"Türkiye ekonomisine güveniyoruz yatırımlarımıza devam ediyoruz"

"Türkiye ekonomisine güveniyoruz yatırımlarımıza devam ediyoruz"


Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, NCB ve Türkiye Finans Katılım Bankası yöneticilerini makamında kabul etti. Canikli, Türkiye Finans’ın güçlü performansını gözlemlediklerini belirterek, NCB Heyetine Türkiye Hükümeti’nin yabancı yatırımcılar için cazip bir iklim yaratmaya devam edeceği güvencesini verdi

Türkiye Finans Katılım Bankası’nın (TFKB) yüzde 67.03 hissesi ile yönetimini elinde bulunduran Suudi Arabistan’ın en büyük bankası The National Commercial Bank (NCB) ve TFKB yöneticileri, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli’yi makamında ziyaret etti. Ziyarette; Türkiye’ye, Türk Hükümetine ve Türk ekonomisine olan güvenlerinin tam olduğunu yineleyen NCB ve Türkiye Finans Katılım Bankası yöneticileri, NCB’nin Türkiye’deki yatırımlarını artırmak istediklerini vurguladı.

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli’yi ziyaret eden NCB Heyetinde; NCB Yönetim Kurulu Başkanı Mansour S. Al Maiman, NCB CEO’su ve Türkiye Finans Yönetim Kurulu Başkanı Saeed Alghamdi ile Türkiye Finans Genel Müdür Vekili Abdüllatif Özkaynak yer aldı.

EN BÜYÜK YATIRIM TÜRKİYE’DE

NCB’nin Türk piyasasına inandığını ve Türkiye Finans şube ağının daha da yaygınlaşacağını belirten NCB Yönetim Kurulu Başkanı Mansour S. Al Maiman, “Bölgede yayılma stratejimizi başlattığımızda, güçlü ekonomik performansı ve sürdürülebilir büyüme potansiyeli sebebiyle Türkiye’yi ikinci ana pazarımız olarak seçtik. Türkiye Finans Katılım Bankası’na yaptığımız yatırımdan çok memnunuz ve bu yatırımlara devam edeceğiz” değerlendirmesini yaptı.

NCB CEO’su ve Türkiye Finans Yönetim Kurulu Başkanı Saeed Alghamdi ise Türkiye Finans Katılım Bankası’nın NCB’nin yönetimine geçmesinden sonra hızlı bir şekilde büyüdüğünü, bu başarının, 4 bin kişiden fazla olan Türkiye Finans ekibinin olağanüstü gayreti ve çalışma azmi ile gerçekleştiğini ifade etti.  Bu başarıyla birlikte Türkiye Finans’ın büyüme performansını sürdürmeyi amaçladıklarının altını çizen Al-Ghamdi, “Türkiye Finans Katılım Bankası, şube ağının yaygınlaşması ve bilgi sistemleri alt yapısının daha da güçlendirilmesi için yapılacak yatırımlarla önümüzdeki süreçte daha hızlı büyüyecek” dedi.

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli ise Türkiye Finans Katılım Bankası’nın güçlü performansını gözlemlediklerini belirterek, NCB Heyetine Türkiye Hükümeti’nin yabancı yatırımcılar için cazip bir iklim yaratmaya devam edeceği güvencesini verdi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Esed rejimi Doğu Guta'da 48 saatte 167 sivil öldürdü
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Bütçesi fazla veren Singapur'dan vatandaşlarına prim

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu