Kasaplık yapan öğretmenden FETÖ'ye dava

Kasaplık yapan öğretmenden FETÖ'ye dava


Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde oturan ve 2003 yılında Dicle Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Meslek Yüksekokulu'ndan mezun olan Zülküf Güneş, Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmesine rağmen yerleştirilmemesinden sorumlu tuttuğu Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen ve üyeleri hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Diyarbarkır'da yaşayan Zülküf Güneş, Ergani Adliyesinde savcılığa yaptığı suç duyurusunda, sınavlarda soruları çalma, evrakta sahtekarlık, soruları çalarak kopya çekilmesini sağlama ve bu yolla adayları mağdur ettiği için FETÖ üyeleri hakkında şikayetçi olduğunu belirtti. Dicle Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu'nda 2003 yılında mezunu olduğunu, KPSS'ye 2003 yılından beri girdiğini anlatan Güneş, bazı yıllarda küçük farklarla atanamadığını bildirdi.
Son yıllarda ortaya çıkan ve çok eski yıllardan beri olduğu yönünde ciddi deliller olan KPSS'de kopya çekildiği, soruların çalındığı, önceden soruların dağıtıldığı yönündeki iddialar üzerine suç duyurusunda bulunduğunu aktaran Güneş, bu sınavlarda kopya çeken ve soruları önceden dağıtan, aracılık eden kişi ve gruplardan şikayetçi olduğunu kaydetti.
Baba mesleği olan kasaplığı yapıyor
Güneş, suç duyurusunda şu ifadeleri kullandı:
"Belki de bu örgütün kopya işini yaparak soruları dağıtması nedeniyle oluşan haksız rekabet sonucu atanamadım. Aksi durumda atanabilirdim. Şu an baba mesleği olan kasaplık işiyle uğraşıyorum. Çok şükür işim var. Ancak yıllarca mağdur edildim. Asıl mesleğim olan beden eğitimi öğretmenliğini yapmak istemiştim. Tüm hayallerim yıkıldı. Üniversiteden mezun olurken, memlekete faydalı iyi sporcular yetiştirmek gayesiyle öğretmen olmak istiyordum. Ancak bu kopya işiyle tüm hayallerim engellendi. Anılan nedenlerle şüphelilerden şikayetçi ve davacıyım. Cezalandırılmalarını talep ediyorum.''

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Lübnan Dışişleri Bakanı Bassil Türkiye'ye gelecek
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Nijerya’da bombalı intihar saldırısı: 10 ölü, 30 yaralı

Hava Durumu

14°
Detaylı Hava Raporu