Hainlere karşı aynı siperdeyiz

Hainlere karşı aynı siperdeyiz


Türkiye tarihinde daha önce de darbe girişimleri yaşandığını hatırlatan MHP Lideri Bahçeli, "Hiçbiri 15 Temmuz'daki kadar derin çatlaklara neden olmamıştır. Bize göre 15 Temmuz bir işgal teşebbüsüdür" dedi. Türkiye'nin darbeye karşı tarih yazdığını belirten Bahçeli, "Hainlere karşı aynı gemideyiz, aynı siperdeyiz" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. FETÖ'cü askerlerin darbe girişimine tepki gösteren Bahçeli, milletin direnişiyle tarih yazdığını belirterek, "Türk Milleti varlığına biçilen kefeni son anda yırtmıştır" dedi.

Darbeci askerlerin yargılanması sürecinde dikkatli olunması gerektiğine dikkat çeken MHP Lideri, "Masumların hakkını gasp etmek, suçsuz insanımızı mağdur etmek en az terör örgütünün zalimliği kadar tehlikelidir" ifadelerini kullandı.

Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"15 Temmuz bir işgal teşebbüsüdür"

Türkiye zor ve çetin günlerden geçmiştir. Türk Milleti varlığına biçilen kefeni son anda yırtmıştır.

Türk tarihinin farklı dönemlerinde darbe girişimleri vardır ve yaşanmamıştır. Fakat hiçbiri 15 Temmuz'daki kadar derin çatlaklara neden olmamıştır. Bize göre 15 Temmuz bir işgal teşebbüsüdür.

"FETÖ din ve iman muhalifi"

FETÖ düşmanın ta kendisidir. Din ve iman muhalifidir, Müslüman Türk milletinin lanetle anacağı ihanet oluşumudur. TSK'nın general kadrosunun yüzde 35'i şu anda demir parmaklıklar arkasındadır. MGK'nın tavsiye kararı doğrultusunda Cumhurbaşkanı başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu, 21 Temmuz saat 13'ten itibaren 90 gün süreyle olağanüstü hal ilan etmiştir. OHAL aynı gün TBMM'de onaylanmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi, OHAL'e desteğini çekinmeden göstermiştir.

OHAL millete alınmış bir karar değil, tam tersine millete pusu kuran odaklara karşı güvence, anayasal bir tedbirdir.

Darbecilerin yargılanması

Askeri ve sivil bürokraside toplu görevden almalar olurken, kesinlikle sağlam belgelere dayanmak esas olmalıdır. Masumların hakkını gasp etmek, suçsuz insanımızı mağdur etmek en az terör örgütünün zalimliği kadar tehlikelidir.

Türk ordusu vicdanlarda hak ettiği değeri bulacaktır. Bu milletin tertemiz ve şerefli evlatları sokaklarda işsiz güçsüz gezerken, terör örgütü FETÖ'nün TSK'ya yasal olmayan yollardan girmesi ve darbe teşebbüsünde bulunması herkese ders olmuştur.

Batılı ülkeler kesin bir tepki ortaya koyamamışlardır.

"Halep'e sessiz kalamayız"

Hainlerin ardından CIA ve Pentagon duruyorsa karşımızda çok ciddi bir sorun var demektir. 15 Temmuz darbe teşebbüsünü, Ortadoğu'daki kaynamadan ayrı tutmamak gerekmektedir. Halep'te yaşanan vahşet ve insanlık dramlarının bir ilgi ve ilişkisi vardır. Halep'e insani yardım ulaştıracak koridor açılmazsa binlerce sivil açlık ve susuzluktan kırılacaktır. Halep'e sessiz kalamayız.

"Türkiye tarih yazdı"

Bu kez Türk Milleti kazandı, Türkiye ayaklandı ve yeni bir tarih yazdı. Tankların önüne milli irade dikildi, Osmanlı şamarını korkusuzca indirdi. 15 Temmuz'da millet kenetlendi, oyunu gördü. Bu birlik ruhunun devamı mutlaka korunmalıdır.

Türk Milleti hainlerden büyüktür, demokrasi darbeden büyüktü. İster FETÖ, ister PKK, isterse DAEŞ olsun, Türkiye'yi geçemeyecekler, Türk Milletini yenemeyecekler. Hainlere karşı aynı gemideyiz, aynı siperdeyiz, aynı çizgideyiz.

İdam konusunda AB'nin ne söylediği kendi bileceği iştir. Türkiye müsaade almamalıdır.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Doğu Guta'dan Erdoğan'a çağrı: Sizi ümitle bekliyoruz
Türkiye
'Türkiye nüfusunun 2040'da 100 milyonu geçmesi bekleniyor'
Dünya
Maarif Vakfı Afganistan’da faaliyet izni aldı

Hava Durumu

10°
Detaylı Hava Raporu