‘Canım feda olsun’

‘Canım feda olsun’


FETÖ’nün tanklarına korkusuzca meydan okuyan Metin Doğan, “Bu olayı Allah’ın bizlere yardımı sayesinde atlattık. Bu yardım gerçekleşirken de Allah bana bir görev nasip etti. Canım Cumhurbaşkanımızın canına can olsun, kanım kanı olsun” dedi.

17-25 Aralık kirli operasyonlarıyla hedefine ulaşamayan Fetullahçı Terör Örgütü’nün(FETÖ) 15 Temmuz akşamı, TSK içerisine sızmış üniformalı teröristler üzerinden gerçekleştirdiği kanlı darbe girişiminin yankıları sürmeye devam ediyor. Milli kurum ve kuruluşları bombalayan, masum vatandaşlarımıza kurşun sıkan, 240 kişinin ise şehadetine neden olan FETÖ’nün darbe girişiminin başarılı olmaması için hayatı pahasına çarpışan kahramanlardan birisi de üniversite öğrencisi Metin Doğan’dı. Darbecileri durdurmak için Atatürk Havalimanı’nda bir tankın önüne yatan Doğan, herkesin gözü önünde korkusuzca tankın önüne atladığı o karanlık gecede verdiği mücadelenin tüm detaylarını Akit’e anlattı.

DÜNYA BASINI DOĞAN’I KONUŞTU 

FETÖ’nün tanklarına göğsünü siper eden milli kahraman Metin Doğan, 15 Temmuz gecesi bir tankın önüne yattı. Doğan’ın bu fotoğrafı günlerce konuşuldu. Dünya basınına da yansıyan tankın altına yatan adam fotoğrafı, belki de birçok kişinin yüreğine millet sevgisini ve gücünü yeniden nakşetti. Tarih boyunca akıllarda kalacak tankın altına yatan adam fotoğrafındaki kişi olan Doğan, olayı şöyle anlatıyor: “Ben çok seri düşünen birisiyim. Otobüsteyken insanların konuşmaları üzerine böyle bir olayın olduğu öğrendim. O akşam etrafımda gördüğüm manzara beni o kadar derinden etkiledi ki ben de orada olmalıyım dedim. Havalimanında tankların olduğunu duydum ve ölmeyi düşünerek de havalimanına gitmeye karar verdim. Olağanüstü bir akşam olduğu için taksi aradım ama bulamadım. Tesadüfen motosiklet kullanan birini gördüm, onu durdurdum,  ‘Allah rızası için beni havaalanına götürür müsün?’ dedim. Yüzünü bile tam görmediğim o kişi beni kabul etti.” 

ÖLMEKTEN BAŞKA BİR ŞEY DÜŞÜNMEDİM

Havalimanının girişinde tankları ve askerleri gördüğünü belirten Metin Doğan, “Ölmekten başka hiçbir şey düşünmedim. Çünkü onlar ile savaşamayacağımı, onları vuramayacağımı biliyordum. Tankların önüne geçerek, darbecilere ‘Ben Türk askeriyim, siz kimin askerisiniz?’ diye bağırdım. Tank durdu ama ben bağırmaya devam ettim. Sağ tarafımda yerde ellerinde silahlarıyla duran, sol tarafımdan kamyonun içerisinde olan askerler vardı. Bağırmamı sürdürdüm. Sonra tank hareket etmeye başladı. Bende tankın sağ paletinin altın yattım. Tam o sırada Allah’ın yardımıyla tank durdu” şeklinde konuştu.  

ALLAH BİZLERE YARDIM ETTİ 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İstanbul’a gelmemesi için türlü engellerle karşılaştığını bildiği ve bu durumun darbeyi alkışlayanları cesaretlendirip sokağa dökeceğine inandığı için tankın önüne yattığını dile getiren Doğan, “Bugün olsa yine aynı şeyi yaparım. Yüz milyon kere de yapmam gerekirse yine yaparım. Allah’ın yardımıyla yaptık ne yaptıysak. Bu dualar karşısında gerçekleşen Allah’ın yardımında da Allah bana bir rol biçti, bir rol nasip etti. Onun için ona sonsuz dua ediyorum. Allah vicdanın sesine kulak veren insanların sevgilisi olmamı da belki bu verdiği rol karşılığında ödüllendirdiğine inanıyorum” şeklinde konuştu. 

Ülkenin zor zamanlardan geçtiğini kaydeden Doğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a olan bağlılığının geçmişten geldiğini belirterek, “Canım canına can olsun, kanım kanı olsun. Allah bana nasip etti. İnsanın bunu gösterebilmesi de lazım. Allah göstermeyi bizlere nasip etti” ifadelerini kullandı.

 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Türkiye'den İsrail'e sert cevap
Türkiye
CHP'li Yarkadaş'a tazminat davası
Dünya
Tahrir-i Şam bir köyü ele geçirdi

Hava Durumu

25°
Detaylı Hava Raporu