Darbeler artık geride mi kaldı?

Darbeler artık geride mi kaldı?

  • 11 Ağustos 2016 21:24


Evet, darbelerin Türkiye için artık gerilerde kaldığını düşünüyorduk. Ancak o gerilerde kaldığını düşündüğümüz darbeler meğer o kadar da gerilerde değilmiş.

Darbeler dönemi geride mi kaldı. Halen tehlike var mı? Mısır’da küresel işbirliği ile gerçekleştirilen darbenin Türkiye içinde devreye sokulacağı iddialarına kimse inanmak istemiyordu. Türkiye ile Mısır’ın şartlarının farklı olduğu söyleniyordu.

Kimi Ortadoğu ve Latin Amerika ülkelerinde olabileceğini düşündüğümüz görüntülerin bir gün kendi ülkemizde de müşahede edebileceği kimin aklına gelirdi ki?

İnsanların kuş gibi avlandığı, tankların paletleri altında ezildiği görüntülerin ancak Sisi’nin Mısır’ına, eli kanlı Esed’in Suriye’sine has olabileceğini zannettik.

HÜSNÜ ZANDA BULUNMUŞTUK!

Darbe senaryolarına dair dillendirilenler konusunda; “Herhalde o kadarda ileri gitmezler”diye hüsnü zanda bulunmuştuk.

Meğer bizim içimizde de halkına kurşun yağdıracak kadar vahşileşebilen, bu konuda Sisi’nin katliamcı askerleriyle, Hüsnü Mübarek’in mürtezekalarıyla yarışabilecek insan müsveddelerimiz varmış.

Meğer bu alçak cuntacılar, varil bombalarıyla halkını katleden Esed’in Şebbihaları gibi tankları kendi halkının üzerlerine sürecek, savaş uçaklarıyla kendi meclisini bombalayacak kadar izanını kaybetmişler. Teröre karşı gecesini gündüzüne katan, canını ortaya koyan kendi polisine bile uçaktan ölüm yağdırabilecek kadar ihanet içerisindeymişler. Silah arkadaşlarını arkadan vurabilecek kadar kahpe tıynetteymişler…

Meğer bizim darbeci androidler de küresel terör örgütleri, DAİŞ ve Haşdi Şabi’nin,  mankurtlaştırılmış, zihinleri köreltilmiş, dümura uğratılmış teröristleri gibi masum insanları tankların paletleri altında ezebilecek kadar vicdan yoksunuymuş…

Hani ne derler ülke olarak verilmiş sadakamız varmış. Evet gerçekten bu darbe girişiminin ülkemize faturası çok ağır oldu. 246 vatandaşımızı darbeci teröristlere kurban verdik. Yüzlerce yaralımız var.  Ancak ya başarmış olsalardı diye düşündüğümüzde verilmiş sadakamız varmış diyor insan. Allah Teâla, ümmetin mazlumlarının sığınağı haline gelen ülkemizi, o mazlumların, o gariplerin duası hürmetine korudu Allahu âlem.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İngiltere'den Türkiye'ye Pkk desteği
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
İslam ülkelerine Ermenistan çağrısı

Hava Durumu

17°
Detaylı Hava Raporu