hissedilmesi çok önemlidir. O bakımdan ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Sayın Bakanım, yeni göreviniz hayırlı, uğurlu olsun. Bütün içtenliğimle, ülkemizin menfaati için sizin başarılı olmanızı temenni ediyorum. Allah yolunuzu açık etsin. Milletimiz her türlü iyiliğe, her türlü başarının üstünde başarıya layık olan bir millettir. Kendilerini saygıyla selamlıyorum. Allah yolunuzu açık etsin.

 

Hikayemiz örnek olacak

Soylu'nun açıklamalarından öne çıkanlar ise şöyle:

21. asra Türkiye iyi başladı. On yıllar sonra bugünler hatırlandığında, Türkiye'nin hikayesi sadece Anadolu topraklarında değil, bütün dünyaya her attığı adımla örnek bir mücadele olacaktır. Hukukun üstünlüğünden ve işleyen hukuk sisteminden hiçbir dakika ayrılmayan Türkiye tablosu, 21'inci asrın özetidir. Devamlı demokrasisini yükselten Türkiye tablosu 21'inci asrın özetidir.

15 Temmuz milletimiz için, coğrafyamız için milattır. Demokrasideki milletleşmenin ne olduğunu bir kere daha 15 Temmuz'da bu asil millet bütün dünyaya göstermiştir. Samimiyetin, ihlasın ve vatan duygusunun ne olduğunu aziz milletimiz bütün dünyaya bir kez daha göstermiştir.

FETÖ terör örgütünden tek bir fert kalıncaya kadar, Türkiye bu beladan bu musibetten ve bu alçaklıktan kurtulacaktır. Buradaki kararlılığımız net ve açıktır. İçişleri Bakanlığının kendine ait, özgü bir tasarrufu değildir. Türkiye Cumhuriyeti'nin kararı, hükümetimizin politikası ve milletimizin emridir.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
ABD'den PKK/PYD'ye 'enerji kalkanı'
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
ABD'den PKK/PYD'ye 'enerji kalkanı'

Hava Durumu

21°
Detaylı Hava Raporu