Almanya'da Belediye Başkanı başörtülü stajyerini kovdu!

Almanya'da Belediye Başkanı başörtülü stajyerini kovdu!

  • 25 Ağustos 2016 11:38


Almanya'da Luckenwalde kentinin Belediye Başkanı Elisabeth Herzog von der Heide, 48 yaşındaki Filistinli sekreterinin, başörtüsünü çıkarmak istemediği için görevine son verdi

Almanya'da Brandenburg eyaletinin Luckenwalde kentinin Belediye Başkanı Elisabeth Herzog von der Heide, çalışırken başörtüsünü çıkarmak istemeyen 48 yaşındaki Filistinli bir stajyerin görevine son verdi.

Belediye Başkanı Elisabeth Herzog von der Heide, bir dairenin dışarıya ve içeriye dönük tarafsız görünmesi gerektiğini belirterek, Filistinli stajyere bundan dolayı başörtüsüyle belediyede çalışılmamasını istedi. Başörtüsünün bir dünya görüşünü yansıttığını savunan Heide, başörtüsünün belediyenin tarafsızlığının ihlal ettiğini öne sürerek, belediyenin duvarlarında haçın da asılmadığını belirtti. Filistinli kadının belediyede sığınmacılarla ilgili bir projede altı haftalık staja başladığını ifade eden Heide, erkeklerin bulunduğu ortamda başörtüsünü çıkarmak istemeyen kadın için belediyede başka çalışma ortamının bulunmadığını ve stajyerin işten çıkarıldığını belirtti.

CDU Brandenburg Eyalet Meclisi milletvekili Sven Petke ise Belediye Başkanı Heide'nin kararını eleştirerek, "Bunun bir yasal dayanağı yok." dedi. Başörtülü Filistinli stajyerin çalışmaya başladığı ilk günün sonunda işten çıkarıldığı bildirildi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İran İsrail'e ait hedeflerin koordinatlarını paylaştı
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
İran İsrail'e ait hedeflerin koordinatlarını paylaştı

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu