BİLGİLER SIZDIRILIYOR MUYDU! SOK İDDİA!

BİLGİLER SIZDIRILIYOR MUYDU! SOK İDDİA!


Bütün Türkiye'yi ayağa kaldıran 17 Aralık operasyonunun ardından bir çok iddia ortaya atıldı. Bunlardan birisi de operasyona ait bilgilerin sızdırıldığıydı.

Yolsuzluk operasyonu sonrası  birbirinden farklı spekülasyonlar ortaya atıldı. Cemaate yakın medya organlarında “operasyona engel oluyorlar”, “yargıya müdahale var” vurguları yapılsa da  konuyla ilgili üst makamlara dahi bilgi verilmediği halde basına sızan bir çok bilgi ve görüntü kafaları karıştırmıştı.

Sosyal medyada konuyla ilgili bir çok iddia yer aldı.  Bunlardan birisi de @YesilOperasyon isimli twitter hesabında yazılan “Emniyet ve Belediyeler” başta olmak üzere bir çok kurumun bilişim sistemlerinin ihalelerinin cemaate yakın kurumlara verildiği iddiasıydı.
İddiada adı geçen  “Sürat A.Ş.” ye ait “Sürat Teknoloji” şirketinin web sayfasındaki referanslarında yer alan isimler iddiayı doğrular nitelikte. İstanbul Emniyet Müdürlüğü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Güngören Belediyesi, Mobeseler, TTNet gibi kurum ve şirketler hemen göze çarpıyor.
Bu kurumlara verilen hizmetlerin detayı sitede yer almıyor ancak bilgi sızıntılarından söz edilen bir ortamda bir çok iddia “acaba gerçek olabilir mi” şeklinde bir kuşku uyandırıyor.
Adı geçen twitter hesabında dikkat çeken bir nokta da  "takip ediliyoruz" diye iddia edenler acaba hizmet verilen bu kurumlar üzerinden ne kadar bilgiye ulaşıyorlar" sorusuydu.

Konuyla ilgili @YesilOperasyon isimli twitter hesabında yer alan tweetler


 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İngiltere'den Türkiye'ye Pkk desteği
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
İngiltere hükümeti: PYD-PKK ilişkisinden kaygılıyız

Hava Durumu

23°
Detaylı Hava Raporu