Bu kirli darbeyi Allah başarısız kılmıştır

Bu kirli darbeyi Allah başarısız kılmıştır


Müslüman Alimler Birliği Başkanı el-Karadavi, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin "Bu kirli darbeyi Allah başarısız kılmıştır. Hepimiz bir ümmet olarak açık gözlerle çalışmalıyız ve hiçbir şey gizlememeliyiz." dedi.

Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf el-Karadavi, Konya'da bir otelde düzenlenen Dünya Müslüman Alimler Birliği Toplantısında yaptığı konuşmada, Birlik olarak ümmetin geleceği için Konya'da bir araya geldiklerini, bundan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.

Karadavi, İslam'a giren herkesin bütün dünyada ümmet çağrısından sorumlu olduğunu vurguladı.

Müslümanların bu çağrıyı yerine getirmek ve dünyaya yaymakla sorumlu olduğunu aktaran Karadavi, "Bütün dünya sorumludur. İslam Alimleri Birliği, Müslümanlara doğru İslamı öğretmek, doğru dini dünyaya duyurmak için kurulmuştur. Allah'ın çağrısı olarak bunu yaymanız gerekmektedir." diye konuştu.

Türkiye'nin 15 Temmuz'da zafer elde ettiğini, ülkede Müslümanların aleyhine olan tavırlarda bulunanlara karşı zafer gerçekleştirildiğini bildiren Karadavi, şöyle devam etti:

"Her şeyden önce Müslümanlara doğru İslam'ın öğretilmesi gerekmektedir. Bir Müslüman, Müslüman kardeşini aldatamaz, ona şer gütmez. Türkiye'deki Müslümanlar, herşeyden önce kardeşlerine karşı, ıslah etmek ve üretim için çalıştı. Türkiye eski şanlı dönemini yeniden yaratmak istemektedir ama aynı zamanda gizli çalışan insanlar oluştu Türkiye'de. Bu kirli darbeyi Allah başarısız kılmıştır. Hepimiz bir ümmet olarak açık gözlerle çalışmalıyız ve hiçbir şey gizlememeliyiz. Bütün yaptıklarımız insanların hayrınadır. Müslüman alimler olarak bu görevi yerine getirmeliyiz. İslami ülkelerin yanında olmalıyız. Kendimiz için hiçbir şey istemiyoruz. Ümmetimizin zayıflıktan güce geçmesini, yeniden eski yaşamına dönmesini istiyoruz."

"Türkiye'nin yanındayız"

Dünya Müslüman Alimler Birliği Genel Sekreteri Muhyiddin Ali Karadaği ise Dünya Müslüman Alimler Birliğinin, tüm Müslümanların desteğine ihtiyacı olduğunu söyledi.

Müslüman alimler olarak Türkiye için çalışmayı bir görev bildiklerini dile getiren Karadaği, "Türkiye'yi yıkmaya çalışan darbe girişimi, halkın devreye girmesiyle tersine dönerek ülkenin iyiliğine dönüştü. Ortak düşmana karşı mücadele etmek tüm ümmet için önemli bir görevdir. Biz Mısır, Filistin, Libya, Yemen'de hakkın ve halkın yanında olan Türkiye'nin yanındayız. Biz haktan yana olduk. Alim susmamalı. Allah'ın mesajlarını dile getirenler sadece Allah'tan korkar, başkalarından korkmaz. Haksızlığa karşı nasıl susarız? Bu mümkün değil. Türkiye her zaman haktan yana oldu ve mazlumlara destek verdi. Böyle bir ülkede nasıl bu darbe başarılı olabilir? Bu yüce ülkeye büyük sevgi besliyoruz." diye konuştu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Askeri karşılamada yeni gelişme
Türkiye
İpsala Sınır Kapısı'ndan geçişler başladı
Dünya
Çin'den ABD'ye Kuzey Kore uyarısı!

Hava Durumu

12°
Detaylı Hava Raporu