Örtü yasağının altından FETÖ'cü amiral çıktı

Örtü yasağının altından FETÖ'cü amiral çıktı

  • 28 Ağustos 2016 12:44


Gazetemiz Akit’in gündeme getirdiği Yalova Özel Eğitim Merkez Komutanlığı’na başörtülülerin girişinin önlenmesine yönelik çağdışı yasak talimatının, FETÖ’nün darbe girişiminde yer alan ve yurt dışına firar eden Gölcük Deniz Ana Üs Komutanı Tuğamiral Hayrettin İmren tarafından verildiği ortaya çıktı.

 Yalova Özel Eğitim Merkez Komutanlığı’ndaki başörtüsü yasağının altından FETÖ cuntası çıktı. Gazetemiz Akit’in “Askeri tesislerde 28 Şubat kafası” manşetiyle gündeme taşıdığı çağdışı yasağın talimatını, FETÖ’nün 15 Temmuz darbe kalkışmasında önemli rol üstlenen yurt dışı kaçağı Gölcük Deniz Ana Üs Komutanı Tuğamiral Hayrettin İmren’in verdiği tespit edildi. Firari FETÖ’cü İmren’in, kendisine bağlı olan Yalova Özel Eğitim Merkez Komutanı Deniz Albay Gökhan Gökgöz’e çağdışı yasak talimatını Mayıs 2016’da bizzat görüşerek verdiği öğrenildi.

MİLLETE AİT OLAN AİT OLAN ASKERİ TESİSİ NENE HATUN’LARA KAPATAN FETÖ’CÜ

Akit’in edindiği bilgilere göre Gölcük Deniz Ana Üs Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı Yalova Özel Eğitim Merkez Komutanlığı’ndaki çağdışı başörtüsü yasağı tam 4 aydır uygulanıyor. Bizzat Gölcük Ana Üs Komutanlığı’ndan gelen çağdışı yasak talimatı, Yalova Özel Eğitim Merkez Komutanı Deniz Albay Gökhan Gökgöz tarafından uygulanıyor. Milletin öz sermayesiyle faaliyet gösteren askeri tesisi Müslüman Anadolu’nun Nene Hatun’larına kapatma emrini ise Gölcük Deniz Ana Üs Kuvvetleri Komutanı Tuğamiral Hayrettin İmren’in verdiği belirlendi. 15 Temmuz’da askeri darbeye kalkışarak 246 vatan evladını şehit eden FETÖ’cü cuntacılar arasında yer alan ve yurt dışına kaçan Tuğamiral Hayrettin İmren’in yasak kararını, darbeden iki ay önce ziyaret ettiği Yalova Özel Eğitim Merkez Komutanlığı’nda bizzat verdiği ifade edildi.

FİRARİ FETÖ’CÜNÜN EMRİNİ VERDİĞİ YASAK 4 AYDIR UYGULANIYOR

Kendisine bağlı olan Yalova Özel Eğitim Merkez Komutanlığı’nda Haziran’da başlayacak sezonluk kamp öncesinde tesise ziyaret gerçekleştirdiği öğrenilen FETÖ’cü İmren’in, burada sıkı bir gözlem yaptığı, tesiste pardesü giyimli tesettürlü bir hanımı görmesi üzerine öfkesinden küplere bindiği kaydedildi. İmren’in, tesisin komutanı Deniz Albay Gökhan Gökgöz’ü yanına çağırarak bu durumun derhal ortadan kaldırılması ve tesiste bir daha bu tarz giyimli kişilere izin verilmemesi talimatını verdiği aktarıldı. Örtü yasağını derhal hayata geçiren Albay Gökgöz’ün, Yalova Özel Eğitim Merkez Komutanlığı’nda 4 aydan bu yana adeta başörtülü avına çıktığı, özellikle tesisteki yaz kampının başladığı 17 Haziran’da hiçbir tesettürlü Müslüman’a tesiste geçit vermediği, bu zorbalığın 15 Temmuz darbe sürecinin ardından daha da artış gösterdiği bildirildi.

Yasak talimatını firari FETÖ’cü Hayrettin İmren’den aldığı belirlenen Albay Gökhan Gökgöz ile görüşmek için aradığımız Yalova Özel Eğitim Merkez Komutanlığı yetkilileri, tatil gerekçesiyle Gökgüz’ün tesiste bulunmadığını ve kendisiyle görüştürülmeyeceğimizi söylediler.

KENDİ KAÇTI YASAĞI KALDI

28 Şubat zihniyetini hortlatan başörtüsü yasağı talimatının arkasındaki isim olan Gölcük Ana Üs Komutanı Tuğamiral Hayrettin İmren, 15 Temmuz ihanetinin önemli aktörleri arasında yer alıyordu. Darbe kalkışmasının Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’ndaki ayağını yöneten Hayrettin İmren,darbe akşamı emrindeki tüm askerleri toplayıp, “Bu iradeden kurtulmanın zamanı geldi. Bu girişim hepimiz için kurtuluş, eğer buna itiraz eden varsa önce bana sıkmalıdır. Artık donanmanın emir ve komutası bende. Karşılık gösterenlere hedef gözetilmeden ateş edilecektir” dediği belirlenmişti. FETÖ’cü İmren, saat 03.00 sıralarında darbenin başarısızlıkla sonuçlanacağının anlaşılması üzerine Sahil Güvenlik Komutanlığı’na ait botla donanmadan kaçmış, İzmit’te iskeleye çıktıktan sonra ise kendisini bekleyen araçla firar etmişti. Hakkında soruşturma başlatılan ve yakalama kararı çıkarılan Hayrettin İmren’in yurt dışına kaçtığı tespit edilmişti.

 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İran’dan Ankara'ya sürpriz ziyaret
Türkiye
CHP'li Yarkadaş'a tazminat davası
Dünya
Katil General Suriye'de öldürüldü

Hava Durumu

15°
Detaylı Hava Raporu