Son Pişmanlık Fayda Eder mi Hakan?

Son Pişmanlık Fayda Eder mi Hakan?

 • 25 Ağustos 2016 11:04


Galatasaray'ın eski futbolcusu ve daha düne kadar fetönün azılı savunucularından olan Hakan Şükür, sıkışınca hocasını sattı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın büyük desteği ve muhabbeti ile milletvekili seçilen, bu sayede itibarına itibar katan Hakan Şükür, 17-25 Aralık darbe girişimlerinde hocasının yanında yer almaktan çekinmemişti.

Spor konusunda ülkemize hizmet etmesi için büyük umutlar beslenen Hakan Şükür, meclis kürsüsüne sadece yemin etmek için çıkmış, yemin ettikten sonra meclise bir daha uğramamıştı.

Her şey olup bittikten sonra yaptıklarının ceremesini çekmeye başlayınca pişmanlık gösteren Hakan Şükür, twitter'dan şu açıklamaları yaptı.

Değerli dostlar,yaşadıklarım,hakkımda söylenenler ve yapılanları hiç hakketmiyor ve çok üzülüyorum.

Vatan,Bayrak,Millet,Türkçe'mizin, Milli ve manevi değerlerimizin Dünya'ya anlatılması konusunda birçok devlet büyüğü,sanatçı Siyasetçi ve sporcu gibi sempati duyduğumuz günler yaşadık. Hangimiz bu duyguda değildi ki?

Bugün ise bir çok yetkili ve makam sahiplerinin yıllardır farkına varamadığı devlete sızmış bir örgütten bahsediliyor. Biz ise sadece anlam veremediğimiz bir sürecin yargısız infaz kısmını yaşıyoruz.

Bir sporcu olarak, Kimi tanırsınız, neyini bilebilirsiniz neresinde olabilirsiniz ki yaşananların ?

Bütün herşeyin hukuki ve yasal olduğu anlarda yaptığınız bir hayrın,söylediğiniz bir sözün,bugün suç olabileceğini Nasıl bilebiliriz ki...

Ailemden öğrendiğim tek şey "Yetebildiğin heryere yardıma koş gönlüne huzur biriktir"sözü olmuştur her daim.

Şeffaf yaşadım,böyle yaptım,iyilik düşündüm.Herzaman Yasal olan,halka açık olan ve ihtiyacı olan heryere herkese yardım etmeye çalıştım.

Bazen Doğu da ki kardeşime,bazen mahallemde ki komşuma bazen de bana söylenen, desteğe ihtiyacı olana kimliğine bakmadan yardım ettim.

İçimde her zaman bu duygu vardı ve hep huzurluydum.Ne Zaman ki siyasete girdim ki bana göre değildi siyaset,bu duygum hep devam etti.

Yapamadım,beceremedim belki de..Bir sporcu olarak kıramadım kimseyi,ve evet dedim makama ihtiyacı olmadan bu teklife..

Keşke demiyorum hiçbir zaman,ama konumumu haksızlığa kullanmadım,hak yerim duygusu ile ailem dahil kimseye ihtimas geçmedim.

Hep aktif sporcu kalamıyor insan,bazen iyi niyetinizin kurbanı oluyorsunuz,kimseye hayır diyememek. hatanız oluyor işte. Ama hayat bu!

Bunları niye yazıyorsun diyebilir, ağır şeyler söyleyebilirsiniz bana belki ama,ne bileyim,içimden sizlerle paylaşmak geldi işte..

Sevdiklerimden uzak,herkesin hakkımda ağır ithamlarda bulunduğu bir ortamda Susmayı tercih ettim ortamın karanlığında. Keşke bana söz hakkı verilseydi de sizlerle dertleşebilseydim.

Çocukluğumdan beri Hayatım mücadele ile geçti. Bazı şeyler yaşamak gerekirmiş hayatı ve başkalarını da anlayabilmek için.

Yaşadıklarından sorumlu olmadığım halde,yaşadıklarımın hayatı daha iyi anlamamı sağladığını söyleyebilirim rahatlıkla.

Öyle bazısının anlattığı gibi kimsenin dizinin dibinde,kimsenin dediğini yapan biri değilim.O yüzden hata yapıyor,duygusal davranıyorum.

İnanın Kanser tedavisinden yeni çıkmış Annem başta ,Kardeşlerim,Eşim ve çocuklarım ile ağır şeker hastası tutuklu Babam'a çok üzülüyoruz

Tamamen başka dünyanın insanları olan Ailemin hiçbir ferdinin bahsi geçen Fetö ile hiçbir bağı yok. Bunu kime sorsanız bilir.

Bahsi geçen harekete tamamen karşı olan biri olan ağır şeker hastası babam, şu anda tutuklu ve Hukuken birşey yapamıyoruz.

Tüm kalbimle söylüyorum bir çok sporcu arkadaşımın dediği gibi bizler de geçmişte milli ve manevi Türkçemizin tanıtımı ve Bayrağımızın Dünya da dalgalandırılması çerçevesinde sempati duyduğumuz bu hareketin, bugüne bakan ortada ki iddiaları bilebilmemizin imkansız..Ortada ki iddiaların kabul edilebilir yanı kesinlikle yok ve olamaz..

İddialar karşısında,şaşkın ve bi o kadar da üzgünüm.Umarım suçun şahsiliği ve hukuk kuralları işler..

Yıllarını Ülkesine hizmet için vermiş, Ülkesini her alanda tanıtmış, Bayrağını dalgalandırmış bir sporcu olarak bu durumu yaşamak çok zor.

Ben içimden geçenleri söyledim. Kim ne yaptıysa cezasını çeksin inşallah..

Kalbini kırdıklarım varsa hepsinden özür diliyor, haklarını helal etmelerini istiyorum.

Faydası olacaksa,yakında Ülkemde son dönemlerde yaşananlarla ilgili vicdanen duygu ve düşüncelerimi sizlerle zaman zaman paylaşacağım.

Tekrar seçilmiş Cumhurbaşkanı'na, hükümetine, demokrasimize yapılan hain teşebbüsü lanetliyor, şehitlerimize rahmet diliyorum.

Ülkemi, bayrağımı, milletimi çok sevdiğimi ve nasıl temsil ettiğimi söylememe gerek olmadığını düşünüyor, canım ülkemin toplumsal barış ile huzura kavuşmasını diliyorum.

Allah Devletimi,Ülkemi,Milletimi korusun.Amin..

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

 • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Habere 12 Yorum Yapılmış

 • geçti

  26 Ağustos 2016 15:38

  Cevap Ver

  Güneş batıdan doğdumu tövbe fayda etmez.

 • muammer

  26 Ağustos 2016 12:16

  Cevap Ver

  günaydın beyim..sen bir vatan hainisin.git amerikan vatandaşı ol.bu saatten sonra sana kim inanır.takiyyenin alasını hocanızdan ders aldınız.hocanıza sövmek bile sizde mubah.öyle silik yetiştirildiniz.anne-babanın hastalığı yeni mi aklına geldi.öldürdüğünüz insanların da anne-babası vardı.bu vatana,millete,meclise niçin silah doğrulttunuz.

 • Alperen Türkeş

  26 Ağustos 2016 09:35

  Cevap Ver

  Sizler Türkmüsüz,Veya Müslüman mısınız çünkü Türk olan kişi veya Müslüman olan kişi ağzından küfürlü bir söz çıkarmı çok ayıp vede günah Mübarek Cuma günü,aman dinleyene vurulmaz Türklükte ve Müslümanlıkta kendimize bir çeki düzen verelim Allah rızası için lütfen...

 • Sabri

  25 Ağustos 2016 19:42

  Cevap Ver

  Adi vatan haini madem suçsuzsun madem üzgünsün madem baban senin yüzünden tutuklu az şereli ol da dön türkiye ye gerçi sende şeref ne gezer..

 • Muhammet dilsiz

  25 Ağustos 2016 19:02

  Cevap Ver

  Hakan derler ya geçti bor.un pazarı sür eşşeğin niğdeye diye sen dana yakisanı yaptın zaten hani demiştin ya ben Türk değilim diye bende sana diyorumki şimdi azcık adamlığın varsa ait olduğunu düşundüğün ulkeye siktir git

 • Mehmet Çetin

  25 Ağustos 2016 16:53

  Cevap Ver

  bu değilmiydi İtalya televizyonuna bağlanıp türkiyede ifade özgürlüğü yok yargı medya baskı altında diye ülkesini avrupaya şikayet eden Dür-zü ne oldu kemiğinmi bitti satılmıi KÖ-pek.

 • İsimsiz

  25 Ağustos 2016 15:40

  Cevap Ver

  Adamsan ülkene dön

 • Yavuz

  25 Ağustos 2016 15:16

  Cevap Ver

  Türkiye'ye gel, babanın sana ihtiyacı var. Beraber bağlama çalarsınız.

 • Sema

  25 Ağustos 2016 13:28

  Cevap Ver

  Takiyye nin alâsı. 17-25 aralıkta niye sahip ćıkıyordun ağa babana... tarih sizi affetmeyecek

 • remzi güldal

  25 Ağustos 2016 13:19

  Cevap Ver

  Kısa ve öz :
  Madem çok pişmansın gel ülkene de görelim samimiyetini Hakan Şükür.

Gündem
Kadir Topbaş istifa etti
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
Suriye görüşmelerinde diplomasi atağı

Hava Durumu

16°
Detaylı Hava Raporu