Ökkeş Şendiller BBP'yi nasıl kurduklarını anlattı

Ökkeş Şendiller BBP'yi nasıl kurduklarını anlattı


Eski Kahramanmaraş BBP Milletvekili Ökkeş Şendiller: "BBP bu onurlu çıkış ve duruşu ile milletimizin gönlünde taht kurmuştur. Partinin kuruluş sürecinde 7 milletvekili arkadaşımız bankalardan araç kredisi kullanarak maddi problemi çözmüşlerdir."dedi.

Eski Kahramanmaraş BBP Milletvekili Ökkeş Şendiller; "Öncelikle 15 Temmuz’ da yaşanan darbe teşebbüsünden dolayı milletimize geçmiş olsun diyorum. Bu alçak ve hain kalkışmada rahmeti rahmana kavuşan şehitlerimize Allah’ tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum. Bu hain darbe teşebbüsü ordumuz içine yerleştirilmiş bir avuç hain tarafından milletimize, demokrasimize alçakça yapılmış bir kalkışmadır. Kahraman Türk milleti birlik şuuru içerisinde bu tuzağı bozmuştur. Devletimiz elbette bu hainliği yapan alçakları ortaya çıkarıp hesabını soracaktır."

Şendiller: "BBP’nin kuruluş sürecini dakika dakika yaşamış birisi olarak zaruri olarak bir açıklama yapıyoruz. BBP kuruluş öncesi geniş kitlelere ulaşmak üzere bir heyet tarafından "Milli Mutakabat Çağrısı" yapılmak suretiyle uzun süre görüşmeler yapılmış ve istişare edilmiştir. Süre tamamlandıktan sonra on binlerin katılımı ile ‘’ siyasi karar kurultayı düzenlenerek kurultayın iradesi doğrultusunda partileşme gerçekleşmiştir.

ARAÇ KREDİSİ KULLANARAK KURDUK

Muhsin Yazıcıoğlu ve dava arkadaşları, her adımını istişare ederek atmış ve hiçbir zaman aklını, iradesini ve onurunu başkalarına teslim eden "biatçı anlayışlara itibar etmemiştir." diyen Şendinler sözlerini şöyle sürdürdü; "Partinin kuruluş sürecinde 7 milletvekili arkadaşımız bankalardan araç kredisi kullanarak maddi problemi çözmüşlerdir. Bu meczupların yalanları defaatle suratlarına çarpılmış ve yargı önünde cezalar almışlardır. Ancak bu utanmazlarda iftira, yalan, şantaj başvurulacak tek yol olduğu için anlaşılıyor ki takip ettiğimiz yol yeterli olmuyor. Biz şehit liderimizle çıktığımız yolda tuzak kurmaya, iftira ve şantajlarla kahpelik yapmaya kalkanlara anladıkları dilden cevap vermeyi de bilenlerdeniz. Bunu en iyi bu iftiracı ve meczuplar bilirler." dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
CHP'li vekil "masum siviller" demişti, pkk yalanladı "bizim adamlarımız"
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
Haşd-i Şabi ve Peşmerge çatıştı!

Hava Durumu

24°
Detaylı Hava Raporu