Millet Destanı 15 Temmuz kitabı çıktı

Millet Destanı 15 Temmuz kitabı çıktı


Ülkece büyük bir sınav takviminden geçiyoruz. İçinde bulunduğumuz coğrafyada özellikle son 10 yıldaki önemli gelişmeler baş döndürücü bir trafik seyri almış durumda, ülkemiz başta olmak üzere tüm Ortadoğu da siyasi-askeri ve ekonomik istikrarın zayıflaması için türlü oyunlar oynanıyor. Bu oyunların bir yenisi 15 Temmuz akşamı FETÖ askeri darbesi ile ülkemizde oynandı.

Bu darbe girişimi milletimizin feraseti ile şimdilik atlatılmış görünüyor. Akılda kalan açığa çıkmamış birçok soru kafamızı kurcalıyor.

Kim bu darbeyi niçin yapmaya çalıştı?
Darbe girişiminin zamanlamasına baktığımızda bu darbe geliyorum demiyor muydu?
Dış devletlerin bu darbede etkisi ne idi?
Tabi bu soruları arttırmak mümkün, zamanın her şeyin ilacı olacağı düsturuyla olaylara baktığımızda ilerleyen günlerde kafamızı kurcalayan birçok sorunun cevabı yanıt bulacaktır.

Bu kitapta gerek uzak gerek yakın tarihimizde olan siyasi yaşamımıza yapılan askeri müdahaleler, 15 Temmuz askeri darbesinin baş tetikçisi FETÖ örgütünün yapısı, faaliyetleri, siyasi ilişkileri, darbe gecesi yaşananların kronolojik sıralaması, basında yer alan resimler, darbenin başarılı olamaması için o esnada alınmış kritik kararlar, darbe gecesinde kahramanlıkları ile basında sembol olmuş isimler ve onların hikayeleri kendi ağızlarından anlatılmış. Ayrıca kitabın sonuna Zafer için Fetih Sûresi ve Şehitlerimizin ruhu için Yasin Sûresi ilave edilmiş.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Barzani'den Türkiye açıklaması!
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
Barzani'den Türkiye açıklaması!

Hava Durumu

20°
Detaylı Hava Raporu