FETÖ şantajı her yerde aynı

FETÖ şantajı her yerde aynı

  • 24 Ağustos 2016 11:41


HOLLANDA’DA yaşayan Türk ailelerin, FETÖ’nün kontrolündeki kolej ve okullarından çocuklarını almak isterken bin bir türlü zorluklar ve şantajlarla karşılaştıkları öğrenildi.

15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından Fetullahçı Terör Örgütü’nün kolej ve okullarından çocukların kaydını sildirmek isteyen veliler, “düşük not” tehdidiyle karşılaştı. FETÖ’nün şantaj ve tehditleri gurbetçiler tarafından “FETÖ kahpeliği” olarak değerlendirildi.  

GÜLEN’İN OKULU DEĞİL DİYEREK KANDIRIYORLAR

Hollanda’da önceki gün okulların açıldığını ve FETÖ okullarına yönelik ülke medyası ile siyasilerin provokasyonların olacağını beklediğini hatırlatan Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) Hollanda Bölge Başkanı Turan Atmaca, “Fakat ülkedeki belirli merkezlerin beklediği gerçekleşmedi. Bizim insanlarımız son derece duyarlı davranarak yapılan provokasyonlara alet olmadı. FETÖ okullarında çocukları tutmak için birçok hile ve zorluklara başvuruyorlar. FETÖ’nün Hollanda’da 5 ilkokul ve 1 tane ise lise düzeyinde okulları var. Bu okullardan yüzlerce veli öğrencisini almaya çalışıyor. Okullardan çocuklarını almak isteyenlere Hollanda devleti bir hafta okullara gitme mecburiyeti koyarken okul yönetimleri de çocukları kaybetmemek için zorluklar çıkarmaya devam ediyor. FETÖ’nün okulları, vatandaşlarımızın karşısına Hollandalı müdürleri çıkartıp, ‘Burası Gülen’in okulları değil, Hollanda okullarıdır’ diyerek yanıltmaya çalışıyorlar” dedi.     

ÖĞRENCİLERİ DÜŞÜK NOT  İLE TEHDİT EDİYORLAR

Çocuklarını FETÖ’nün okullarından almak isteyen velilere alçak FETÖ mensuplarının her türlü zorluğu çıkardıklarına dikkat çeken UETD Hollanda Bölge Sekreteri Mustafa Aslan, “Onların okullarından çocuklarını almak isteyen velilere oldukça aşırı zorluklar çıkarılıyor. Öğrenciler kendi okullarındayken notları gayet iyiyken başka okullara gitmek isteyen öğrencilerin notlarını düşürüyorlar. Veli ve öğrencilere, ‘Kusura bakma biz sana yardımcı oluyorduk, bazı şeylere göz yumuyorduk, ders programlarımız ağır olduğu için biz seni destekliyorduk ama sen başka okula gidiyorsan gittiğin okula senin notlarını düşük vereceğiz’ tehdidinde bulunuyorlar” açıklamasında bulundu.

HER YERDE ALÇAKLIĞA  İMZA ATIYORLAR

FETÖ’nün kolejinden çocuğunu almak isteyen fakat zorluklarla karşılaşan bir veli, “Benim çocuğum FETÖ’nün Rotterdam’daki Cosmicus Koleji’nde okuyor. 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından bu alçakların gerçek yüzünü daha net gördüğüm için çocuğumu bunların kolejinden almak istedim. Çocuğumu alıp başka okula verebilmem için Cosmicus Koleji kanunen bana bir mektup vermesi gerekiyor. Bana ‘Çocuğunu almak istediğine dair e-mail atın’ dediler. Bende e-maili gönderdim ve kaç gündür defalarca arayarak maile cevap vermelerini istedim fakat ‘çok yoğunuz ve gönderdiğiniz e-mail işlemde’ diyerek bizi oyaladılar. Önceki günde okullar başladı ve çocuğumu kanunlara göre mecburen onların kolejine göndermek zorunda kaldım” dedi.

FETÖ’CÜ MÜDÜR SUSKUN

Akit’in ulaştığı FETÖ’nün Rotterdam Cosmicus Koleji Okul Müdürü İlyas Bağcı hakkındaki iddialara cevap vermekten kaçındı. ‘Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)’ye bağlı Cosmicus Koleji’ne yönelik velilerden bize şikayetler geldi. Çocuklarını müdürlüğünü yaptığınız okuldan almak isteyen velilere zorluklar çıkardığınız, başka okula gidebilmesi için nakil mektubunu vermediğiniz, okulunuzdan ayrılmak isteyen öğrencilerin notlarını düşük göstererek başka okullara gitmesini önlemek amacıyla şantaj yaptığınız yönündeki şikayetlere bir cevabınız olacak mı?’ şeklindeki soru üzerine FETÖ’cü İlyas Bağcı, “Ben gazetecilere konuşmuyorum” diyerek telefon görüşmemizi sonlandırdı. 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
ABD'den PKK/PYD'ye 'enerji kalkanı'
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
Trump seyahat yasağının kapsamını genişletti

Hava Durumu

23°
Detaylı Hava Raporu