CHP yine Anayasa Mahkemesi'ne mi gidecek?

CHP yine Anayasa Mahkemesi'ne mi gidecek?


Olağanüstü hal'le (OHAL) gelen 'Kanun Hükmünde Kararnameler' (KHK) devletin kılcal damarlarına sızmış Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile mücadelede hayati önem taşıyor. Eğer, hükümet atik davranmayıp etkin mücadele edemezse, bu yapı Türkiye'ye gelecekte telafisi olmayan zararlar verecek. CHP Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın ise KHK'nın anayasaya aykırı olduğunu iddia ederek Anayasa Mahkemesi'ne (AYM) başvurulursa ilk imzayı atacağını söyledi.

OHAL'le gelen 'Kanun Hükmünde Kararnameler' (KHK) devletin kılcal damarlarına sızmış Fetullahçı Terör Örgütü ile mücadelede hayati önem taşıyor. Eğer, hükümet atik davranmayıp etkin mücadele edemezse, bu yapı Türkiye'ye gelecekte telafisi olmayan zararlar verecek. CHP Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın ise KHK'nın anayasaya aykırı olduğunu iddia ederek AYM'ye başvurulursa ilk imzayı atacağını söyledi.

CHP vekili Mustafa Akaydın, Aydındılık'a yaptığı açıklamada Kanun Hükmünde Kararname'nin hem anayasaya aykırı olduğunu, hem de TSK'da emir-komuta birliğini bozacağını savundu.

CHP ÇALIŞMA BAŞLATTI

Bu kararnamenin bir an önce geri çekilmesini isteyen Akaydın, CHP'nin de bu konuda çalışma başlattığını belirtti.

İLK İMZA AKAYDIN'DAN!

"Kararname açıkça anayasaya aykırı" iddiasında bulunan Akaydın, "Hükümet bir an önce geri çekmezse Anayasa Mahkemesi'ne başvurmamız gerekir. Bunun için ilk imza benden. İlk imzayı atmaya hazırım" diye konuştu. Akaydın kararnamenin iptal edilmemesi durumunda telafisi mümkün olmayan sonuçlar doğuracağını öne sürdü.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İsrail kendisine bir tampon bölge oluşturmak istiyor
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
Şii ve Sünni koalisyonlarından IKBY referandumuna ret

Hava Durumu

24°
Detaylı Hava Raporu