Türkiye'ye iki yüzlü suçlama

Türkiye'ye iki yüzlü suçlama


FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimine karşı, Batı'nın ve uluslararası kurumların iki yüzlü tavrı devam ediyor. Türkiye'de demokrasinin hedef alındığı o geceye ilişkin Uluslararası Af Örgütü'nün hazırladığı bir raporda, şehitlerin haklarına yer verilmezken, gözaltına alınan hain darbecilerin hakları savunuldu.

15 Temmuz gecesi Fetullahçı Terör Örgütü'nün Türkiye'deki darbe girişimine karşı batının ve uluslararası kurumların ikircikli tavrı sürüyor. Hain darbe girişiminin olduğu gece şehit edilen 240'dan fazla kahramanımızı yok sayan Uluslararası Af Örgütü, o geceye ilişkin bir rapor yayımladı.

İki yüzlü tavır

Uluslararası Af Örgütü'nün raporunda, yüzlerce sivile ölüm emri yağdıran darbeci askerlerin işkenceye maruz kaldığı iddia edilerek, cunta yönetimi savunuldu. "Türkiye'de 15 Temmuz gecesi gerçekleşen, en az 208 kişinin yaşamını yitirmesi ve yaklaşık 8 bin kişinin gözaltına alınmasıyla sonuçlanan kanlı darbe girişiminin ardından Türkiye'de insan hakları tehlike altındadır" ifadelerini kullanan Uluslararası Af Örgütü'nün iki yüzlü tavrı tepki topluyor.

Cuntacılara destek

Konuyla ilgili açıklama yapan Uluslararası Af Örgütü Avrupa ve Orta Asya Direktörü John Dalhuisen, “Cuma gününden bu yana gözaltı ve açığa almaların sayısının yüksekliği korkutucu" şeklinde konuşarak, sivilleri acımasızca katleden, Türk demokrasisini hedef alan cuntacılara arka çıktı.

 Yeni Şafak

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İran İsrail'e ait hedeflerin koordinatlarını paylaştı
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
İran İsrail'e ait hedeflerin koordinatlarını paylaştı

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu