Kamer Genç: "Bana küfürbaz denmesine üzülüyorum"

Kamer Genç: "Bana küfürbaz denmesine üzülüyorum"


CHP Tunceli milletvekili Kamer Genç: "Meclis başkanlık divanını aracı etmek suretiyle meclisin çalıştırılmaması TBMM'ye vurulan bir darbedir, bunun sorumlusu da meclis başkanı Cemil Çİçek'tir. Kamer Genç küfürbaz diyorlar, bu zamana kadar kendimi zor tuttum"

CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, "Bana küfürbaz denilmesine üzülüyorum" dedi.
TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, TBMM’nin açılmaması ve yolsuzluk olaylarının Genel Kurul’da görüşülmemesine tepki gösteren Kamer Genç, şöyle konuştu: “Milleti ve halkı düşünen bir Meclis'in çalışması ve yolsuzlukların halktan gizlenmemesi gerekir. Meclis Başkanlık Divanı’nı aracı etmek suretiyle Meclisin çalıştırılmaması TBMM’ye vurulan darbedir, bunun sorumlusu da Meclis Başkanı Cemil Çiçek’tir.” 
Herkesin kendisine küfürbaz demesine üzüldüğünü söyleyen Genç, sözlerini şöyle sürdürdü: “Benim kimseye küfrettiğim yok. Fatma Şahin’e ‘Atatürk’ün getirdiği özgürlükler olmasaydı bir erkeğin bir kaçıncı eşi olabilirdin’ dedim. Bunda bir küfür yok ki. Basın hemen ‘Kamer Genç küfretti’ diyor. Emine Erdoğan’a ‘hangi sıfatla konuşuyorsun’ dedim. Bu küfür değil. Gerçek mücadele gücümü düşürmek için beni kötü duruma düşüren sıfat yakıştırıyorlar. Ben ülkemin milletimin haklarını savunuyorum.” 
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün yolsuzluk üzerine yaptığı açıklamayı eleştiren Kamer Genç, savcıların ve emniyet mensuplarının görevden alındığını söyleyerek, yolsuzluklar üzerinden hükümeti ve Başbakan Erdoğan’ı eleştirdi. 
Bakan Egemen Bağış’a “sen neden istifa etmiyorsun” diye soran Genç, en yüz kızartıcı işleri yapan kişilerin de alnının açık olduğunu söylediğini ifade etti.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Fatma hanıma İtibar suikastı yapıyorlar
Türkiye
Meteorolojiden 5 il için kuvvetli rüzgar uyarısı
Dünya
Afganistan 'da Polis eğitim merkezine saldırı

Hava Durumu

22°
Detaylı Hava Raporu