Yıllarca kemoterapi görüyordu tek ameliyatla kurtuldu

Yıllarca kemoterapi görüyordu tek ameliyatla kurtuldu


Elazığ'da yaşayan 53 yaşındaki Ayşe Demirbağ, aylarca mide bulantısı ve kusma yaşadı.Böbreğinde tümör olduğunu öğrenen Demirbağ, ayağa kalkamadığı ne yerse kustuğu hastalığına kimsenin şifa bulamadığını söyledi. En son Dr. Serhat Yentür ile tanışan Demirbağ, kapalı ameliyat yöntemiyle böbrek ve üreter tümöründen kurtularak sağlığına kavuştu.

Böbrek ve üreter tümörü hastalığına yakalanan Ayşe Demirbağ, 2 yıl boyunca hastalığına çare bulunmadığı için kemoterapi gördü. Daha sonra başka bir hastaneye başvuran Ayşe Demirbağ, Üroloji Uzmanı Op. Dr. Serhat Yentür tarafından kapalı ameliyat yöntemiyle böbrek ve üreter tümöründen kurtularak sağlığına kavuştu.
2 yıl boyunca kemoterapi gördüğünü dile getiren Ayşe Demirbağ, "Böbreğimde tümör vardı. Kimse çare bulamadı. Medical Park Hastanesinde hastalığıma çare bulundu. Hastalığım boyunca ayağa kalkamıyordum. Ne yersem kusuyordum. Şuan rahatlıkla gezebiliyorum" dedi.
6 saatle tümörden kurtuldu
Kapalı ameliyat (Laparoskopik nefroüreterektomi) tekniği ile ameliyatı yapan Üroloji Uzmanı Op. Dr. Serhat Yentür, "Ayşe Demirbağ 2 yıl önce üreter ve sağ böbrek tümörütanısıyla başka bir hastanede ameliyatı deneniyor. Fakat ameliyatı yapamıyorlar. Daha sonra 2 yıl boyunca kemoterapi görüyor. Bu arada hasta bazı sıkıntılar yaşıyor. Hastamız idrarında kanama, bulantı kusma, yürüyemeyecek hale gelmiş. Hastamız birçok hekimi gezmiş ve birçok yere başvurmuş ama hastalığına bir çare bulunamamış. Yakınları, hastaya öldü gözüyle bakarken bize danıştı. Biz hastamızın filmlerini değerlendirdik. Onkoloji doktorumuzla beraber bir konsey yaptık ve hastayı ameliyat yapmaya karar verdik. Çünkü 2 yıl kemoterapi almasına rağmen tümörü aktifti. Laparoskopik nefroüreterektomi tekniği ile 6 saat süren bir ameliyat sonunda hastamızı tümöründen kurtardık ve sağlığına kavuşturduk. Şimdi hastamız çok iyi durumda. Üreter tümörleri çok nadir görünen ve cerrahisi zor tümörlerdir. Hastamız sağlığına kavuştu ve artık taburcu etmemiz kaldı" diye konuştu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Kadir Topbaş istifa etti
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
Suriye görüşmelerinde diplomasi atağı

Hava Durumu

20°
Detaylı Hava Raporu