Diyarbakır'da açık alanda basın açıklaması yasağı genişletildi

Diyarbakır'da açık alanda basın açıklaması yasağı genişletildi

  • 18 Ağustos 2016 13:13


Diyarbakır Valiliği tarafından alınan kararla açık alanlarda basın açıklaması yasağının il genelinde uygulamaya konarak genişletildiği belirtildi.

Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan açıklamada, geçtiğimiz günlerde başlatılan açık alanlarda basın açıklaması yasağının il genelinde uygulamaya konarak genişletildiği belirtildi.

Açıklamada, ikinci bir emre kadar açık alanlarda stant açma, çadır kurma, basın açıklamaları yapma, oturma eylemi, miting, her türlü toplantı ve gösteri yürüyüşleri yapma yasağına merkez ve dış ilçelerin dâhil edildiği bildirildi.

Açıklamada, “Milli güvenlik, kamu düzeni, suç işlenmesinin önlenmesi, genel sağlığın ve genel ahlakın veya başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla 2911 sayılı toplantı ve gösteri yürüyüşleri kanunun 12. maddesine, 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanunun 11-m maddesine istinaden ilimiz merkezinde 15 Ağustos 2016 tarihinden itibaren açık alanlarda stant açma, çadır kurma, basın açıklamaları yapma, oturma eylemi, miting, her türlü toplantı ve gösteri yürüyüşleri ikinci bir emre kadar yasaklanmıştı. Söz konusu yasaklama kararı, 17 Ağustos 2016 tarihi itibariyle merkez ilçeler ve dış ilçeler dâhil olmak üzere il genelinde uygulamaya konulmuştur.” denildi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Cumhurbaşkanlığı hesabından Macron'a ince mesaj
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
İspanyol polisi Katalan hükümet binasına baskın yaptı

Hava Durumu

35°
Detaylı Hava Raporu