O gece elindeki sigara ile gündem olmuştu! Hikayesini anlattı

O gece elindeki sigara ile gündem olmuştu! Hikayesini anlattı


15 Temmuz'daki karanlık gecede Boğaziçi Köprüsü'nde darbeci hainlerin açtığı yaylım ateşinden korunmak için yere kapaklanan ve elinde sigarasıyla dikkatleri üzerine çeken Zafer Kütük, o anın hikayesini anlattı.

15 Temmuz darbe kalkışmasında sokağa akan vatandaşlar hiç şüphesiz büyük kahramanlık örneği sergiledi. İçlerinden bir kısmının ise fotoğrafları internet aleminde adeta simgeye dönüştü. Boğaziçi Köprüsü'nde darbeci hainlerin açtığı yaylım ateşinden korunmak için yere kapaklanan ve elinde sigarasıyla dikkatleri üzerine çeken Zafer Kütük, o anın hikayesini anlattı.

"ASKER SİVİLE VURMAZ" DEDİ VE ŞEHİT OLDU

Darbe olduğunu duyar duymaz eniştesi ve arkadaşlarıyla sokağa çıktıklarını anlatan Kütük, “Aracımla Beylerbeyi'ne gittik. Ardından yüzlerce insanla köprüye yürümeye başladık. Kol kola girdik herkesle biz en ön saftayız ve solumda sakallı bir amca vardı. Amcaya 'bunlar bizi vuracak' dedim. Amca bana 'Evlat ben 60'ı da 80'i de gördüm, asker hiç sivili vurur mu?' demesiyle birlikte göğsünden kurşun yedi. Yere düştü ben ayaktaydım. Sol tarafım komple kan içinde kaldı. Köprüde ilk kurşunu yiyen ve şehit olan o amcaydı. Vurulduğunda yanına eğildim. 'İyi olacaksın' dedim. O ise şehadet parmağını kaldırdı ve tebessüm etti" ifadelerini kullandı.

ALDIĞIM CEVAPLA GURURLANDIM

Köprüde yaralılara ilk yardım yapmaya başlayan Kütük'ü annesi arayarak eniştesiyle birlikte eve gelmesini söyledi. Yere uzandığında elinde sigara olduğunu dahi unuttuğunu söyleyen Kütük, "O fotoğrafı kim çekmiş bilmiyorum. O an evden arıyorlardı. Kız kardeşimin doğum sanıcısı başlamış ve enişteme ulaşamamışlar. Ben de köprüde diğer yaralılara yardım eden enişte mi bulmaya çalıştım. Ancak onun cevabı da 'Ambulans çağırsınlar olmadı taksiyle hastaneye kendileri gitsinler yada evde doğursun. Burdaki mesele çok daha büyük' oldu. Aldığım bu cevaptan sonra çok duygulandım ve gururlandım" dedi. Fotoğrafının çekildiğini televizyonlara ve internete düştükten sonra öğrenen Kütük, herkesin kendisini aradığı ve o görüntünün simge haline geldiğini söyledi. Kütük'ün verdiği bilgiye göre kız kardeşi darbeden sonraki gün sağlıklı bir kız çocuğu dünyaya getirdi. 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İran İsrail'e ait hedeflerin koordinatlarını paylaştı
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
İran İsrail'e ait hedeflerin koordinatlarını paylaştı

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu