ODTÜ'lü öğrencilerden alçakça bildiri !

ODTÜ'lü öğrencilerden alçakça bildiri !


ODTÜ'lü öğrenciler, darbe girişimine ilişkin yayınladıkları bildiride 'askerlerin kafası kesildi' yalanını bir kez daha dile getirdi.

Terör örgütü FETÖ'nün 15 Temmuz'daki askeridarbe girişimi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla meydanlara inenlerin mücadelesiyle püskürtülmüştü.

ODTÜ'lü öğrenciler, darbe girişiminin püskürtülmesinden günler sonra, yaşananlara ilişkin bir bildiri yayınladı. Yayınlanan bildiride, darbe girişimine karşı meydanlara inenler için yapılanların demokrasi için yapılmadığı iddia edildi. Bildiride, camilerden okunan selalardan duyulan rahatsızlık da açık bir şekilde ifade edildi.

CAMİLERDEN OKUNAN SELALAR..

İşte ODTÜ'lü öğrencilerin yayınladığı bildiri;

"Açıktır ki ne yapılmak istenen darbe demokrasi içindi, ne de darbeyi ezip OHAL ilan edenler demokrasi için hareket etmekte. Açıktır ki camilerden selalar eşliğinde bildiriler okuyanlar bunu demokrasi için yapmıyor.

ÜCRETSİZ ULAŞIM..

Açıktır ki son kurtuluş yolu olarak ücretsiz ulaşım ve bedava kumanya ile kitlesini sokağa çıkarmaya çalışanlar, devletin tüm imkânlarını bunun için seferber etmelerine rağmen 2013 Haziran’ında sokağa çıkan insan sayısının onda birini bile çıkaramayanlar, demokrasi için yapmıyorlar bunu.

ERLERİN KAFASI KESİLDİ YALANI

Açıktır ki tekbirlerle sokağa çıkıp yirmili yaşlardaki erlerin kafasını kesecek boyuttaki vahşeti sergileyenler bunu demokrasi için yapmıyor. Açıktır ki meydanlarda tekbir seslerinin arkasında erilliğin en iğrenç boyutlarını, tacizin her türlüsünü sergileyenler bunu demokrasi için yapmıyor.

Açıktır ki üniversitelerde “cemaatçi avı” diye yola çıkıp, Barış İçin Akademisyenler imzacıları ve diğer muhalifleri tasfiye etmeye çalışanlar demokrasi için yapmıyor bunu. Ve bunca açık gerçekliği biliyoruz ki milyonlar da görüyor ve rahatsız oluyor.

Rahatsızız, darbe girişiminin de, darbeyi bastırıp kendi diktatörlüğünü inşa edenlerin de yarattığı rahatsızlıkları fısıltılarla konuşuyoruz. Ama gün fısıltılarımızı birleştirme günü, fısıltılarımızı çığlıklara, haykırışlara çevirme günü. Rahatsızlıklarımızı, korkularımızı, kaygılarımızı bir araya gelerek aşmanın günü.

Gün üniversiteli olmanın üzerimize yüklediği aydın sorumluluğunu layıkıyla yerine getirmenin günü. Gençliğin direngenliğini ve iki seçenek arasına sıkıştırılamayacağını bir kere daha göstermenin günü. Gün umutsuzluğu yasaklamanın günü. Gün o “hürlüğün havasını bir ağızdan tutturmanın günü”.

Gün darbeciler ve Tayyip Erdoğan arasında şekillenen bu saflaşmanın dışında üçüncü bir sesi, “Ne darbe, ne diktatörlük!” söylemini yükseltmenin günüdür. Gün, gençliğin cüretkârlığıyla üniversitelerimizden bu söylemi yükseltme ve yayma günüdür. Birbirleriyle adeta yandaşlık yarışına girmiş rektörlerin açıklamalarına inat, üçüncü bir sesi, alternatifi tüm üniversitelerden yükseltmenin günüdür.

Bütün üniversiteleri çağrımıza destek olmaya ve ortak bir alternatif kurabilmek için kendi sözlerini söylemeye davet ediyoruz"

 

Haber 7

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

 • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Habere 13 Yorum Yapılmış

 • Atomcu

  28 Temmuz 2016 21:14

  Cevap Ver

  Nu ottide akıllı başlı öğrenci yokmu yaa bunları bulup deşifre edip sağlam bi sopalasalar şerefsiz vatan hainleri

 • ali ak

  28 Temmuz 2016 16:25

  Cevap Ver

  utanmazlar darbe demokrasi için yapılacaktı demeye çalışmışlar almak lazım bunların hepsini darbe nasıl yapılırmış göstermeli.

 • mete06

  28 Temmuz 2016 16:25

  Cevap Ver

  Kumanyayla, ücretsiz ulaşımla insanları dışarıya çıkartılıyormuş insanlar. Ey şerefsizler darbeye kalkışmanın ilk günü bizler ücretsiz otobüslerlemi indik kızılaya, genel kurmaya, emniyete? Biz sizin gibi 3 kuruşluk menfaate kendimizi ve vatanımızı satmayız. Gezi olaylarında her birinizin ceplerine 200 tl konulan şerefsizlerden olmadık biz. Gün gelecek odtü deki köpeklerinde gereğini yapacağız. Bundan sonra delikanlıysanız bildiri yayınlamayıp vatansever Türk halkının karşısına çıkarsanız. Bir darbede size yapılır hiç yoktan ülkedeki diğer havlayan köpekleride temizlemiş oluruz. Yoksa bu ilde yaşayamazsınız kabusunuz oluruz.

 • fenasi KERRİM

  28 Temmuz 2016 13:55

  Cevap Ver

  fetönün köpekleri

 • arif

  28 Temmuz 2016 12:31

  Cevap Ver

  siz üniversiteli öğrenci degilsiniz.siz ebu cehil'in torunu siyonistlerin mandalısınız.akıllarını ve tüm varlıklarını kiraya vermis bir avuç çapulcusunuz.tarih sizin gibi paçavraları çok gördü.sizin kiralık vandallar bu ÜMMETE vız gelir.sizede sahiplerinizede pavlov'un köpekleri tükürsün...

 • Şeyma

  28 Temmuz 2016 11:14

  Cevap Ver

  Bir üniversiteli olarak sizlerden utanıyorum. Kendini aydın sanan tek derdi aslında kendi bile anlamasa din düşmanlığı olan, aklı olmayıp fikri olan bağnaz gerici ırkçı islam düşmanı itler olmanızdan utanıyorum. Üniversitelerin sizin gibi kahpelere yataklık etmesinden utanıyorum ama unutmayın ZAFER İSLAMINDIR. İstediğiniz kadar yırtının.

 • Ünal

  28 Temmuz 2016 09:28

  Cevap Ver

  Bu bildiriyi yazan okumuş cahiller sizin desteginizle yapılan darbe bizim destegimizle yok edildi siz hayın it siniz okuyup adam deyil fetosun köpeği olacaksınız bizde size kemik atacağız siz sadece bu şekilde havlayacaksiniz elinizden birsey gelmeyecek gelemeyecek bu milletteki bu vatan sevgisi olduğu surece

 • Önemli olan insanlık

  28 Temmuz 2016 08:14

  Cevap Ver

  Ottü yanı ot kafalılar ebru kardeşime katılıyorum okumakla cahillik gitmiyor

 • harun

  28 Temmuz 2016 07:13

  Cevap Ver

  Ey ODTÜ sende temizleneceksin belki de kapanırsin belli mi olur..

 • İsimsiz kahraman

  28 Temmuz 2016 01:47

  Cevap Ver

  Hadi bi deneyinde görelim sizi boyunuz kaç kıçınızda kaç

Gündem
Suriye sınırında askeri hareketlilik sürüyor
Türkiye
Ankara Büyükşehir Belediyesi önünde 'kadro' eylemi
Dünya
IKBY'nin petrol ihracatlarında büyük gerileme

Hava Durumu

17°
Detaylı Hava Raporu