FETÖ'nün süper imamı Cevdet Türkyolu kimdir?

FETÖ'nün süper imamı Cevdet Türkyolu kimdir?


ETÖ’nün 12 büyük imamından olan, FETÖ liderinin sürekli yanında bulunan, gayrimenkul zengini, Amerika’da yaşayan süper imam damat Cevdet Türkyolu kimdir?

Eski FETÖ’cü Nurettin Veren’in defalarca mevzu bahis yaptığı isimlerden biri Cevdet Türkyolu oldu. FETÖ liderinin sağ kolu olduğunu ve Pensilvanya’daki yaşamı Cevdet Türkyolu’nun dizayn ettiğini söyledi. ancak özellikle Cevdet Türkyolu ile ilgili “dayak” mevzusu çok ilgili çekmişti. Nurettin Veren konu ile ilgili “Cevdet rükyolu bir gün bana: “Abi hocaefendinin yanında kalmak istiyorsan onun köpeği değil, hem kedisi hem köpeği olmalısın. Bana en ufak hatamda yâda canı sıkıldığı zaman yere yıkıp üstümde tepindiğini yoruluncaya kadar vurduğunu biliyorsun. Ben bu şartlarda yanında kalabiliyorum" dedi. Cevdet Türkyolu'nun kafasında kaç tane sandalye, sehpa kırıldığını hoca efendinin kendisine sormak lazımdır. Bir gün Bozyaka Yurdu'nda mermere vurulmuş gibi müthiş bir tokat sesi duyduk. Cevdet yanımıza geldiğinde yüzü kıp kırmızıydı. Yanımda hanımda vardı. "Ne lan bu ses deyince", "Yüzümü görmüyormusun" dedi.” anısını anlatmıştı. Dayak olayından sonra daha da dikkat çeken Cevdet Türkyolu ile ilgili her gün yeni bir bilgi geliyor.

 
CEVDET TÜRKYOLU KİMDİR?

Cevdet Türkyolu Fethullah Gülen’in damadıdır. Cevdet Türkyolu Fethullah Gülen’in yeğeni Mebruke Türkyolu ile evlidir. Cevdet Türkyolu’nun asıl mesleği ne olduğu bilinmiyor ancak kendisi gayrimenkul zengini. Amerika ve Türkiye’de çok sayıda gayrimenkulü var. Türkyolu'nun ABD'de 10 milyon doları aşan gayrimenkulü, bankalarda ise 2 milyon dolar nakit parası bulunuyor.

Cevdet Türkyolu gençliğinden itibaren FEthullah Gülen’in yanında bulunmuş ve onun hem Türkiye’deki çalışmalarında hem de yurtdışına gittiğinde yanında yer almıştır. Türkiye’yi terk ettiğinde Fethullah Gülen ile beraber giden isimlerden olmuştur.

Cevdet Türkyolu ve ailesi, Fethullah Gülen'in Pensilvanya'daki malikânesinde yaşayan çekirdek kadroda yer alıyor. Fethullah Gülen’in 12 büyük imamından biri olan Cevdet Türkyolu’nun FETÖ’deki unvanı 'Uzun Cevdet'.

FETÖ’nün 12 büyük imamından biri olan Cevdet Türkyolu FETÖ liderinin sağkolu olmasının yanında birinci dereceden asistanı gibi. 7 / 24 onunla beraber olan Uzun Cevdet, FETÖ’nün her türlü iş ve planını takip ediyor, görüşmelerini ayarlıyor, şahsi işlerini yerine getiriyor.

Biri Pensilvanya’ya gittiğinde ilk önce konu ile ilgili Uzun Cevdet ilgileniyor ve FETÖ liderinin isteklerini o yapıyor. Öyle ki FETÖ’cü takiplerini yapan Cevdet Türkyolu FETÖ’nün en mahrem kabul ettiği Harp Okulu, siyasal bilgiler ve hukuk fakülteleri ile polis akademisinden mezun olanlar gibi kişileri o yönetiyor.

Fethullah Gülen ile akrabalık ilişkisi olması güven verdiği gibi, küçük yaşlardan itibaren yanında olması zihnen de yoğrulduğunu gösteriyor. FETÖ’cüler bu yüzden Uzun Cevdet’e itibar ediyor ve kimi kişiye göre de FETÖ’nün varisi Uzun Cevdet.

 

 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Lübnan Dışişleri Bakanı Bassil Türkiye'ye gelecek
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Nijerya’da bombalı intihar saldırısı: 10 ölü, 30 yaralı

Hava Durumu

14°
Detaylı Hava Raporu