Sosyalist (Eşkiya) Che Guevara’dan 10 Dehşet Verici Alıntı

Sosyalist (Eşkiya) Che Guevara’dan 10 Dehşet Verici Alıntı

 • 30 Ağustos 2016 05:13


TBMM Başkanı İsmail Kahraman Küba devriminin lideri ve simgesi Ernesto Che Guevara için, “Devlis var. Yani Liseli Devrimciler. Che Guevara’nın gömleklerini giymişler. Güney Amerika’da faaliyette bulunan bir eşkıya benim liseli gencimin yakasında, göğsünde olamaz” demişti. İşte Che'nin 10 dehşet verici ifadesi

1. “Milyonlarca atom bombası kurbanına mal olsa bile kurtuluş yolunda ilerlemeliyiz.”

c1

Bilinen ismiyle “La Cabana Kasabı”, Birleşik Devletler ve Rusya arasında çıkacak bir nükleer savaşı hevesle bekliyordu. Guevara, sosyalizmi kurma yolunda herhangi bir sayıda insanın ölümünü görmekten mutlu olurdu. “ABD insanoğlunun büyük düşmanıdır. Bu sırtlanlar karşısında yok etmekten başka bir seçenek yoktur! Eğer (Küba’da) nükleer füze kalmış olsaydı onları New York Şehri dahil ABD’nin kalbine ateşlerdik.” – Guevara

2. “İnsanları idam mangasına göndermek için hukukî delil gereksizdir … Bu prosedürler modası geçmiş burjuvazi detaylarıdır. Bu bir devrim!”c4

Hukukî usuller buraya kadarmış. Guevera muhalefetle az bir bağlantıya sahip insanları dahi her fırsatta öldürdü. Herhangi birisini öldürmesi için, düşmanlarıyla ilişkili olduğunu düşünmesi yeterliydi. Guevara bu ifadesini Birleşmiş Milletler’e yaptığı bir açıklamayla da desteklemiştir, “Bir adamı idam etmek için kanıta ihtiyacım yok. Sadece onu idam etmeningerekli olduğuna dair kanıta ihtiyacım var.”

3. “Bütün gazeteleri yok etmeliyiz. Özgür basın ile bir devrim yapamayız.”

Kitapları yak, müziği yasakla, siyahîlerden nefret et, eşcinselleri öldür... Umut ve özgürlüğün sembolü ol.
(Kitapları yak, müziği yasakla, siyahîlerden nefret et, eşcinselleri öldür… Umut ve özgürlüğün sembolü ol.)

Bu, size bu adamın ifade özgürlüğü hakkındaki fikirleri hakkında çok şey anlatıyor olmalı. Sosyalistler ifade özgürlüğüne tahammül edemezler, ya da bazen edebilirler, ama sadece onlarla aynı fikirde olduğunuz zaman.

4. “Birçok insanı tamamen suçlu olup olmadığını bilmeden idam mangalarında idam ettik. Bazı zamanlar, Devrim soruşturma yürütmek için duramaz.”

c7

Eğer bu bir devrimse sanırım sorun değil?! Che Guevara’nın kanlı niyetleri burada açığa çıkıyor.

5. “Siyahî, uyuşuk ve hayalcidir, yetersiz ücretini eğlence ve içkiye harcar; Avrupalı, onu Amerika’nın bu köşesine kadar takip eden ve kendini geliştirmeye iten ve hatta kendi bireysel arzularından bağımsız olan bir çalışma ve tasarruf geleneğine sahiptir.” 1952 Günlüğü

c5

Oha, yani Che siyahîlere karşı ırkçı mıydı? O zaman neden repçi Jay-Z gibi insanlar üzerinde onun resmi olan tişörtleri giyiyor? Belki de ödevlerini yapmamışlardır? Che muhtemelen siyahîlerin hayalciliği ve beyazlar gibi sıkı çalışmadıkları için olduğunu ima ederdi. Ah Che, neden bu kadar ırkçısın?

6. “Mücadelenin bir öğesi olarak nefret; düşmana karşı insafsız bir nefret, bizi insanın insanın mirasçısı olduğu doğal sınırlamaların üstüne ve ötesine yönlendirerek etkili, şiddetli, seçici ve soğuk bir ölüm makinesine dönüştürür. Bizim askerlerimiz böyle olmalıdır; nefreti olmayan bir halk vahşi bir düşmanın hakkından gelemez.”

c6

Che düşmanlarına karşı şiddet ve nefreti kullanmaya cidden inanıyordu. Şiddet ve nefret etmek onun dünya görüşlerinin tam merkezindeydi.

7. “Problemi beyninin sağ tarafına dayadığım .32 kalibre bir tabancayla bitirdim. … Kişisel eşyaları artık benimdi.”

c2

Che hırsızlık ve cinayetten neşe dolu bir memnuniyet duyardı. Burada casuslukla suçladığı Eutimio Guerra’nın ölümünü kutluyor.

8. “Şirketlerdeki teknik yoldaşlarımız bir diş macunu yaptılar … Bir önceki kadar iyiydi; aynı şekilde temizliyordu, fakat bir süre sonra taşa dönüşüyordu.”

c8

Che Guevara yaygın bir şekilde bir iktisat cahili ve bir yalancı olarak bilinirdi. 1961 ve 1963 yılları arasında o kadar çok insan onun toprak reformlarından acı çekiyordu ki, Guevara sosyalizmin ürünlerinin neden bu kadar berbat olduğuna dair utanç verici açıklamalar yapmak zorunda kalıyordu. Küba hayatta kalmak için Sovyetlerden 65 milyon $ ile 100 milyon $ arasında bir paraya ihtiyaç duyuyordu.

9. “Barut ve kanın keskin kokusunun zevkini aldığımda burun deliklerim genişliyor.” “İtiraf etmek isterim ki Baba, şu anda öldürmeyi gerçekten sevdiğimi keşfettim.”

c9

Bazen hayatta kalmak ya da bir savaşı kazanmak için öldürmek zorundasındır. Ama sadece insanların en psikozluları bundan gerçekten keyif alır. Che’nin motorsiklet günlüklerindeki babasına mektubu, içindeki gerçek kana susamışlığı ortaya çıkarıyor.

10. “Arkadaşlara sahip olmamak üzücü bir şey, ama düşmanlara sahip olmamak daha da üzücüdür.”

c10

Bazı insanların hayatta ince eleyip sık dokumasını ve yolda birkaç düşman edinmesini anlayabilirim, ama bunu sevmek zorunda oldukları anlamına gelmez. Winston Churchill meşhur bir sözünde “Düşmanların mı var? Ne hoş. Demek ki hayatında bir noktada bir şey için duruş sergilemişsin.” demiş. Demek belki ilkelerin için dik durursan düşmanlar edinebilirsin, ama bundan zevk almak biraz hastalıklı görünüyor. Sizce de öyle değil mi?

Kaynak: The Libertarian RepublicÇeviren: Ahmet B. Arpa

hurfikirler.com

 

Che Guevara Gerçeği

 

Kendisi Küba'daki Batista diktatörlüğünü yıkıp, yerine Fidel Castro diktatörlüğünü kurmakla ünlüdür. Castro'nun baş idamcısı ve kitle katliamcısıydı. Zaten kendi sözleri nasıl hasta ruhlu bir manyak olduğunu açıkça gösteriyordu:

"Bir devrimci saf nefretle motive edilmiş soğuk bir ölüm makinesi olmalıdır."

Küba'da herkes Che'yi sever. Çünkü yasalar öyle ister. Che'yi eleştiren direkt tutuklanır ve çalışma kamplarına gönderilir.

Che'nin Küba'da kurduğu sistem öylesine mükemmeldir ki 1,5 milyon insan ölüm pahasına ABD'ye kaçmıştır.

Avrupa ve Batı'daki sistem karşıtı, solcu, barışçı, anti-militarist gençlerin bu adamı anlamak için kafalarına bir şamara ihtiyacı var.

Che Guevara t-shirtü giyen rockçı genç, Che'nin 60'larda rock müziği yasaklattığını bilir mi?

Demokrasi diye haykıran devrimci, Che'nin demokrasi karşıtı olduğunu bilir mi?

Profilini gökkuşağı bayrağıyla donatıp Che resimleri ekleyen genç, Che'nin eşcinselleri toplama kamplarına kapatıp tepesine Adolf Hitler kankasından özenerek "Çalışmak sizi erkek yapar" yazdırdığını bilir mi?

İnsanlıktan bahsedip, Faşist TC Kürtleri öldürüyor diyen Che hayranı genç, Che'nin devrimin daha ilk senesinde La Cabaña ve Santa Clara'da binlerce insanı kurşuna dizdirdiğini bilir mi? O yüzden kendisine "La Cabana Kasabı" deniyordu.

Basın özgürlüğü, ifade özgürlüğü, gösteri özgürlüğü dahil hiçbir özgürlüğün olmadığı sistemi kuran Che'yi en çok savunanların en çok ÖZGÜRLÜK diyenler olması çok şaşırtıcı değil mi?

Küba'da daha demokratik bir sistem isteyen kendi yoldaşlarını idam ettirdiğini devrimciler bilir mi?

Che, Küba'daki nükleer krizin bir savaşa dönüşmesini istiyor ve "Milyonlarca insan ölse de New York'un kalbine o bombaları bırakmamız lazım" diyordu.

Bir de arkadaşları kendisine "domuz" derdi. Çok ender banyo yaptığı için…

 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

 • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

 • devrimci

  24 Şubat 2017 21:08

  Cevap Ver

  Bunları devrimciler bilir mi demiş olsaydı bilirdik :) söylediği şeylerin kaynağı yok o kadar kitap okudum 1 tanesine rastlamadım

 • Harın

  31 Ağustos 2016 20:25

  Cevap Ver

  Arkadaş Nasıl böyle yalan haber yapabiliyorsunuz?? Çamur at izi kalsın, kaynağı belli olmayan, ima amaçlı söylenen sözleri gerçekten o anlamda söylemiş gibi yansıtmalar.. Yazıklar olsun yuh olsun

 • Sedat SALICI

  30 Ağustos 2016 09:26

  Cevap Ver

  Kaleminize sağlık ...

Gündem
CHP'li vekil "masum siviller" demişti, pkk yalanladı "bizim adamlarımız"
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
IKBY'de referandum sonuçları

Hava Durumu

22°
Detaylı Hava Raporu