Zamanı gelince Alevileri kullanacaklarmış

Zamanı gelince Alevileri kullanacaklarmış


Fetullahçı Terör Örgütü’nde (FETÖ), “askeri imam” olan Hüseyin Sarıçiçek, “Türkiye genelindeki Alevilerin yaşadığı yerlerde ibadethanelerin, cemevlerinin tadilatlarını FETÖ yaptırdı. Bu, zamanı geldiğinde Alevileri kullanmak için yapıldı” dedi.

FetullahçıTerör Örgütü’nde (FETÖ), “askeri imam” olan ve 17-25 Aralık sonrası örgütten koparak kendi imkanlarıyla elde ettiği bilgi ve belgeleri İzmir Cumhuriyet Başsavcılığına teslim eden Hüseyin Sarıçiçek, “Türkiye genelindeki Alevilerin yaşadığı yerlerde ibadethanelerin, cemevlerinin tadilatlarını FETÖ yaptırdı. Bu, günü geldiğinde Alevileri kullanmak için yapıldı. Yani Alevi vatandaşları Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı kullanacaklardı” dedi. Sarıçiçek, yaptığı açıklamada, FETÖ’yle 39 yıl önce Fetullah Gülen’in camide vaaz verdiği dönemde 13 yaşındayken tanıştığını, örgüt içinde zaman geçtikçe çeşitli görevlerde yer aldığını, son olarak da “askeri imam” olarak gerek askeri liselere öğrenci hazırlamak gerekse Kara Harp Okulunda bu öğrencilerin takiplerini yapmakla görevlendirildiğini belirtti.

“ALEVİLERİ KULLANMAK İSTİYORLAR”

Örgütün içinde bulunduğu dönemde en mahrem görevlerde ve en üst düzey kişilerin yanlarında yer aldığını belirten Sarıçiçek, Alevi yapılanmasıyla ilgili 2010 yılından itibaren örgütün yeni bir çalışma programı düzenlediğini belirtti. Sarıçiçek, şöyle konuştu: “Türkiye genelindeki Alevilerin yaşadığı yerlerde ibadethanelerin, cemevlerinin tadilatlarını FETÖ yaptırdı. Bu, günü geldiğinde Alevileri kullanmak için yapıldı. Bunların finansörü de Akın İpek’tir. Gizli yapılan bu toplantılarla ilgili savcılığa ses kaydı da verdim. “Biz bunlara neden yardım ediyoruz” diye sorduğumda ‘hocaefendinin bir bildiği vardır. Bunlar zamanı geldiğinde bize lazım olacak” deniliyordu. Yani Alevi vatandaşları Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı kullanacaklardı. Asıl amaç Alevileri kalkıştırmaktı. 15 Temmuz gecesi tanıdığım birçok Alevi’yi sokakta gördüm. Planları tutmadı. 15 Temmuz bence yeniden Türkiye Cumhuriyeti’nin doğuş günüdür.”

ÖRGÜT ALEYHİNE DELİL TOPLADI

Örgütün kendisine de kumpas kurduğunu, dört cinayetli bir soruşturmaya isminin karıştırıldığını, 13 ay 3 gün cezaevinde kaldıktan sonra 2010 yılında tahliye olduğunu ifade eden Sarıçiçek, cezaevinden çıktıktan sonra durumu fark ettiğini ve kendi çabalarıyla örgüt aleyhinde delil toplamaya başladığını kaydetti. Bu dönemde örgütü şikayet etmek istediğini ancak askeriyede, polis içinde ve hatta yargıda bile örgüt adına çalışanlar olduğunu bildiği için bir şey yapamadığını vurgulayan Sarıçiçek, elindeki 200 saatlik ses kaydı, yüzlerce belgeyi 2014 sonunda İzmir Cumhuriyet Başsavcıvekili Okan Bato’ya teslim ederek ifade verdiğini dile getirdi. FETÖ’nün askeri okullardaki yapılanmasına ilişkin de bilgi veren Sarıçiçek, örgüt yapısına uygun öğrencilerin küçük yaşta tespit edildiğini ve askeri okullar için yetiştirildiğini ifade etti. Öğrencilere sınav sorularının önceden verildiğini anlatan Sarıçiçek, “Biz askeri öğrencilere ilk önce istihbaratı öğretirdik, ayrıca izlenip izlenmediğini anlamaları için de karşı istihbaratı. Tehlike henüz geçmedi. TSK’dan atılan FETÖ üyelerinin oranı henüz yüzde 10 civarında. Yeni bir kalkışma yapabilirler mi? Net bir şey söyleyemem ama birinci öncelikleri suikast. Sayın Cumhurbaşkanımıza suikast yapmak isteyeceklerdir. Birkaç yerde bomba patlatmak isteyecekler” diye konuştu.

 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İsrail kendisine bir tampon bölge oluşturmak istiyor
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
Şii ve Sünni koalisyonlarından IKBY referandumuna ret

Hava Durumu

24°
Detaylı Hava Raporu