Ekonomimiz şu anda 15 Temmuz’dan daha iyi

Ekonomimiz şu anda 15 Temmuz’dan daha iyi


Başbakan Yıldırım, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, terör örgütü PKK ve FETÖ’nün aynı üst akıldan beslendiğini ve iki örgütün aynı çatı altında birleştiğini söyledi. FETÖ’nün hesap vereceğini vurgulayan Başbakan, “İdam bir sefer ölümdür. Ölümden daha beter ölüm vardır, o da adil yargılamadır” dedi. Başbakan Binali Yıldırım, “Can alan, kan döken terör örgütlerini bir defa daha lanetliyorum” ifadelerini kullandı.

Başbakan Binali Yıldırım, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, terör örgütü PKK ve FETÖ’nün aynı üst akıldan beslendiğini ve iki örgütün aynı çatı altında birleştiğini söyledi. FETÖ’nün hesap vereceğini vurgulayan Başbakan, “İdam bir sefer ölümdür. Ölümden daha beter ölüm vardır, o da adil yargılamadır” dedi. Başbakan Binali Yıldırım, “Can alan, kan döken terör örgütlerini bir defa daha lanetliyorum” ifadelerini kullandı. 

“FETÖ-PKK AYNI ÇATI ALTINDA”

Terör örgütü PKK’nın eylemlerini sert ifadelerle kınayan Yıldırım, “PKK’nın Kürt sorunu diye bir sorunu yok. Olsa olsa, Kürt vatandaşlarımızın PKK diye bir sorunu var. Bizim yapmamız gereken, eli kanlı terör örgütünü aramızdan uzaklaştırmak. Bölgenin sorununu, bölgenin insanıyla halletmek. PKK’nın üst aklı dışarıdadır. PKK ve FETÖ bir çatıda birleşiyor, akıl aynı üst akıl. Türkiye’yi Irak, Suriye, Mısır gibi yapmak için çok uğraştılar. 15 Temmuz’da plan Recep Tayyip Erdoğan’ı halletmek ve Türkiye’yi iç karışıklığa sürüklemekti. Terör örgütlerinin ülkenin gündemini daha fazla işgal etmesine müsaade etmeyeceğiz” diye konuştu. 

“ONLAR İÇİN ÖLÜMDEN DAHA BETER ÖLÜM VAR”

“FETÖ gelecek hesap verecek, şehitlerimizin kanını döken herkesten hesap sorulacak” diyen Başbakan, “Bugüne kadar binlerce cinayet işleyen, insanlık suçu işleyen bölücü PKK en büyük acıyı Kürt vatandaşlarımıza yaşattı. Türk adaleti hesap yapacak. Hiç kimsenin yaptığı yanına kar kalmayacak. İdam bir sefer ölümdür. Ölümden daha beter ölüm vardır, o da adil yargılamadır. 15 Temmuz’da bunların ne olduklarını gördük. Eğer bu örgüte bilerek ve isteyerek destek vermeye devam etmediyse hiç kimse endişe etmesin. Ama 17 Aralık’tan sonra mazeret yok” ifadelerini kullandı.  Başbakan Binali Yıldırım, şunları söyledi: “Örgüt kapalı, hiç tahmin etmediğiniz insanlar karşınıza örgütün ağabeyi, ablası olarak çıkabiliyor. Vücuttaki kanser hücreleri gibi bunları ayıklayacağız.”

2010 KPSS SORUŞTURMASI

FETÖ’nün gençlerin geleceği ile oynadığına dikkat çeken Başbakan şunları söyledi: “2010 yılı KPSS sınavında soruları dağıttılar, haksız yere 86 bin memurun bütün imtihanda döktüğü teri de şaibeli hale getirdiler. Şimdi mahkeme 2010’da giren bütün memurların sınavını iptal etti. 86 bin memuru çıkaracak mıyız? Elbette değil. Bunları tek tek inceleyeceğiz. Kim soruları çalmışsa, bunların kulağından tutup atacağız ama düzgün, alnının teriyle kazananların haklarını da koruyacağız. FETÖ ile mücadele hız kesmeden kararlılıkla devam edecektir.”

“15 TEMMUZ’DA NE OLDUKLARINI MİLLET GÖRDÜ”

“Bu mücadeleyi en kararlı bir şekilde 17 Aralık ile dile getiren, bu tehlikeye dikkati çeken Recep Tayyip Erdoğan’dır” diyen Başbakan şunları söyledi: “O günlerde bu mücadelenin, bu tehlikenin büyüklüğünü ne yazık ki birçok kurum, birçok insan tehlikenin vehametini anlayamadı. Efendim ‘siz de fazla abartıyorsunuz, bunlar böyle değil, bunlar kardeşimiz, bunlar da bizim gibi inançlı, mütedeyyin insanlar...’ Ama 15 Temmuz’da ne olduklarını millet gördü”

SURİYE’DEKİ İÇ SAVAŞ

Başbakan Yıldırım, Türkiye’nin bölgesel sorumluluğu olduğunu ifade ederek; “Suriye ve Irak’ta sorunları çözmek istiyoruz. İnanıyorum ki sorunu çözeceğiz” dedi.

TÜRKİYE EKONOMİSİNDEKİ GELİŞMELER

Ekonomiye ilişkin gelişmeleri de paylaşan Binali Yıldırım, “İş gücüne katılım oranı yüzde 52,5 seviyesine ulaştı. Terör ve darbe girişimi ekonomimizi etkilemedi. Şu anda ekonomik göstergelerimiz 15 Temmuz öncesinden daha iyi bir seviyeye geldi. Türkiye’ye giren para, çıkan paradan 1 milyar dolar fazla” dedi. Yıldırım şöyle konuştu: “Ekonomiyi canlandırmak için çok önemli teşvik tedbirleri hazırladık, hayata geçiriyoruz. BES artık yasalaştı, vatandaşlar artık tasarruflarını artıracak. Paraya erişimi kolaylaştırmak için Kalkınma Bankası’nın sermayesini güçlendiriyoruz. Yatırımcının önünü açacak Turkuaz kart, çek sistemindeki düzenlemeler, iş adamlarımıza ihracatçılarımıza hususi pasaport verilmesi, şirket kuruluşları da kolaylaşacak” dedi.

‘KREDİYE VE PARAYA ERİŞİM DAHA KOLAY HALE GELECEK’

 Krediye ve paraya erişimin  daha da kolay hale geleceğini  belirten Yıldırım, “Yıllardan  beri konuşulurdu, nihayet hayata geçiriliyor. Meclis Genel Kuruluna geliyor. Ümit ederim ki en kısa sürede yasalaşır ve böylece KOBİ’lerimiz, küçük girişimcilerimiz rahat bir nefes alır. Gümrük, kurumlar vergilerinde önemli reformlar yapıyoruz. Buradan tüm iş adamlarımıza, sanayicilerimize bir kez daha sesleniyorum; Türkiye için üretmeye, Türkiye’ye güvenmeye devam edin. Önünüzdeki engelleri tek tek kaldırıyoruz” diye konuştu.

‘MÜCADELELERDEN HER SEFERİNDE GÜÇLENEREK ÇIKTIK’

Başbakan Binali Yıldırım, yaptıkları mücadelelerden her seferinde güçlenerek çıktıklarını, sırtlarını vesayet odaklarına dayamadıklarını, milletin desteğine, duasına ram olduklarını dile getirdi. Daha sonra yargı tarafında bir hareket başladığını, bir vesayetin doğduğunu, onu da ortadan kaldırmak için bu sefer yargı reformunu gündeme getirdiklerini hatırlatan Yıldırım, HSYK’nın yeniden yapılanmasını ve 26 maddelik bir anayasa değişikliğini milletin önüne götürdüklerini, milletin de yol verdiğini kaydetti. “Yargı vesayetini bitirdiğimizi 

zannediyorduk, meğer tatarı gitti, beteri geldi” diyen Yıldırım, şöyle devam etti: “Bu sefer FETÖ’nün adamları... Bütün diğer vesayet odaklarını da aradan çıkarınca, onlar kafayı kaldırmaya başladı. Yavaş yavaş ‘biz buradayız’ dediler. Siz buradaysanız, biz de buradayız. İşte meydan, işte Türkiye. Sonra MİT operasyonu... Olmadı. Gezi’de ortalığı karıştırma... Olmadı. 17 Aralık yargı darbe teşebbüsü... İşte orada işin rengi iyice belli oldu. Yeni bir iş çıktı bize bu sefer. Bu FETÖ ile artık mücadele kaçınılmaz hale geldi.”

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Lübnan Dışişleri Bakanı Bassil Türkiye'ye gelecek
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Nijerya’da bombalı intihar saldırısı: 10 ölü, 30 yaralı

Hava Durumu

15°
Detaylı Hava Raporu