Narkozdan 15 temmuz’da uyandık

Narkozdan 15 temmuz’da uyandık

  • 16 Ağustos 2016 14:00


Hayati Küçük, “Fetullah Gülen her zaman yalan söylüyor. Amerikalı senatörlerin Gülen’in yanında ne işi vardı? Gülen, bizlere haşa Peygamber Efendimiz’i unutturdu. Biz narkozun altından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ferasetiyle kurtulduk” dedi.

Bir dönem Fetullah Gülen grubunda üst düzey görevler alan, Paralel Yapı’nın Kafkasya ve Orta Asya coğrafyasındaki tüm işlerini yürüten ve Uluslararası Kafkas Vakfı Başkanı Hayati Küçük Akit’in sorularına çarpıcı cevaplar verdi...

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 15 Temmuz gecesindeki tavrını nasıl değerlendiriyorsunuz?

“Cumhurbaşkanımız 15 Temmuz’da sefere çıktı. Bu seferde sadece Türkiyemizi değil tüm dünyada oluşacak kaosun ve savaşları da önlemiş oldu. Fetullah’ın asker kıyafetli eli silahlı FETÖ rütbeli alçaklarını sivil uçağına binerek mobil telefondan canlı birkaç emriyle temizlemiş oldu. İş de 21. yüzyılın Fatihi!”

FETÖ TIPKI DAEŞ GİBİ TAŞERON ÖRGÜT

Gülen’in darbe girişimiyle amacı neydi?

“Zaten Türkiye Fetullah Gülen’in elindeydi.  Gülen, birlikte hareket ettiği uluslararası istihbarat örgütleriyle dize getiremediği Erdoğan’ın kellesini almak istedi. Devletin kılcal damarlarına yerleştirdiği kripto adamları aracılığıyla, dünyayı yöneten derin yapılarla istişarelerini ve görüşmelerini bitirdikten sonra 15 Temmuz’da Türkiye’yi resmen işgal etmeye kalkıştı. Nasıl ki dünyada bir yer bombalandığında DAEŞ bombaladı deniyor. DAEŞ de saldırıyı üstleniyor. Biz DAEŞ’in kim olduğunu bilmiyoruz. DAEŞ burada birilerinin vekâlet savaşını yönetiyor. İşte FETÖ terör örgütü de budur. Aynı kitlenin vekâlet savaşını yöneten terör örgütüdür.”

Siz kaç yıl Gülen’le birlikte çalıştınız?

“Gülenistler, bizi 17 yaşında Kabataş Erkek Lisesi’nde iken kafaladılar. Sonra ise adım adım vatanımız için albayrak için yollara, gurbetlere düştük. Buna eğer siz FETÖ ile çalışma derseniz…”

PEYGAMBER EFENDİMİZ’İ UNUTTURDU

Gülen darbecilerle hiçbir alakasının olmadığını ve darbeye de karşı olduğunu söyledi. Bu ifadelerini nasıl değerlendiriyorsunuz?

“Fetullah Gülen her zaman yalan söylüyor. , ‘Ben bu darbeyle bir ilişkim, irtibatım yok’ derse zaten yalanın daniskası budur. Gülen’in yanında ben en kara insanları gördüm. Amerikalı senatörlerin Gülen’in yanında ne işi vardı? Gülen, bizlere haşa Peygamber Efendimiz’i unutturdu. Biz narkozun altından Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ferasetiyle kurtulduk. Cumhurbaşkanımızın feraseti olmasaydı biz asla kurtulamazdık.”

Gülen, FETÖ, 40 yıl boyunca 15 Temmuz darbe girişimine mi hazırlık yapıyordu?

“Şimdi baktığımız zaman bu insanın geçmiş hükümetlerde böyle bir hamle yapmasına hiç gerek olmadı. Özal, Ecevit, hatta Alpaslan Türkeş’i de kafalamıştı. Uçak kaldırmasına gerek olacak bir durum yoktu. Fakat bugün öyle değil. Erdoğan’ı başka türlü yok edemeyeceklerini anlayan güçler baktıklarki ne DAEŞ, ne PKK başarılı olabiliyor bu defa Gülen kartını çıkardılar. Yurtdışındaki FETÖ merkezlerinde hiçbir dağılma yok. Kırgızistan’ı, Kazakistan’ı konuşturan hep Fetullah Gülen’dir. Orta Asya’daki karargahı Kızgızistan’dır. Diplomatik kanalları maalesef FETÖ’nün elindeydi. 3-5 tane elçiyi görevden alan Dışişleri Bakanlığı’na gülüyorum.”

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İran’dan Ankara'ya sürpriz ziyaret
Türkiye
CHP'li Yarkadaş'a tazminat davası
Dünya
Katil General Suriye'de öldürüldü

Hava Durumu

16°
Detaylı Hava Raporu