Sadakataşı Derneği kurban bağış kampanyasını başlattı

Sadakataşı Derneği kurban bağış kampanyasını başlattı

  • 16 Ağustos 2016 14:24


Sadakataşı Derneği, 2016 Kurban Organizasyonu çerçevesinde vekâlet yöntemiyle kurban bağış, kesim ve dağıtım çalışmaları için tüm hazırlıkları tamamladı.

Başta Türkiye olmak üzere Afrika'dan Asya'ya, Ortadoğu’dan Balkanlara, Orta Asya’dan Kafkasya’ya 26 ülkede "Haydi Şimdi Paylaş ve Bayramlaş" diyerek kampanyayı başlatan Dernek; "Bir ve beraber olmanın, kardeş olmanın, tek yürek olmanın adıdır bayram, bayram paylaşmaktır. Haydi o zaman uzat elini iyiliğe, senin elinle açılsın hayrın kapıları. Bu bayram senin bağışınla donansın mazlumların sofrası" çağrısı ve kurban sevinciyle iyilik sofrasında buluşmaya davet ediyor.

Sadakataşı Derneği, kurbanın bir ibadet olduğu bilinciyle İslami kural ve usullere riayet ederek yaptığı hazırlık çalışması sonucunda kurban kesilecek ülke ve bölgelerin ekonomik ve sosyal şartlarına uygun olarak üç ayrı kategoride kurban bedeli belirlemiştir.

2016 yılı Kurban Bayramı Kampanyası kapsamında 1 hisse kurban bedeli

A Grubu için 350 TL

B Grubu için 500 TL

C Grubu için 700 TL olarak ilan edildi.

 Dernekten yapılan açıklamada kurban organizasyonu münasebetiyle bölgelere gidecek Sadakataşı Kurban ekipleri bir dizi proje açılışlarını gerçekleştirecektir.

Kurban organizasyonu münasebetiyle bölgelere gidecek Sadakataşı Kurban ekipleri bir dizi proje açılışlarını gerçekleştirecektir.

Açılacak projeler:
Burkina Faso Fatma Özçelik - Hasan Turgut Özçelik Camii
Burkina Faso Evlad-ı Osmanlı Camii
Kenya Prof. Dr. Mahmud Esad Coşan Külliyesi
Kenya İbrahim Harman ve Harman Ailesi Camii
Sri Lanka Nuri Adıgüzel Ev ve Su Kuyusu Projesi
Tanzanya Halime Gül Camii
Vietnam Hz. Aişe İslami Eğitim Merkezi 
ve birçok bölgede su kuyuları açılışları gerçekleşecek.

Bağışçılar, en kolay ve hızlı yoldan bağışlarını yapabilmesi için kampanya süresince aşağıdaki başvuru ve ödeme yöntemlerinden birini kullanabilir:

Telebağış: +90 (216) 614 04 61 nolu Dernek telefonu arandığında Dernek görevlisi, bağışçıya en uygun ödeme yöntemi konusunda yardımcı olacaktır.

Online Bağış: www.sadakatasi.org.tr web sayfasından online bağış formu kullanarak kredi kartı üzerinden bağış gerçekleştirilebilir.

Banka Havalesi: Derneğin web sayfasında duyurulan banka hesapları veya posta çeki hesaplarına bağış bedeli yatırılarak kampanyaya katılmak mümkündür.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: PYD/YPG, PKK'nın birer yan kuruluşudur
Türkiye
CHP'li Yarkadaş'a tazminat davası
Dünya
Irak ordusundan Peşmerge açıklaması

Hava Durumu

27°
Detaylı Hava Raporu