Sağlıkta dünya ile yarışıyoruz

Sağlıkta dünya ile yarışıyoruz


Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, "Sağlık alanında dünya ülkeleriyle yarışan ve artık marka değeri olan süreci yakalama dönemine girdik" dedi.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Sağlık alanında dünya ülkeleriyle yarışan ve artık marka değeri olan süreci yakalama dönemine girdik" dedi.

Bakan Müezzinoğlu, beraberinde AK Parti Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fatma Şahin ile Vali Erdal Ata'yı makamında ziyaret etti. 

Müezzinoğlu, ziyarette, açılışını yapmak için geldiği Gaziantep Şehir Hastanesinin önemli bir dönüm noktası olduğunu söyledi.

Türkiye'nin sağlık alanında önemli çalışmalar yaptığını ifade eden Müezzinoğlu, şöyle devam etti:

"Sağlık alanında dünya ülkeleriyle yarışan ve artık marka değeri olan süreci yakalama dönemine girdik. Gerek ambulans uçak ve helikopterlerimiz bütün sağlık dinamiklerinde dünyada hangi örnek varsa onun da önüne geçebilme dinamiği ve duyarlılığı olan bir noktadayız. Türkiye, 11 yıllık süre zarfında AK Parti iktidarı döneminde bütün bunları tek bir kelimede yakaladı; bu da istikrar kelimesidir."

Siyasi istikrarla beraber hizmet istikrarının da geldiğini, bu kapsamda hizmeti yaygınlaştırma ve güçlendirme imkanlarının doğduğunu vurgulayan Müezzinoğlu, "Bu istikrar, ekonomi yönetiminin getirdiği bir istikrardır. Siyasetin istikrarlı yürüyüşüdür. Bunu zaman zaman bozmak isteyenler oldu, olmaya çalışıyorlar. Ülkemizde tüm farklı alanlarda dünya ülkeleriyle yarışacak ve onun önünde gidebilecek bir süreci de inşallah yine bu istikrarla devam ettireceğimize inanıyorum" diye konuştu.

- AK Parti Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı Şahin

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fatma Şahin de millete hizmet etme anlayışıyla yola çıktıklarına işaret ederek, bir insanın yaşayabileceği bütün makamları, şerefiyle ve itibarıyla yaptığını söyledi.

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Şahin, "İstanbul merkezli operasyona" ilişkin, şunları söyledi:

"Milli irade çok önemli. 'Biz hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir' diye yola çıktık. Çetelerin, mafyaların birtakım güçlerin bizim yolumuzu kesmesine asla fırsat vermedik. Ne zaman bir kördüğüm olsa millet geliyor, bu kördüğümü açıyor, çözüyor. Milletin sağduyusu ve feraseti her türlü oyunu ve tuzağı bozuyor. Göreceksiniz buradan çok daha güçlü çıkacağız."

 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Esed rejimi Doğu Guta'da 48 saatte 167 sivil öldürdü
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Bütçesi fazla veren Singapur'dan vatandaşlarına prim

Hava Durumu

10°
Detaylı Hava Raporu