Büyük oyunu bozmak için birlik içinde olmamız lazım

Büyük oyunu bozmak için birlik içinde olmamız lazım


Gazetemiz yazarı Mehmet Koçak, ülkemizin en zor günlerinde siyasi ihtirasları bir kenara iterek, “Devlet ve milletin âli menfaatleri söz konusuysa gerisi teferruattır” anlayışıyla büyük bir cesaret ve fedakarlık örneği gösteren MHP Genel Başkanı Sayın Dr. Devlet Bahçeli’yi makamında ziyaret etti.

Gazetemiz yazarı Mehmet Koçak, ülkemizin en zor günlerinde siyasi ihtirasları bir kenara iterek, “Devlet ve milletin âli menfaatleri söz konusuysa gerisi teferruattır” anlayışıyla büyük bir cesaret ve fedakarlık örneği gösteren MHP Genel Başkanı Sayın Dr. Devlet Bahçeli’yi makamında ziyaret etti. Yazarımız Koçak ile MHP lideri Dr. Devlet Bahçeli arasındaki samimi sohbette yakın tarihteki siyasi gelişmeler konuşuldu. 15 Temmuz ihanet kalkışması sonrasında halkımız milli bir refleksle meydanlara akın ederek,  “Birlik Ruhu”na öncülük etmesi ve sonrasında yaşananları  değerlendiren MHP lideri Bahçeli, bundan sonra yapılması gerekenler hakkında önemli uyarılarda bulundu.

FETÖ’YE KARŞI ORTAK TAVIR SÜRMELİ

Ülke içinde ve sınırlarımız dışında egemenliğimizi hedef alan dış destekli bölücü ve yıkıcı PKK, PYD/YPG ile DAEŞ’in yanında FETÖ gibi terör örgütlerinin  faaliyetlerine dikkat çeken MHP lideri Bahçeli, “İnanç değerlerimizi istismar ederek güçlenen FETÖ’nün darbe kalkışması, Türkiye’nin milli birliğini, Cumhuriyet’in kuruluş ilkelerini ve milli varlığı ile egemenliğini hedef alan hain bir suikasttır. Ülkemizin ekonomisini, milli güvenliğini derinden yaralayan bu kalkışma adalet, vicdan ve ahlak ölçüleriyle bağdaşmayan bir elim hadisedir. Bu hukuk ve ahlak dışı yapıya karşı durmak hepimiz için hem insanlığımızın hem de inancımızın bir icabıdır. Devletimizin taşıyıcı kolonları olan kurumlardan başta olmak üzere sızılan her yerden bulunup çıkartılarak büyük bir temizlik yapılmalıdır. Partimizin ilgili ve yetkili organları çalışmalarını sürdürüyor. Aramızda varsa asla yaşatmayız. Siyasi partilerimiz  ve Sivil Toplum Kuruluşlarımız aynı hassasiyetle hareket etmeli” dedi.

BÖLÜNMEYECEĞİZ, YIKILMAYACAĞIZ

Türk milleti zalimlerin planlarına, fitnecilerin hesaplarına ve ölüm tacirlerinin projelerine karşı yekvücut olduğunu belirten Bahçeli, “Türk milleti 79 milyondur; ama irade ve imanları birdir. Bedenleri ayrı ayrı, fakat ruhları aynıdır. Unutulması ki, aynı siperdeyiz ve aynı geminin içindeyiz. Ülke bütünlüğümüz ve milli birlik ve beraberliğimiz için her kesim, üzerine düşeni yapmalıdır. Bu gerçekten; hareketle herkes bilsin ki, bölünmeyeceğiz, dağılmayacağız, yıkılmayacağız. Ve ilan ediyorum ki, ülke ve milletin adına yapılanlar konusunda hükümete desteğimiz tamdır. Cumhurbaşkanımız, dengeleyici ve birleştirici mesajlarıyla görevini yerine getirirken, Başbakan da herkesi kucaklayan tavrını sürdürmelidir. MHP olarak temel prensibiniz ülkenin ali menfaatleri için yapıcı ve uzlaşıcı muhalefet olmaktır” dedi.

TÜM TEHDİT UNSURLARI YOK EDİLENE KADAR OPERASYONLAR  SÜRMELİDİR

Bugün Ortadoğu’da yaşayan halklar arasındaki ortak bağlar zayıflatılıp, küçük meselelerle kışkırtıldığını belirten MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Bölge üzerinde hesapları olan bu güçler, milli, tarihi ve yerel hassasiyetleri yok saymaktadırlar” ifadesini kullandı. En zor dönemlerden geçtiğimiz şu günlerde Suriye’nin kuzeyinde oluşturulmak istenen yeni yapılanmaların ve terör örgütlerinin varlığına yönelik operasyonları aralıksız devam etmesi gerektiğine işaret eden MHP lideri Bahçeli, “Çok şükür ki, Türk milleti birlik ruhunu kaybetmemiştir ve bütün dünyaya o anlamlı mesajını vermiştir” dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Yaz saati uygulaması 'torba tasarı'da
Türkiye
Irak sınırında saldırı: 1 asker şehit
Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar Dışişleri Bakanı ile görüştü

Hava Durumu

23°
Detaylı Hava Raporu