FETÖ, Diyanet'te en çok M. Nuri Yılmaz döneminde kadrolaşmış

FETÖ, Diyanet'te en çok M. Nuri Yılmaz döneminde kadrolaşmış

  • 15 Ağustos 2016 11:13


En büyük kadrolaşma ise aynı zamanda Fetullah Gülen'in yakın arkadaşı ve Erzurum'lu olan, dönemin Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Nuri Yılmaz döneminde gerçekleşti. O dönemde Diyanet kadrosuna giren FETÖ'ye yakın isimler bugün üst düzey yönetici, müfettiş, müftü, vaiz ve imam olarak görev yapıyor.

40 yıllık sinsi planlı bir çalışmanın neticesinde hırsla ördükleri kadro ağlarını nasıl kurdukları puzzle parçaları yan yana gelince büyük resim tüm gerçekliği ile gözler önüne seriliyor.

İşte FETÖ’nün Diyanet'e sızdığı alımlar ve tarihleri:
●1978-1990 yılları arası vaiz alımı...
●1997 yılında Hasekisiz müftü alımı...
●2001  yılında 2 posta vaiz ve müftü alımı..
●2007 yılında vaiz alımı..
●2012 yılında fahrilerin alımı...
●2013 yılında ise vekillerin alımı...

Bu tarihlerde neden sınavlı ve sınavsız personel alımı yapıldı? 

1989 yılında alınan vaiz alımında liyakat şartı aranmadanilkokul mezunu olan kişiler direk vaiz olarak atandı. Diyanet'e dikte edilen kesin talimatlarla kadrolaşan hain örgütün militanları bu nezih kurumu içten içe kemirerek kendi imparatorluklarını kurma hayalleri taşıdı. Yangından mal kaçırır gibi abla ve abilerini kuruma yerleştirdi.

Fetullahçı Örgütü’n Diyanet'e sızması 40 yıl öncesine dayanıyor. O dönemde İlahiyat Fakültelerine, İmam hatiplere ve Diyanet teşkilatına sızmaya çalışan örgüt, bu amacında başarılı oldu. 1970'li yılların başında Başkan Yardımcısı Yaşar Turnagör zamanında bu kadrolaşma zirveye ulaşıyor.

EN BÜYÜK KADROLAŞMA MEHMET NURİ YILMAZ DÖNEMİNDE GERÇEKLEŞTİ

En büyük kadrolaşma ise aynı zamanda Fetullah Gülen'in yakın arkadaşı olan dönemin Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Nuri Yılmaz döneminde gerçekleşti. O dönemde Diyanet kadrosuna giren FETÖ'ye yakın isimler bugün üst düzey yönetici, müfettiş, müftü, vaiz ve imam olarak görev yapıyor. FETÖ'cü ilahiyatçılardan Suat Yıldırım'ın Diyanet İşleri Başkanı olması da o dönemde gündeme geldi.

FETÖ'NÜN DİYANET İMAMLARI MUSTAFA ÖZCAN VE AHMET KURUCAN

FETÖ'nün Diyanet imamı iki önemli isim. Bunlardan birincisi geçtiğimiz aylarda yurtdışına kaçan Mustafa Özcan. 

Birçok kirli ilişkide adı ön plana çıkan Mustafa Özcan'ın yardımcısı ise Fetullah Gülen'in yeğeninin kocası olan Ahmet Kurucan. 
Gülen ile FETÖ medyası arasında elçilik görevini yürüten Ahmet Kurucan sık sık Gülen'in sohbetlerini köşesine taşıyarak tartışma yaratan yazılara imza attı.

Diyanet'e dikte edilen ve kesin talimatlarla kadrolaşan hain örgütün militanları kadrolaşmalarına Diyanet İşleri Başkanlığı'na Prof. Dr. Mehmet Görmez'in atanmasına kadar hızla devam etti. 

17-25 Aralık’ta kadrolaşması yavaşlayan örgüt sonrasında örgütü bitirmeye yönelik çalışmaların başlaması ile zor günler geçirmeye başladı.
Gelinen noktada yapılan ciddi operasyonlar sayesinde bu gün Diyanet, bu pisliklerden ivedilikle temizlenme yolunda ciddi adımlar atıyor.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Denizaltı projesinde sıra Muratreis'te
Türkiye
Yavuz Bingöl: AK Parti'ye oy verdim
Dünya
'720 bin Arakanlı çocuk kapana kısılmış durumda'

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu