16 Temmuz'da yeni bir Türkiye kuruldu

16 Temmuz'da yeni bir Türkiye kuruldu


PKK’nın Suriye kolu PYD’nin dört suikast girişiminden kıl payı kurtulan Şanlıurfa’nın Ceylanpınar İlçesi Belediye Başkanı Menderes Atilla, 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın 00:26’da konuşma yapmasıyla birlikte yeni bir Türkiye kuruldu” dedi.

PKK’nın Suriye kolu PYD’nin dört suikast girişiminden kıl payı kurtulan Şanlıurfa’nın Ceylanpınar İlçesi Belediye Başkanı Menderes Atilla, Akit’e çarpıcı açıklamalarda bulundu. Atlla, “15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan’ın 00:26’ da konuşma yapmasıyla birlikte Erdoğan’ın komutasında yeni Türkiye kurduk. Türk halkımız, vefakar, cefakar fakat Cumhurbaşkanımız darbe gecesi dik durmamış olsaydı, halkı meydanlara çağırmamış olsaydı hain darbe girişimi püskürtülemezdi” dedi. 

ÇOCUKLARIMIZA TEMİZ BİR DEVLET BIRAKMALIYIZ

Tayyip Erdoğan’ın komutanlığında kurulan yeni devlete herkesin sahip çıkması gerektiğine dikkat çeken Menderes Atilla, “Bu yeni Cumhuriyetimizin içindeki ihanet odaklarının hepsini yok etmeliyiz. Bu ihanet odaklarının hepsini yok ettikten sonra ancak çocuklarımıza ve torunlarımıza ihanetten ve hainlikten arındırılmış temiz bir ülke bırakmış oluruz” açıklamasında bulundu. 

PKK’LI DOKTORLARIN BULUNDUĞU HASTANEYE GİDEMEM

Başkanlığını yaptığı Ceylanpınar’da kendisinin ve ailesinin güvenli bir şekilde gidemeyeceğini belirten Menderes Atilla, “Benim ilçemde bulunan hastanede PKK’lılar dolu. İlçemdeki hastanede bir doktor var. Bu doktorun amcasının oğlu PKK’dan hüküm almış cezaevinde, diğer amcası PKK’dan hüküm alıp kaçarak Kuzey Irak’a gitmiş, diğer amcasının oğlu PYD’nin saflarında bulunuyor. Şimdi ben bu hastaneye güvenli bir şekilde gidip nasıl tedavi olabilirim? Beni bu hastanede zehirleyip öldürürler. Hani benim devletim nerede? Ben bu mücadeleyi yapıyorsam, devletimizin de bürokrasinin içindeki PKK’lıları acilen temizlemesi gerekir” dedi. 

Doğu ve Güneydoğu’da Milli Eğitim’e bağlı okullar başta olmak üzere bütün kamu kurumlarında PKK’lılara göz yumulduğunu belirten Menderes Atilla, “Bölgemizdeki okullarda görev yapan müdür ve öğretmenlerin yüzde 70’i PKK sempatizanıdır. Yine aynı şekilde sağlık sektörü başta olmak üzere diğer kamu kurumlarımız da PKK sempatizanlarıyla doludur. Bölgemizdeki okullarda görev yapan müdürler ve öğretmenler, çocuklara Atatürk’ü anlatacaklarına Abdullah Öcalan’ı anlatıyorlar. Çocuklarımıza Çanakkale ruhunu aşılayacaklarına Kandil’in ruhunu aşılıyorlar. FÖTÖ’ye karşı yapılan mücadelenin aynısı neden PKK’lılara yapılmıyor. Bu benim anlattıklarımı herkes biliyor fakat kimse bir şey yapmıyor” şeklinde açıklamalarda bulundu. 

ERDOĞAN’I 17-25 ARALIK’TAN BU YANA YALNIZ BIRAKTILAR

Kendi partisini ve siyasetçilerini de eleştiren Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, “FETÖ ve PKK ile mücadele konusunda 17-25 Aralık’tan bu yana Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan sürekli yalnız bırakılmıştır. Hâlâ da Cumhurbaşkanımız yalnız başına mücadele etmekte ve hiç kimse üzerine düşen görevleri yerine getirmemektedir. 15 Temmuz darbesi başarılı olmuş olsaydı eski ve yeni bütün AK Parti’li siyasetçiler, belediye başkanları kurşuna dizilip yok edileceklerdi. 17-25 Aralık sürecinden sonra AK Parti’nin içinde siyaset yapanlar olarak yeterli bir şekilde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın arkasında durmadık. PKK ve FETÖ ile mücadeleyi Cumhurbaşkanımız bir kahraman olarak yalnız başına yürütüyor. Ben hepsini itham etmiyorum fakat AK Parti içindeki çoğunluğumuz Cumhurbaşkanımızın yanında durmadık” değerlendirmesinde bulundu.

CANIMLA, KANIMLA CUMHURBAŞKANIMIZIN YANINDAYIM

PKK ve FETÖ’nün alçakça faaliyetlerinin halka doğru bir şekilde anlatılması gerektiğine dikkat çeken Atilla, “Bölgenin sorunlarına karşı, PKK’ya karşı, FETÖ’ye karşı mücadelemi ilk önce Allah için yapıyorum, vatanım için yapıyorum ve Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan için yapıyorum. Ben canımla, başımla, kanımla, ailemle Cumhurbaşkanımızın sonuna kadar yanındayız” dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
FETÖ bunu da yaptı… Öğrenciler hastanelik oldu
Türkiye
İstanbul'u korkutan iddia için açıklama geldi
Dünya
BM'nin hala Arakan'a erişimine izin yok

Hava Durumu

17°
Detaylı Hava Raporu