Tunceli'de ayılar böyle görüntülendi

Tunceli'de ayılar böyle görüntülendi


Tunceli’de Aleviler tarafından Düzgün Baba'da kesilen kurbanlardan arta kalan etleri yiyen ayılar görüntülendi.

Tunceli’nin Nazımiye ilçesine bağlı Kıl köyünde bulunan ve Aleviler tarafından Düzgün Baba ziyaretgahını her yıl kurban kesiyor. Düzgün Baba Dağı’nın eteğinde bulunan Cemevi dedesi Cemal Can, kesilen kurbanlardan arta kalan etleri yemek için cemevine gelen yaban hayvanları kayıt altına alıyor.

Cemal Can, kurbandan arta kalan sakatatları başta ayılar olmak üzere kurt ve tilkiler için cemevi yakınlarında ağaç dallarına asıyor.

Cemevi’ni en sık ziyaret eden yaban hayvanlarının başında ise ayılar geliyor. Cemevi çevresinde bulunan ağaçlara kurban etlerinden arta kalanları asan Dede Cemal Can, ayıların etleri ağaçtan almak için verdiği mücadeleyi de kayıt altına alıyor. Dede Can tarafından çekilen görüntülerde, iki ayının ağaçlara asılan et parçalarını almak için iki ayak üzerine kalkmalarının yanı sıra yavrusunu doyurmak için ağaç dallarıyla mücadele eden anne bir ayı da kayıt altına alınırken bir başka görüntüde ise tilkinin kendisi için bırakılan yiyecekleri yemesi görülüyor.

 

 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Kabinede değişiklik olabilir.
Türkiye
Türkiye'den ABD'ye '1915 olayları' tepkisi
Dünya
Türkiye ile işbirliği yapın

Hava Durumu

16°
Detaylı Hava Raporu