4 Kız kardeş! 4'ünün de tercihi Bezmialem!

4 Kız kardeş! 4'ünün de tercihi Bezmialem!


Sevde, İrem, Tuğba ve son olarak Elif…4 kız kardeş, 4’ünün de tercihi Bezmialem. İlk olarak Sevde, bir yıl sonra ikiz kardeşler Tuğba ve İrem, 5 yıl sonra ise son kız kardeş Elif, Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin yeni sağlık neferleri olmak için adım attı..

Bezmialem’i tercih etmedeki en önemli nedeninin kaliteli bir sağlık eğitimi olduğunu belirten Sevde İşlek, “Ben her zaman Tıp Fakültesi okumayı istemiştim. Ailemin yanında İstanbul’da kalmak istiyordum. Kriterlerim doğrultusunda Bezmialem Vakıf Üniversitesi, o yıl ilk kez açılmıştı. Ailemden birkaç kişi de burada çalışıyordu. Hem bunun etkisi hem de ailemde herkesin sağlık çalışanı olmasından dolayı buradaki havayı tahmin edebiliyordum. Bende hiç tereddüt etmeden burayı yazdım. İkiz kardeşlerim de benden bir sene sonra sınava girdiler. Onlar da sağlık alanında çalışmak istiyordu ve onlara burayı önerdim. Hocaların sıcaklığı, üniversitenin bizi dinlemesi öğrenci olarak burada kendimi değerli hissetmeme vesile oldu. Kendilerine gönül rahatlığıyla burayı yazabileceklerini söyledim” dedi.

En küçük kardeşlerinin de Tıp Fakültesi okumayı istediğini söyleyen Sevde İşlek, “En küçük kardeşimle aramda 6 yaş var. Tercihlerimizin hepsini Bezmialem yaptık. Şu anda okulda sistem çok iyi. Tıp Fakültesi çekirdek eğitim programında daha güvenilir bir hal aldı. Okulda hocalarımız bizi çok güzel hazırlıyorlar. Ne kadar çok vaka görürseniz o kadar hazır olursunuz. Acil, servis ve poliklinikte gördüğümüz hastalar sayesinde kendimizi daha da hazır hisseder hale geldik. Ben Kadın Doğum okumak istiyorum ve bu doğrultuda çalışıyorum” dedi.

Ablası Sevde İşlek’ten bir yıl sonra ikiz kardeşiyle birlikte Tıp Fakültesi’ni kazanan İrem İşlek, “Çocukluğumuz hep sağlık sektörünün içinde geçti. O yüzden biz hep Tıp Fakültesi okumayı düşündük. Ablamın burada okuyor olması bize çok faydalı oldu. Evde bize hep mesleği ve okulu anlatıyordu. Bizde o yüzden burayı gönül rahatlığıyla yazdık. Bundan memnun olduk. Çünkü burada bize hem bilimsel hem de klinik anlamda çok fazla şey öğretildi. Hocalarımız bizimle ilgileniyorlar ve sorunlarımızı çözmemizde yardımcı oluyorlar. Bu bizim için büyük bir avantaj. Küçük kardeşimiz Elif, belki de evde sürekli sağlık konusunda konuşmamızdan dolayı bizden etkilenmiş olabilir” şeklinde konuştu.

Bir diğer ikiz kardeş Tuğba ise Bezmialem’in köklü bir sağlık geçmişine sahip olmasından etkilendiklerini belirterek, “ Biz hep Tıp Fakültesi okumak istiyorduk. Bezmialem’in köklü bir yapıya sahip olması bize büyük bir avantaj sağladı. Çok fazla imkâna sahip olmamız bir başka avantajdı. Çok fazla sayıda vaka gördük ve bu bize fayda sağladı. OSCE sınavları ile hasta üzerinden sınav olmamız bir başka avantaj oldu. Akademisyenler bizimle ilgileniyorlar. Johns Hopkins ile yaptığımız çalışmalar bize fayda sağlıyor. Kendileriyle çalışmak gerçekten büyük bir avantaj. Okulumuzun bize böyle bir imkân sağlamasından dolayı çok mutluyuz” dedi.

En büyük ablası Sevde’den 6 yıl sonra Bezmialem Vakıf Üniversitesi’ni kazanan Elif İşlek, Tıp Fakültesi seçerken hiç kararsız kalmadığını belirterek, “Ablamların anlattıklarını evde hep dinliyordum. Bir noktadan sonra bu artık bende de etki oluşturdu. Bende Tıp okumaya karar vermiştim. Tıp gerçekten eğlenceli ve insanlara fayda sağlayan bir meslek dalı. İnsanlarla ilişkide olmak gerçekten çok güzel. Bezmialem’de 6 yıl boyunca güzel bir eğitim alacağımı düşünüyorum” şeklinde konuştu.

 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İngiltere'den Türkiye'ye Pkk desteği
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
İslam ülkelerine Ermenistan çağrısı

Hava Durumu

17°
Detaylı Hava Raporu