Akşener ihraç yolunda

Akşener ihraç yolunda


MHP Tüzüğü’nün 11. maddesini ihlal ettikleri gerekçesiyle kesin ihraç talebiyle Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edildi.

 Meral Akşener, Çağrı Heyeti’nden Ayhan Erel, Ali Sağır ve Mehmet Bilgiç, MHP Tüzüğü’nün 11. maddesini ihlal ettikleri gerekçesiyle kesin ihraç talebiyle Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edildi. Konuyla ilgili Yeni Akit’e değerlendirmelerde bulunan MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Belen, “Daha evvel Genel Başkanımız böyle bir girişimde bulunsaydı mağdur rolü oynayarak prim yapmaya çalışacaklardı ama 15 Temmuz darbe girişimi bunların niyetini açık açık ortaya koydu” dedi.   

“İHRACI ÇOKTAN HAK ETTİLER”

Bülent Belen, “Meral Akşener ve diğer isimler yaptıklarıyla ihracı çoktan hak ettiler. Parti tüzüğündeki disiplin hükümleri açıktır. Bu isimler söylemleriyle ve yaptıkları toplantılarla bu hükümleri ihlal ediyorlardı. Bana göre geç bile kalınmış bir işlemdir. Parti tüzüğümüzün ilgili maddelerini incelediğiniz ve sevke gerekçe olarak gösterilen eylemlere baktığınız zaman Merkez Disiplin Kurulu’ndan ihraç kararının çıkması gerekiyor. Bundan sonra muhaliflerin MHP üzerinde bir umudu kalmışsa boylarının ölçüsünü alırlar. Hükümetle mücadele etmek için kurumsal kimlik arayan FETÖ’nün MHP’ye yönelik bir operasyonu vardı ama başaramadılar. Daha evvel Genel Başkanımız bu işe el atmış olsaydı belki mağdur rolü oynayarak prim yapmaya çalışacaklardı ama 15 Temmuz darbe girişimi bunların niyetini açık açık ortaya koydu. MHP’yi ele geçirmek isteyen FETÖ bunu başaramayınca darbe girişimine kalkıştı” diye konuştu.

“GEÇ KALINMIŞ BİR KARAR”

Yusufiyeli Ülkücüler Derneği Başkanı Hasan İlter ise Akşener’in ihraç için Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edilmesinin geç kalınmış bir karar olduğunu söyleyerek şöyle konuştu: “Meral Akşener parti disiplinine aykırı yüzlerce eylem yaptı. Bahçeli ise bu hareketlere hep iyi niyetle yaklaşmıştı. Yaşanan son gelişmelerle dayanılmaz bir noktaya gelince böyle bir karar alındığını düşünüyorum.” 

“MHP’DE TEMİZLİK YAPILIYOR”

İhraç taleplerinin MHP’deki Gülen tedbiri olabileceğini söyleyen Akşam Gazetesi Ankara Temsilcisi Emin Pazarcı, “FETÖ’nün MHP üzerindeki oyunları yeni değil. FETÖ, MHP üzerine birçok proje geliştirdi ama Akşener olayını sırf Gülen meselesi olarak algılamak yanlış. FETÖ, MHP’yi ele geçirdikten sonra partiyi daha merkeze getirip Recep Tayyip Erdoğan’ın karşısına çıkarmak istiyordu. Bugün yapılan partinin kendi tasarrufudur. Eldeki veriler çerçevesinde bir ihraç talebi var. Eğer ilgili madde uygulanırsa ihraç söz konusu olabilir. MHP içerisinde temizlik yapılıyor. Yine başa dönecek olursak MHP’yi kirletenler şimdi temizlemeye çalışıyor” değerlendirmelerinde bulundu. 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
'Türkiye de bazı yaptırımlar üzerinde çalışıyor'
Türkiye
Afyonkarahisar’da art arda iki deprem
Dünya
Bangladeş'e sığınan Arakanlı sayısı açıklandı

Hava Durumu

26°
Detaylı Hava Raporu