Türkiye Kayak Federasyonu'ndan Avusturya’ya büyük tepki

Türkiye Kayak Federasyonu'ndan Avusturya’ya büyük tepki

  • 08 Ağustos 2016 20:29


Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Erol M. Yarar, Viyana’daki havalimanında yer alan bir elektronik panoda, Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan karşıtı yazıya; Avusturya Büyükelçiliği’ne, Avusturya Kayak Federasyonu’na ve işbirliği içinde bulunulan tüm Avusturyalı kurumlara , ulusal ve uluslararası medya mensuplarına göndermiş olduğu kınama yazıları ile tepkisini dile getirdi.

Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Erol M. Yarar, Viyana'daki havalimanında yer alan bir elektronik panoda, Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan karşıtı yazıya; Avusturya Büyükelçiliği'ne, Avusturya Kayak Federasyonu'na ve işbirliği içinde bulunulan tüm Avusturyalı kurumlara , ulusal ve uluslararası medya mensuplarına göndermiş olduğu kınama yazıları ile tepkisini dile getirdi.
Erol Yarar, "Kayak camiası olarak, Avusturya ile yıllardır kuvvetli iyi ilişkilerimizi sürdürmekteyiz. Viyana'daki uluslararası havalimanında yer alan elektronik panoda yayınlanan Türkiye ve Cumhurbaşkanımız Erdoğan karşıtı bu talihsiz yazı, kaldırımasına rağmen, camiamızda derin üzüntü yaratmıştır “ dedi.
Başkan Yarar "Türkiye'deki, kayak milli takım sporcularımız dahil, kayak severlerin yaz ve kış aylarında en çok tercih ettikleri ülke Avusturya'dır. Avusturya ve Türkiye arasındaki iyi ikili ilişkilerimizin bozulmaması ve pekiştirilmesi için Avusturya hükümetinin konuyu hassasiyet ile incelemesini, yazıyı yayınlamış olan sorumluların biran önce bulunarak, cezalandırılmalarını istiyoruz. Ayrıca 15 Temmuz tarihinde yaşanılmış olan, ülkemizdeki huzuru ve mevcut demokratik düzeni bozmak isteyen bir grup tarafından gerçekleştirilmiş kalkışma eyleminin, halkımızın demokrasiye olan güçlü inancı ve karşı direnci sayesinde; başarısızlıkla sonuçlanmasını kutlayan; Avusturya'da yaşamakta olan vatandaşlarımızın, evlerinin pencerelerine Türk bayrağı asmalarının yasaklanması manidardır. Bu kararı alan Avusturya'lı yetkililerin, bu uygulamayı acilen yürürlükten kaldırmaları ve Türk halkından özür dilemeleri gerekmektedir. Bu menfur karar yürürlükten kaldırılmadığı sürece, göğsünde Türk bayrağı taşıyan milli sporcularımız ve tüm kayak severlerimiz Avusturya'ya gitmek istemeyeceklerdir. Milletimizi göstermiş olduğu cansiperane mücadele sebebi ile kutluyor, şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Dirlik, birlik ve beraberliğimizin devamını en kalbi duygularımla temenni ediyorum. “ diyerek sözlerini tamamladı.

Uluslararası aksiyon çağrısı
Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Erol YARAR, yaptığı açıklama ile tüm spor federasyonlara uluslararası aksiyon çağrısı yaptı. Başkan YARAR yapmış olduğu çağrısı ile ilgili şu açıklamayı yaptı; “ Ülkemizde gelişen olaylar uluslararası arenada farklı şekilde aktarılmaktadır. Türkiye Kayak Federasyonu olarak, bu dezenformasyonu ortadan kaldırabilmek amacıyla bir spor STK sı olarak etkin olmak ve destek vermek istedik.
Almanya, Avusturya, ABD vb tüm kayak federasyonlarına ve işbirliği içinde olduğumuz Fischer, HEAD gibi önemli kurumlara yazılı ve sözlü olarak, 15 Temmuz tarihinde yaşanılmış olan , ülkemizdeki huzuru ve mevcut demokratik düzeni bozmak isteyen bir grup tarafından gerçekleştirilmiş kalkışma eyleminin; halkımızın demokrasiye olan güçlü inancı ve göstermiş olduğu karşı direnç sayesinde başarısızlıkla sonuçlandığını doğru bir şekilde aktarmak istedik. Uluslararası kurumlardan, ülkelerinde ki hükümet yetkililerine ve medya mensuplarına doğru bir şekilde aktarmalarını istedik. Türk halkının demokratik düzeni koruyabilmek için cansiperane bir mücadele vermiş olduğunu ve tüm dünyada etkin bir şekilde duyurulması için aksiyona geçmemiz gerektiğini düşündük. Tüm spor federasyonlarına ivedilikle uluslararası aksiyona geçmeleri için çağrıda bulunuyorum.
Milletimizi bu vesile ile bir kez daha canı pahasına göstermiş olduğu kahramanca mücadelesi sebebi ile kutluyorum. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Dirlik, birlik ve beraberliğimizin devamını en kalbi duygularımla temenni ediyorum. “

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
CHP'li vekil "masum siviller" demişti, pkk yalanladı "bizim adamlarımız"
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
IKBY'de referandum sonuçları

Hava Durumu

22°
Detaylı Hava Raporu