Erdem Sezer Yazdı: Erdoğan'ı Saddamlaştırmak

Erdem Sezer Yazdı: Erdoğan'ı Saddamlaştırmak


Yazarlarımızdan Erdem Sezer, darbe girişimi öncesi ve sonrası gelişmeleri analiz ederek, batının Tayyip Erdoğan'ı Saddamlaştırma projesini anlattı.

İşte Erdem Sezer'in o yazısı:

 

Darbe öncesi dönemi hatırlayalım.

 

Türkiye’nin her yerinde bombalar patlıyor, ekonomi iyice daralmış, terör tırmanmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın şehid cenazesine katılmadığı gün neredeyse yok gibiydi. Tüm bunların etkisiyle olsa gerek, halkımızın ali cenaplığına hiç yakışmayacak şekilde Suriyelilere vatandaşlık verilmesi meselesi bile ülkeyi germişti. Anlayacağınız tam bir kaos hali.

 

Dahası, bunlardan da önce Rusya ile kopan ilişkiler sebebiyle Türkiye’nin başta Suriye olmak üzere hiçbir politikasında manevra yapacağı bir alan kalmamıştı.

 

Bombalarla ve güneydoğudaki terörle köşeye sıkışan Türkiye, kendine manevra alanı açabilmek adına İsrail’le anlaşma masasına oturmaya mecbur kalmıştı. Bu anlaşma doğalgaz ve Mavi Marmara davasının sona ermesi meselesinden öte, Türkiye’yi önümüzdeki süreçte çıkacak büyük savaşta Amerika, Avrupa ve İsrail kanadının bir parçası haline getiriyordu. Karşı cenahta ise Rusya, Çin ve İran

 

Bu ülkelerin Türkiye’yi yanlarına almaya çalışmalarının tek bir sebebi var. O da çıkacak savaşı Türkiye topraklarında yapıp, savaşın bütün maliyetini Türkiye’ye yüklemek. Böylece hem Türkiye’yi Rusya kanadına karşı tampon olarak kullanacak, hem de savaş sonrası zayıf düşmüş Türkiye topraklarına leş kargaları gibi saldırabileceklerdi.

 

Yazının devamını BURADAN okuyabilirsiniz.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
CHP'li vekil "masum siviller" demişti, pkk yalanladı "bizim adamlarımız"
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
IKBY'de referandum sonuçları

Hava Durumu

22°
Detaylı Hava Raporu