Siyonistler, Kudüs'te yayılıyor

Siyonistler, Kudüs'te yayılıyor

  • 10 Ağustos 2016 17:56


İsrail işgal güçleri Doğu Kudüs'te çok sayıda mahalleye yeni karakollar kurarak 2 bin polis görevlendirme kararı aldı.

İsrail işgal güçlerinin, Doğu Kudüs’teki varlığını güçlendirmeye yönelik planı kapsamında yeni polis merkezleri ile 2 bin civarında polis takviyesi yapacağı bildirildi.

İsrail devlet radyosunda yer alan habere göre Kudüs Emniyet Müdürü Yoram Ha-Levy, Kudüs’teki İsrail polisini güçlendirecek planın yürürlüğe konulduğunu açıkladı.

Plana göre Kudüs’ün Rasu’l-Amud, Cebelu’l-Mukebbir, Silvan, İsaviyye ve Sur Baher mahallelerinde 5 yeni polis merkezinin kurulacağını belirten Ha-Levy, plan çerçevesinde Kudüs’te bin 200 ila 2 bin yeni polisin görevlendirileceğini ifade etti.

İsrail Kamu Güvenliği Bakanı Gilad Erdan, planlarının “tam olarak” uygulandığını kaydederek, planın, kanunları uygulaması ve düzeni sağlaması için polise gerekeni sağlayacağını söyledi.

Öte yandan, İsaviyye Mahallesi Muhtarı Muhammed Mahmud Ubeyd, kendisi ve mahalle sakinlerinin plana karşı çıktıklarını dile getirerek, karakolların kurulmasının “mahalleli ile İsrail polisi arasında sürtüşmelerin artmasına” neden olacağını vurguladı.

Mescid-i Aksa’daki din eğitiminden sorumlu Nacih Bukeyrat ise kendisinin de plana karşı çıktığına işaret ederek, “İşgalci İsrail, her yerde polis merkezleri kurarak Filistinli vatandaşlara baskı operasyonları uyguluyor. Geçmiş dönemde eski belde askeri kışlaya dönüştürüldü. Bu, durumların her an gerginleşebileceği anlamına geliyor.” ifadelerini kullandı.

 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Denizaltı projesinde sıra Muratreis'te
Türkiye
Yavuz Bingöl: AK Parti'ye oy verdim
Dünya
'720 bin Arakanlı çocuk kapana kısılmış durumda'

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu