MEB Suriyeli öğrenciler için düğmeye bastı

MEB Suriyeli öğrenciler için düğmeye bastı


Milli Eğitim Bakanlığı, Suriye’de yaşanan iç karışıklıklar nedeniyle ülkelerini terk etmek zorunda kalan ve Türkiye'ye göç eden Suriyeli çocukların eğitimlerinin sağlıklı bir şekilde devam etmesi amacıyla yeni bir yol haritası izleyecek.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Suriye'de yaşanan iç karışıklıklar nedeniyle ülkelerini terk etmek zorunda kalan ve Türkiye'ye göç eden Suriyeli çocuklarıneğitimlerinin sağlıklı bir şekilde devam etmesi amacıyla yeni bir yol haritası belirledi.

MEB yetkililerinden edinilen bilgiye göre, Bakanlık, 2016-2017 eğitim öğretim yılında, temel eğitim çağındaki (geçici koruma altındaki Suriyeliler, uluslararası koruma altında olanlar ve son dönemde vatandaşlık hakkı almış Türkçe dil becerisi yeterli olmayan) Suriyeli öğrencilerin bakanlığa bağlı resmi ve özel okullara kayıtları konusunda daha kapsamlı çalışmalar yapılmasını planlayarak, MEB Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okullarda valiliklerce alınacak tedbirlere rehberlik etmek üzere yol haritasını 81 il valiliğine gönderdi.

Çalışmalar kapsamında, Bakanlık, göçmenlik statüsüne bakılmaksızın Türkiye'de yaşayan tüm çocukların nitelikli eğitime erişimi için gerekli tedbirlerin alınmasını planlıyor.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Lübnan Dışişleri Bakanı Bassil Türkiye'ye gelecek
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Nijerya’da bombalı intihar saldırısı: 10 ölü, 30 yaralı

Hava Durumu

13°
Detaylı Hava Raporu