Annelerin Yeni Gözdesi, Kehribar Kolye

Annelerin Yeni Gözdesi, Kehribar Kolye


Beş ya da altı aylık olup mışıl mışıl uyuyan bebeğiniz son zamanlarda hırçın bir hale mi geldi?Eline aldığı her nesneyi ağzına mı götürüyor?Bebeğinizin ağzından akan salyaya önlük ve giysi mi yetiştiremiyorsunuz. Hayırlı olsun inci gibi dişleri karşılıyorsunuz.

Nida Uslu - Haber Seyret - İstanbul

Eskiden Kalma Bir Şifa, Taşlar

Bebeklerin diş çıkarma dönemlerinde ağrıyı dindirmesi ile yeni nesil anneler arasında ünlü hale gelen kehribar taşı, bizler için yeni bir ürün olsa da 2.yyda  İbn-i Sina gibi alimler tarafından suyu çıkarılacak kadar çok kullanılmış.Hatta Romada ve Çinde yeni doğan bebeğe altın götürme geleneği olsaydı, belki de kehribar kolye takılırmış.

Kan Dolaşımına Karışıp, Ağrıyı Kesiyor

Kozalaklı ağaçların reçinelerinin fosilleşmesiyle meydana gelen Kehribar, suksinit ve amber asidi barındırıyor içerisinde.Antibiyotiklerde de kullanılan bu şifalı yağ asitleri vücut sıcaklığımızın etkisiyle açığa çıkıp cildimizle emilip kana karışıyor.Bu hızlı kana karışma etkisiyle dişteki ağrısı kesilen bebekler yemek yeme problemi yaşamadıkları için bünyeleri zayıf düşmemiş oluyor.Ayrıca gögüs bölgesinin sürekli ıslanmasından dolayı hırıldamalarına sebep olan sıvıyı da azalttığı için bağışıklık sistemi de güçlenmiş olan bebekler dişleri  inci gibi dizilirken size gülümseyebiliyor. Gülümseyen bebeğinize nazar değmesinden korkuyorsanız eğer ona da çözümü var bu şifalı taşın. Ortamdaki statik elektriği kendi üzerinde toplayarak nazara sebep olan negatif enerjiden de bebekleri koruyor.

Bu Taşlara da Dokunmakta Fayda Var

AKİK: En faydalı taşlardan olan akik hem anneyi hem bebeği rahatlatması nedeniyle hamilelik dönemindeki annelere de önerilir.Damarları güçlendirerek depresyonu azaltıp pozitif düşünmeyi artırır.

KRİZOKOL: Sinir sistemi ve sindirim sistemi üzerindeki faydalarından dolayı bebeklere yakın mesafelerde bulundurulması faydalıdır.

UNAKİT: Hormon salgılanmasına katkısından dolayı özellikle düşük tehlikesi bulunan bebeklerin sağlığı için hamilelikte ilk aylarda vücutta taşınılması önerilir.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Esed rejimi Doğu Guta'da 48 saatte 167 sivil öldürdü
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Bütçesi fazla veren Singapur'dan vatandaşlarına prim

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu