FETÖ'nün suikast timine dair bilinmeyen gerçekler

FETÖ'nün suikast timine dair bilinmeyen gerçekler


Eski bordo bereli Mete Yarar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a suikast girişiminde bulunmak için Marmaris'e gelen ve çıkan çatışmaların ardından firar eden suikast timine dair şoke eden gerçekleri anlattı. İlk bilgilere göre cuntacı hainler teknik anlamda donanımlı ve geçmişte de özel birliklerde çalışmış personellerden oluşuyor.

Marmaris'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a suikast girişiminde bulunan 11 SAT komandosu hakkında şoke eden bilgiler ortaya çıktı. Firari 11 askerin kimlikleri de belli oldu. Bu askerlerin hiç biri 'bordo bereli' eğitimi almış olsa da Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda görevli değil. Eski bordo bereli Mete Yarar 'esrarengiz' birlikle ilgili çarpıcı detaylar aktardı.
"Kaçanların hiç de acemi değiller" diyen Mete Yarar hain timle ilgili sahadan şu notu düşerek çarpıcı bilgiler sıraladı:
"Bu ekip ile ilgili söylenenleri bir müddet daha izleyin. Gerçek bilgileri yazdığımda tüm ayrıntılarda neler olduğunu göreceksiniz. Kaçanların hiç de acemi olmadıklarını ve neler yaptıklarını daha sonra detaylarıyla size anlatacağım."
Şimdi gelelim bu kaçan ekiple ilgili duruma… Hatırlarsanız ifadelerde şöyle bir durumdan söz ediliyordu: Oradaki Muharebe Arama Kurtarma (MAK) ekibi ve 'Paşa' lakaplı Astsubay Zekeriya Kuzu, İstanbul'dan özel bir ekibin geleceğini, Cumhurbaşkanı'na yönelik saldırıya onların öncülük edeceğiyle ilgili bir bilgi vermişti.

Bu ifadelerden sonra hepimizde Özel Kuvvetler Komutanlığı'ndan gelen bir ekibin İstanbul'a, İstanbul'dan da İzmir'e geçtiğiyle ilgili bir yanılgı oluştu. Evet İstanbul'dan gelen 11 kişilik bir ekip var. Bunlar, geçmişte ÖKK ve diğer özel birliklerde çalışan personeller. Ama şu anda ÖKK veya diğer özel birliklerle ilgili hiçbir bağlantıları yok.
Öğrendiğim kadarıyla her biri Harp Akademileri'nde öğrenci. Bu nedenle de tabii ki tamamı subay. Yani özetle tekrarlayalım; bunlar teknik anlamda donanımlı ve geçmişte de özel birliklerde çalışmış olan personelden oluşan bir ekip. Bir defa bunu yerine koyalım.
BAŞLARINDA BİR BİNBAŞI VAR
Bu ekibin başında olan kişi ise ÖKK'da görevde olan ve cuntacıların içine karışmış bir binbaşı. Edindiğim bilgiye göre, bu binbaşı İstanbul'a geçiyor, İstanbul'dan ekibi toparlıyor, silahsız olarak İzmir Çiğli'ye geçiyorlar.
Silah ve ekipmanlarını oradaki MAK ekiplerinden aldıklarıyla ilgili bir duyum var. Çünkü bu özel silah ve ekipmanları Harp Akademileri'nden alma şansları olduğunu düşünmüyorum. Gördüğüm kadarıyla ekipmanları tamamen özel birliklere ait olan silah ve teçhizattan oluşuyor.
Araziyi görmeye çalıştım. 1-2 metre ötesini görmekte zorlanacağınız sık ağaçlarla çevrili bir bölge burası. Bu bölgede gerçekten şu anda bir insan avı var. Teknik donanım dahil olmak üzere her türlü ekipman bu kişilerin yakalanması için kullanılıyor. Katılan birliklerin sayısını, tipini ve miktarını vermeyeceğim. Ama bu süreçte ellerinden gelen bütün gayreti göstererek arazide bu şahısları ele geçirmeye çalışıyorlar.
Bütün halinde hareket ediyorlar
Bu şahısları yakalamak için gelen ekipler, havanın çok sıcak olması ve yoğun arazi şartlarından dolayı kaçanların yakalanabileceği konusunda umutlular. Bu şahısların kaçışlarıyla ilgili de şu bilgilere ulaştım: Şahıslar önce bütün halinde hareket ediyorlar. Bu 12 şahsın yakalandığı yere kadar belli bir grupla geliyorlar. 10 günden bu yana arazideler. Dağlık alanlardaki iniş çıkışlardan dolayı değişkenlik gösteren yaklaşık 18 kilometrelik bir yere tırmanarak bu bölgeye kadar ilerliyorlar. Bir kez bakkala inip ekmek ve yiyecek aldıklarına ilişkin bilgi var. Onun dışında aç kalıyorlar ve çoğunlukla gündüz durup gece intikal gerçekleştiriyorlar.
Bu 11 kişilik grup, 12 kişilik gruptan ayrılma kararı alıyor. Nedeni de şu: İçlerinde kaçış sırasında hastalanan bir binbaşı var. O binbaşıyı bir yere ulaştırmaya çalışıyorlar ve yakalanmadan önce diğer gruptan ayrılıyorlar. Zaten İstanbul'dan gelen ekip de bu ayrılan 11 kişilik ekip.
Dikkati çeken diğer bir nokta; bu ekip içerisindeki bir kişiyi Ankara'daki de Çiğli'deki ekip de tanımıyor, bilmiyor. Diğerlerinin kimler olduğunu aşağı yukarı söylüyorlar ama bu şahsın kim olduğuyla ilgili bir bilgi yok. Muhtemelen açıklandığı zaman bu şahsın kimliğiyle ilgili bilgiye sahip olacağız.

BU BİRLİĞİN HEDEFİ NE?
Bu cuntacıların yapmak istediği şey, suyu bulandırmak olacaktır. Hedeflerine ulaşmak için de bilgiye ulaşmaya çalışan insanların motivasyonunu bozmaya çalışacaklardır. Onların yakalanmamak için yapacakları en önemli faaliyet, suyun kirletilmesi.
KAYIP 11 ASKERİN KİMLİĞİ
Mete Yarar'ın haklarında çarpıcı bilgiler sunduğu 11 askerin kimlikleri açıklandı, isimleri şöyle;
Şükrü Seyman, İsmail Yiğit, Mustafa Serdar Özay, Muammer Gözübüyük, Ergün Şahin, Murat Köse, Burkay Karatepe, Mehmet Demir, Enes Yılmaz ve Muhammet Burak İpek
Son durum ne?
Son bilgilere göre; Kayıp 11 komandoyu arama çalışmaları sürüyor. Helikopterler havadan tararken 'özel birlikler' de karadan karış karış bölgeyi tarıyor. Darbeci askerlerden birinin Ula ilçesine bağlı Şirinköy Mahallesi mevkisinde görüldüğü ihbarı üzerine buraya ekipler kaydırıldı.
Kaçak suikast timinden 7 asker önceki gün Marmaris-Muğla karayolu Çetibeli Mahallesi Gökçe Yokuşu mevkisinde yakalanmıştı. Yakalananların isimleri şöyle: Muharebe Arama Kurtarma (MAK) timinden Binbaşı Taner Berber, Astsubay Kıdemli Başçavuş Zekeriya Kuzu, Astsubay İlyas Yaşar, Astsubay Gökhan Güçlü, Astsubay Üstçavuş Erkan Çıkat, Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Faruk Göçmen ve Astsubay Kıdemli Başçavuş Abdülhamit Gülerden.

 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
'Hükümet muhalefet yapmamıza izin vermiyor '
Türkiye
Afyonkarahisar’da art arda iki deprem
Dünya
İsrailli yetkililere 'referandum' yasağı.

Hava Durumu

24°
Detaylı Hava Raporu