FETÖ'nün himmet üssü deşifre oldu: Himmetin merkezi vergi daireleri

FETÖ'nün himmet üssü deşifre oldu: Himmetin merkezi vergi daireleri

  • 15 Ağustos 2016 14:31


“Vergi verme himmet ver” haberimize konu olan ve FETÖ’nün himmet tarifesini ortaya koyan DDK raporunda, şok bir ifade daha ortaya çıktı. Raporda, Eskişehir Vergi Dairesi’nde örgüt mensubu kişilere soruşturmalara rağmen dokunulmadığı belirlendi.

Cumhurbaşkanlığı’na bağlı Devlet Denetleme Kurulu’na (DKK) gönderilen şok edici rapor; FETÖ’nün himmet şebekesini gün ışığına çıkarıyor. Başarısız darbe girişimi sonrası örgüte yönelik başlatılan operasyonlar yurdun dört bir yanında tüm hızıyla sürerken, sadece bir ildeki vergi dairesindeki FETÖ yapılanmasına halen dokunulmadığının belirtildiği raporda, “Eskişehir ilinde hiçbir müfettiş görevden alınmamıştır. Örgütün imamı olduğu iddia edilen Vergi Dairesi Başkanlığında Grup Müdürü M.Ç ve Vergi Müfettişi O. G. yıllardır vergi müfettiş yardımcılarını eğiten, mesleğe alınmasında yardım edenlerdir. Vergi müfettiş yardımcıları sadece FEtÖ’cülerin yanına refakat için verilir” denildi. 

SORUŞTURMALARA RAĞMEN EL ÜSTÜNDE 

FETÖ mensubu söz konusu kişilerin Ankara’dan Eskişehir’e geldiği vurgulanan raporda, “Vergi müfettiş yardımcılarının güvenlik araştırmalarını O. G, H. S. ve Ü. Ş. yapıyor. Bu isimlerin görevlendirmeleri, Ankara Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı’ndan verilmiştir. Söz konusu isimler haklarında defalarca yapılan soruşturmalara rağmen görevlerine aynı şekilde hatta hiçbir iş yapmadan idarenin gözbebeği olarak yine müfettiş yardımcılarından sorumlu olarak devam ediyor” ifadeleri kullanıldı. 

ERDOĞAN DÜŞMANLARI GÖREV BAŞINDA 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a düşmanlık besleyen ve bunu da gizlemeyen kişilere göz yumulduğuna dikkat çekilen raporda, şunlar yer alıyor: “Erdoğan’ın en büyük düşmanı olan Başkan Yardımcılarından N.Ö’nün refakatinden geçen bütün yardımcılar grup atlar. İhbar ve değerlendirme komisyonundaki isimler yıllardır devam ediyor. Ayrıca rapor okuma komisyonları ve uzlaşma komisyonlarına da kendi elemanlarını yerleştiriyorlar. Z.K, N.U, H.G.O, N.K. (Ankara’da), T.K, E.G, G.K, Z.K, B.A, S.T, Ö.K ile M.U, H.Ö’nün örgütün işlerini istediği şekilde yürüten isimlerdir.” 

VDK, FETÖ YUVASI MI?

Ankara’daki FETÖ mensubu kişilerin de deşifre edildiği şok edici raporda yer alan ifadeler şöyle: “Vergi Denetim Kurulu Başkanlığında  B.B ve yardımcıları B. B, O.K, her konuda bilgi alışverişi aralarında gerçekleşir. S.S, A.K, A.D, İ.M.A, K.Ö, R.Ö, A.Ö, A.A, H.İ, E.D, K.Ş, E.K. (örgütte abla),  N.I, R.I, M.Ç.Y, G.D, M.Ö ile A.Y ve B.Ü. (Konya), M.H.A ve Y.Y. (Antalya) ile Personel Genel Müdürlüğü Daire Başkanı F.D. kişilerine yönelik soruşturma açılmamıştır.” 

Gazetemize gelen ihbarlarda, vatan haini FETÖ mensuplarının “ihbar ve inceleme değerlendirme komisyonlarında” yapılandığı, “sınırlı inceleme”den temiz raporu almak için 3 bin TL, “tam inceleme” için ise 12 bin TL himmet tarifesi belirlendiği tespit edilmişti. 

MUHAMMED UZUN / İSTANBUL

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
PKK iki MİT'çiyi kaçırdı mı?
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
ABD'den PKK'ya 120 TIR silah daha!

Hava Durumu

23°
Detaylı Hava Raporu