Bakan Soylu'dan memura izin yasağı açıklaması!

Bakan Soylu'dan memura izin yasağı açıklaması!


Memura izin yasağı ne zaman kalkacak? sorusu yanıt buldu. Malum 15 Temmuz Darbe Girişimi sonrası OHAL Kararnamesi ile FETÖ terör örgütünün temizlenmesine yönelik operasyon ve soruşturmalar en üst düzeyde. Bu doğrultuda da önlem amaçlı memura izin yasağı getirilmişti. Öte yandan Memura izin yasağı ne zaman bitecek? sorusu Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanı Süleyman Soylu'ya soruldu. Bakan Soylu memurların izin yasaklarına ilişkin açıklamalarda bulundu. İşte Bakan'nın memura izin yasağı ne zaman kalkacak? ile ilgili o açıklamaları haber7.com'da..

Memura izin yasağı ne zaman kalkacak? sorusu yanıt buldu. Malum 15 Temmuz Darbe Girişimisonrası OHAL Kararnamesi ile FETÖ terör örgütünün temizlenmesine yönelik operasyon ve soruşturmalar en üst düzeyde. Bu doğrultuda da önlem amaçlı memura izin yasağı getirilmişti. Öte yandan memura izin yasağı ne zaman kalkacak?sorusu Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanıSüleyman Soylu'ya soruldu. Bakan Soylumemurların izin yasaklarına ilişkin açıklamalarda bulundu. İşte Bakan'ın 'memura izin yasağı ne zaman kalkacak?'  ile ilgili o açıklamaları ve memurlara izin yasağının bitişi ile ilgili tüm gelişmeleri haber7.com'da bulabilirsiniz..

MEMURA İZİN YASAĞI NE ZAMAN BİTİYOR?

15 Temmuz Darbe Girişimi'nin ardından tüm ülkedeki kurumlarda bir dizi önlemi beraberi getirdi. FETÖ ile mücadele kapsamında 657'e tabi tüm devlet memurlarına izin yasağıgetirildi. Fakat bu yasak şu günlerde tartışma konusu olmaya başladı.

Bakan Soylu, "Memura izin yasağı FETÖ yapılanmasına karşı tedbirdir, (yasağın kalkması) yakında yeniden değerlendirilecek" dedi. 

Bakanı Süleyman Soylu bakanlık çalışanlarından 1,300’ünün FETÖ (Fetullah Gülen Terör Örgütü) soruşturması kapsamında soruşturulduğunu söyledi.

İşte Bakan Soylu’nın Reuters’a yaptığı açıklamalar.

Çalışma Bakanlığı’nda 1,300 kamu çalışanı FETÖ soruşturması kapsamında soruşturuluyor.

Gülen iade edilmezse Türkiye incirlik dahil hiçbir meselede duygularıyla hareket etmeyecek, rasyonel davranacağız.

Memura izin yasağı FETÖ yapılanmasına karşı tedbirdir, (yasağın kalkması) yakın zamanda yeniden değerlendirilecek.

Turkuaz kart alan nitelikli yabancı çalışanlara vatandaşlık vermek, Çalışma Bakanlığı’nın inisiyatifine geçti.

Hükümet kıdem tazminatı düzenlemesi üzerinde bakanlığımızın biraz daha çalışmasını istedi; amaç tüm tarafların uzlaşması.

İZİN YASAĞI OLAN MEMURLARA HAC İZNİ VERİLECEK

Tüm izinleri iptal edilen kamu çalışanlarına müjdeli haber geldi.

15 Temmuz'daki darbe girişiminin ardındanizinleri iptal edilen kamu çalışanları, belgelemeleri halinde hac ibadetlerini yerine getirebilmek için izin alabilecek

Alınan bilgiye göre, hakkında idari soruşturma veya adli soruşturma/kovuşturma işlemi başlatılan veya görevden uzaklaştırılan personel hariç olmak üzere, hac görevini yerine getirecek kamu çalışanlarına talepleri halinde ve durumun belgelenmesi kaydıyla ibadetlerini yerine getirecekleri süre boyunca yıllık izin verilecek.

FETÖ'nün darbe girişiminin ardından kamu çalışanlarının izinleri iptal edilmiş, izindeki çalışanlar da görevlerine çağrılmıştı.

MEMURA İZİN YASAĞI GELİNCE, YÜZDE 40 UCUZLADI

Memurun izni kalktı, fırsat zammı yapan turizmci fiyatı düşürdü. Ege ve Akdeniz’de oteller yüzde 40 ucuzladı.

Turizmde fiyat tarifesi, darbe girişiminin ardından değişti. Kamu çalışanlarının izinleri kaldırılırken, çok sayıda vatandaş da demokrasi nöbeti için evine döndü, turizmciler fiyat indirimine gitti. 

BODRUM'DA DA VAR

Talep yüksek olduğu için Temmuz ve Ağustos fiyatlarını yüksek belirleyen tesisler, geri adım atmak durumunda kaldı. Ege ve Akdeniz'deki turizm tesislerinde yüzde 40'a varan oranda indirim yapıldı. Boşalan odaları doldurmak için harekete geçen oteller, indirim kampanyalarını birbiri ardına duyurmaya başladı. Hatta pahalılığıyla adından söz ettiren ünlü tatil beldesi Bodrum'da da fiyatlar düştü. Lüks otellerde yüzde 40'a varan indirimler göze çarpmaya başladı. Darbe girişiminin ardından kamu çalışanlarının izinleri kaldırılırken, izinde olanların görevlerinin başına dönmeleri istenmişti. Çok sayıda vatandaş tatili kesip yaşadığı şehre döndü. Tatil beldelerinde yerli turist azalırken; darbe girişiminin hemen ardından duran yabancıların rezervasyonlarının yeniden yoğunlaştığı belirtildi.

YABANCI GELİYOR

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Başkanı Yusuf Hacısüleyman, darbe girişiminden sonraki birkaç gün rezervasyon iptalleri olduğunu, şu anda yurt dışından rezervasyon akışının yeniden başladığını kaydederek, "Demokrasi mitingleri dış basına çok olumlu yansıdı. Bu sayede misafirlerimiz ülkemizin güvenilir olduğunu ve her şeyin normal olduğunu algıladı" diye konuştu.

 

Haber 7

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Türkleri köpeklerle arayan Avusturya'ya anladığı dilden cevap
Türkiye
Bakan Kaya, rahatsızlanan yolcuya ilk müdahaleyi yaptı
Dünya
Polonya'da alışveriş merkezine saldırı

Hava Durumu

19°
Detaylı Hava Raporu