Masum insanları lekelemeye çalışıyorlar

Masum insanları lekelemeye çalışıyorlar


Başbakan Erdoğan, "Medyaya gizlilik kaydı olan evrakları servis yapmak suretiyle, masum insanları lekeleme gayreti içerisinde olan yargı mensupları var" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Medyaya gizlilik kaydı olan evrakları servis yapmak suretiyle, masum insanları lekeleme gayreti içerisinde olan yargı mensupları var" dedi.

Başbakan Erdoğan, Manisa'da Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen toplu açılış töreninde halka hitap etti.
"15 yıl neredeyse yavrularımız başları örtülü diye okullara sokulmadı" diyen Erdoğan, "Kimler vardı iktidarda, iktidarda olanlar bunun hesabını niye vermiyorlar? Biz 'sabır' dedik, 'sabır' dedik, 'sabır' dedik ve hamdolsun artık bu ayrımcılığı bitirdik. Şimdi artık yavrularımız okullarına başı örtülü olarak giriyor mu? Başı açık olarak da giriyor mu? Ne oldu, ülke parçalandı mı? Ülke normalleşti. Şimdi başı açığı da başı örtülüsü de hepsi aynı sıraları paylaşıyor, aynı sınıfları paylaşıyor. Rahatsız olanlar yok mu? O rahatsız olanları da biliyoruz. İşte bu anamuhalefet, yavru muhalefet, bunlar rahatsız. Ama şu anda ses çıkaramıyorlar. Neden? Çünkü bu milletin mayasında bu var da onun için" değerlendirmesinde bulundu.
Başbakan Erdoğan, "Meslek lisesi mezunlarına 'katsayı' dediler. İnsaf niye katsayı? Neden ayağına bağlıyorsun bir taşı, koş diyorsun? Nasıl koşacak? Ne oldu şimdi? Katsayı da kalktı mı? Kalktı. Şimdi artık bütün meslek lisesi mezunları istediği üniversiteye, fakülteye gitme şansına sahip mi? Hamdolsun Allah'a bu da başarıldı. Daha güzel günler var önümüzde. Kamuya sokuluyor muydu başörtülü? Şimdi artık kamuya da başörtülü kardeşlerimiz girebiliyor mu? Ne oldu yıkıldık mı, parçalandık mı? Başörtülü bu ülkenin kızı değil mi, evladı değil mi, neden rahatsız oldunuz bundan" dedi.

-"Mahremiyet tanımıyorlar"-

Erdoğan, "Maalesef devletin içinde yapılaşmaya giden bir örgüt, bir çete var. Bunlar mahremiyet diye bir şey tanımıyor." dedi.
Erdoğan, şöyle devam etti: "İzlemekse izlemek, dinlemekse dinlemek ve yapılan işlerde, dikkat ediniz yargıda dürüst karar veren, dürüst adım atan, Anayasa'da görevi belirlendiği şekilde adım atan bütün yargı mensuplarını tenzi ediyorum, ama bunların dışında maalesef belli bir örgüt anlayışı içerisinde, görev alanının dışına çıkmak suretiyle, bazı medya gruplarını da yanına alarak, medyaya gizlilik kaydı olan evrakları servis yapmak suretiyle, masum insanları lekeleme gayreti içerisinde olan yargı mensupları var.
Aynı şekilde yürütme mensupları da var, bu da polisin içinde var. Ben polisin de ahir ekseriyetini tenzi ederim ama maalesef orada da var, oradan da bu tür servisler yapılıyor."

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Lübnan Dışişleri Bakanı Bassil Türkiye'ye gelecek
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Nijerya’da bombalı intihar saldırısı: 10 ölü, 30 yaralı

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu