Anamın ağlaması içimi parçaladı

Anamın ağlaması içimi parçaladı


15 Temmuz darbe girişimine tepki göstermek amacıyla türkü yazan İsmail Türüt, “Fetullah Gülen’in dış güçlerin maşası olduğunu düşünüyorum. Bu adam kullanılıyor. Bunlara (Fetullah Gülen’e) benim sempatim olduğunu anam biliyordu. Anam 15 Temmuz gecesi beni ağlayarak aradı ve ’bak vatana bunlar neler yaptılar?’ dedi, içim parçalandı” dedi.

Daha önce Gezi kalkışması ve son olarak da 15 Temmuz darbe girişimine yönelik yazdığı türkülerle gündeme gelen Karadenizli şarkıcı İsmail Türüt, Akit’in sorularını cevapladı. 

- 15 Temmuz hain darbe girişimine dair yazdığınız bir şarkı yazıp söylediniz ve bu şarkınız Türkiye’nin tüm meydanlarında insanların desteğini aldı. Böyle bir şarkıyı neden yazma gereği duydunuz?

Ben devletini, bayrağını, yurdunu, milletini seven milli bir adamım. 15 Temmuz gecesi, televizyonda köprüde askerleri görünce bir savaş durumu olduğunu düşündüm ki, şarkı da öyle başlıyor zaten. Zaman geçince bir başkaldırı, bir darbe girişimi olduğunu öğrendim. İlk duyduğumda, ‘bu millet bunu hak etmedi’ diye içim yandı.

O ZAT BU KADAR GÜÇLÜ OLAMAZ

- Sizce darbe girişiminin arka planında kimler var?

İsmi geçen zatın bu kadar güçlü olduğunu tahmin etmiyorum. Bu işin arkasında, Almanya, Amerika, İngiltere ve İsrail’in olduğunu tahmin ediyorum. Tahlillerime, okumalarıma, araştırmalarıma göre bu işin arkasında ismi geçen hoca denilen o adamın bu kadar güçlü olduğunu düşünmüyorum. Bu işin altında bazı şer güçlerin, devletlerin parmağının olduğunu düşünüyorum. 

SEMPATİ DUYMUŞTUM

- Her ne kadar dediğiniz gibi şer güçlerin, bazı ülkelerin olduğunu söyleseniz de ön planda Fetullah Gülen denilen bir hain var.

İsmi geçen bu cemaate yıllarca hepimiz sempati duyduk. Ben para da, kurban da verdim. Allah şahit, eğer gerçek böyleyse Allah bunları kahretsin. Allah, bunları kahru perişan eylesin. Ben Allah için kurban verdim. Lanet olsun bunlara. Bu ülkede bozgunculuk çıkaran kim olursa olsun benim gözümde şerefsizdir, haysiyetsizdir. Bozgunculuk çıkaran babamın çocuğu da olsa tanımam.

GÜLEN, DIŞ GÜÇLERİN MAŞASI  

- Fethullah Gülen sizce bugün kimdir?

Fetullah Gülen’in dış güçlerin maşası olduğunu düşünüyorum. Bu adam kullanılıyor. Yazık oldu bu milletin iyi niyetine. Milletin iyi niyetini istismar edip kullandılar. Ben de aynı şekilde. zamanında yardımda da bulundum, bir çocuğumu okullarına da yazdırdım. Fakat o dönemde sistemleri hoşuma gitmedi, birkaç sene sonra okullarından almıştım. İçlerinde çok hatırlı, kıramayacağım insanlar da vardı.

- 17-25 Aralık sürecinde farklı bugün farklı mı düşünüyorsun?

Evet aynen öyle. O zaman biraz daha toleranslıydım, doğru. ‘Acaba bunlara haksızlık mı ediliyor?’ diye düşünüyordum ama bugün durum öyle değil. Bugün bunlar millete silah çevirdi, böyle bir şey olur mu? Bunu kabul etmek mümkün değil. Bu hainleri yolda görsem selam vermem. 

ANAM AĞLAYARAK ARADI

- Sizi arayan anneniz ağlayarak neler söyledi ?

Bunlara (Fetullah Gülen’e) benim sempatim olduğunu anam biliyordu. Anama da ‘Bunlar senin dediğin ve bildiğin gibi değil’ diyerek zaman zaman savunmuştum. Anam biraz daha o zamanlar hükümet yanlısıydı ve ben çok fazla değildim. Anamın 15 Temmuz gecesi beni ağlayarak aradı ve ’bak vatana bunlar neler yaptılar?’ demesi içimi parçaladı. Benim 80 yaşındaki anam arıyor ve telefonda duygularını ağlayarak bana anlatıyor. Bu son yaşanan olaylar benim yanıldığımı gösterdi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Doğu Guta'dan Erdoğan'a çağrı: Sizi ümitle bekliyoruz
Türkiye
'Türkiye nüfusunun 2040'da 100 milyonu geçmesi bekleniyor'
Dünya
Maarif Vakfı Afganistan’da faaliyet izni aldı

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu