ABD FETÖ'yü kullanmaya devam ediyor

ABD FETÖ'yü kullanmaya devam ediyor


FETÖ terör örgütü ele başı Fethullah Gülen New York Times'a bir makale yazdı. Bu yazı FETÖ örgütüne sahip çıkan ABD'nin Gülen'i teslim etmeyeceğinin bir işareti oldu. FETÖ lideri Gülen makalesinde ABD'ye "Beni Türkiye'ye iade etmeyin. Ben ve arkadaşlarım Batı'nın hizmetindeyiz" çağrısında bulundu

FETÖ elebaşısı Fetullah Gülen, New York Times’ta Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alan bir yazı kaleme aldı.

Fetullah Gülen imzasıyla yayımlanan makelede, "Beni Türkiye'ye iade etmeyin. Ben ve arkadaşlarım Batı'nın hizmetindeyiz" ifadelerine yer verildi.

Sözde İslami aşırıcılığa karşı olduğunu vurgulayan Gülen,"Hizmet hareketindeki ben ve arkadaşlarım, Batılı demokrasilerin aradığı 'ılımlı İslam' destekleyerek, 11 Eylül'deki saldırılardan IŞİD'e kadar aşırıcı şiddete karşı bir duruş sergiledik." dedi. 

Yazıda Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın FETÖ propagandası ile suçladığı Uluslararası Af Örgütü'nün kötü muamele iddialarına atıf yapılması dikkati çekti.

Gülen, Pennsylvania eyaletinden yazdığı makalede Amerika Birleşik Devletleri'ne "beni Erdoğan'a verme arzusuna direnmelisiniz" ifadesini kullandı.

Çoğu sivil 300 kişinin hayatını kaybettiği darbe girişiminin baş sorumlusu terörist Gülen, yazısında sivil katliamına değinmezken Batı medyasının Erdoğan’ı karalama kampanyasını sürdürmüş oldu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın isminin geçtiği ilk cümleden itibaren ‘otokrat, diktatör, totaliter’ gibi sıfatların kullanıldığı yazıda, Batı kamuoyunun gönlünü kazanmak adına Kürtlere sözde baskı ve radikal İslam kartı gibi alıcısı olan uçlara dokunuyor. 


YİNE KÜRT KARTI
Muhammed Ali’nin cenaze merasiminde de konuşma yapan Haham Michael Lerner, "Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’na söyleyin Kürtleri katletmesin" cümlesini kurarak aslında ABD’nin Ortadoğu’daki müttefikine desteğini teyit etmişti. ABD medyasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alan birçok makalede Batı’nın hayat tarzını tehdit eden radikal İslam(!) ve İŞİD’e karşı laik bir kara gücü olarak Kürtler söylemi kullanılıyor.

 

 

MAKALEDE BİRÇOK YALAN BİLGİ VAR
‘Baskıcı Erdoğan sosu’ ile süslenmiş cümlelerde, göze çarpan ilk yalan, Cumhurbaşkanı’nın derhal Gülen’i darbeyi organize etmekle suçladığıdır. Darbenin ilk saatlerinde, bunun FETÖ tarafından gerçekleştirilen bir kalkışma olduğu Milli İstihbarat Teşkilatı(MİT) tarafından açıklandı.

Devam eden cümlelerde ise terörist Gülen, silahlı bir isyana karşı olduğu ifade ederek sözle darbeden kendini soyutlama çabası içerisine girmiş. Ancak, darbe girişimi, zaten doğal olarak silaha sahip olan bir yapının kalkışması ile olmuştur.


Terörist Gülen, aynı cümlede felsefesinin ‘her inançtan tüm insanlara hizmete adanmış kapsayıcı ve çoğulcu bir İslam’ olduğunu belirtmiştir. Bu da sanki Erdoğan yanlısı Müslümanların ‘kapsayıcı ve çoğulcu bir İslam’a karşı olduğu ve diğer inançlara düşmanlık ettiği algısını oluşturmak adına girişilmiş boş bir çaba olarak durmaktadır.


"ASKERİ MÜDAHALEYE KARŞIYIM"
FETÖ elebaşısı Gülen, 28 Şubat sürecinde "Asker daha demokrat" açıklamasını unutarak hayatı boyunca açıktan ve gizliden askeri müdahaleyi kınadığını belirtmiş…

Makale geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın'ın makalesine bir cevap olarak hazırlanmış. Ayrıca makalenin ayrıca Gülen tarafından değil profesyonel bir ekip tarafından yazıldığı izlemini var.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD’ye İŞİD ile mücadelede desteğini geri çekmekle şantaj yaptığı yalanını söyleyen terörist elebaşısı, yalanlarını sürdürerek aslında asıl hedefin Erdoğan olduğunu da ortaya koymuş oldu. Cumhurbaşkanı darbe sonrası açıklamasında sadece ABD’ye iade çağrısında bulunmuştu. İŞİD ile mücadele sözü bile geçmemişti.Makalede yer alan başka bir yalan ise terörist Gülen’in iadesi için geçerli bir delil olmadığı vurgusu. Ancak, darbeci askerler o gece rehin alınan Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ı terör elebaşısı ile görüştürmek istedi. Bu anlamda Akar’ın ifadesi bile başlı başlına bir delil olarak ortada durmaktadır.


TAKİYYEYE CEVAZ VERMİŞTİ

Terör elebaşısı darbenin ardından yayınlanan ilk sohbetinde destekçilerine çağrıda bulunarak ‘dillerinin ucuyla’ yalanlar söyleyebileceklerini söylemişti. Bunu desteklemek için de,haddini aşarak, müşriklerin zulmüne maruz kalan sahabelerin hayatlarından örnekler vermişti.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Bekir Bozdağ'dan Mersin'deki saldırıya ilişkin ilk açıklama
Türkiye
Tuvalette 10 Bin lira bulsanız siz ne yapardınız?
Dünya
IKBY' açıklaması: Mazide kaldı

Hava Durumu

17°
Detaylı Hava Raporu