Mücadelemiz hukuk içinde

Mücadelemiz hukuk içinde


Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBB Başkanı Metin Feyzioğlu ile beraberindeki heyeti Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki kabul etti. Erdoğan, daha sonra Avrupa Güvenlik İşbirliği Teşkilatı Parlamenter Asamblesi (AGİTPA) Başkanı Christine Muttoren ve beraberindeki heyetle görüştü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz gecesi darbeci teröristlere karşı seçkin istismarcıların hiçbirinin sokaklarda olmadığını ve Türk milletinin o geceyi darbecilerin başına yıktığını ifade etti. Erdoğan, Türkiye’ye yönelik manipülatif raporlar yayınlayan Uluslararası Af Örgütü’ne ‘endişe duyacağına çık gel bak, TBMM’de ne olmuş?’ çağrısında bulundu.

“O GECE BİR MİLLET AYAĞA KALKMIŞTIR”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBB Başkanı Metin Feyzioğlu ile beraberindeki heyeti Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki kabulü sırasında önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, “15 Temmuz sonrası hukuk dışı bir hamlemiz olmamıştır. Anayasa ve yasalar dışında atılmış adım yoktur. Darbe gecesi yaşananları eleştirenlerin amacı, Türkiye’nin yaşadığının büyüklüğünü gözlerden kaçırmaya yöneliktir. O gece bir millet ayağa kalkmıştır. Dünyada bunun benzeri yoktur. Bu millet alnından öpülesi bir millettir. Yazılacak birçok eserler oluşacak. O eserlerde bunlar en canlı şekilde yer alacaktır. Bugüne kadar pek çok şehit yakınımız ve gazimizle görüştüm. Hepsinin gözlerinde görevini yapmış olduğunun huzuru ve mutluluğunu gördüm” dedi. 

“SEÇKİN İSTİSMARCILARIN HİÇBİRİ SOKAKLARDA YOKTU”

15 Temmuz’da darbeci teröristlerin silahları ölüm kusmaya başladığında seçkin istismarcıların hiçbiri sokaklarda olmadığını belirten Erdoğan, “Tanklara karşı gelenler seçkin değildi. Tişörtünü gömleğini çıkarıp tankı bozmak için ürettiği fikirler. Türk milleti o gece darbecilerin başına gök kubbeyi yıkmıştır” açıklamasında bulundu. 

“ENDİŞE DUYACAĞINA ÇIK GEL BAK”

Uluslararası Af Örgütü, endişe duyduğunu hatırlatan Erdoğan, “Endişe duyacağına çık gel bak, TBMM’de ne olmuş? Gel bunları gör. Sana düşen görev budur” sözleriyle tepki gösterdi. 

“AVRUPA’DA YAŞANSA İDAMI GETİRİRLER”

“İdamın tartışılmasından daha tabi ne olabilir” diyen Erdoğan, “Bu konuda kararı TBMM verecek. Onlar bu kararı alınca mesele biter. TBMM’nin böyle bir yetkisi var. Bizdeki birkaç aylık PKK, DAEŞ terör eylemleri Avrupa’da yaşansa idamı da getirir, kesintisiz OHAL’i de. Şehitlerimizi ve gazilerimizi soran yok. Biz bunlara rağmen demokrasimize sahip çıkacağız. Bu değerleri AB dayattığı için değil, milletimiz için savunuyoruz” şeklinde konuştu. 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Erdoğan'dan 'askeri müdahale' sorusuna cevap
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
Katalonya krizi, İspanya'da sokakları karıştırdı

Hava Durumu

25°
Detaylı Hava Raporu