Emekli polis müdürü WhatsApp'tan "direnmeyin" çağrısı yapmış

Emekli polis müdürü WhatsApp'tan "direnmeyin" çağrısı yapmış


Paralel yapıyla ilişkisinden dolayı emekli edilen, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan emekli polis müdürünün, 15 Temmuz gecesi "WhatsApp" grubu üzerinden "darbe teşebbüsüne direnilmemesi" çağrısı yaptığı yazışmalar ortaya çıktı.

ANKARA (AA) - Paralel yapıyla ilişkisinden dolayı emekli edilen, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan emekli polis müdürünün, 15 Temmuz gecesi "WhatsApp" grubu üzerinden "darbe teşebbüsüne direnilmemesi" çağrısı yaptığı yazışmalar ortaya çıktı.

Emekli polis müdürü Z.T, 15 Temmuz saat 22.39'da "değerli abiler" hitabıyla başladığı yazışmasında, emniyetten gelen emirlerin yerine getirilmemesi ve darbe teşebbüsüne direnilmemesi çağrısını içeren paylaşımda bulundu.

Paralel devlet faaliyetlerinden dolayı bir süre önce emekli edilen Z.T'nin, oluşturulan "WhatsApp" grubu üzerinden yaptığı paylaşımları şöyle:

"Değerli abiler, şu an askerler yönetime müdahaleye başladı. Herkes işini gücünü bıraksın. Bulunduğu yerde arkadaşlarını yönlendirsin ve askerlerin müdahalesine yardımcı olmalarını temin etsin. Direnmesinler. Direnen emniyet müdürlerine engel olsunlar. Her ilden ve bölgeden yapılan müdahale konusunda bilgi alalım. Bu stratejiyle hareket edip bizi her yerden bilgilendirin. Düzgün not yazın. Askere direnmesin arkadaşlar. Direnenlerin direncini kırsınlar. Özellikle özel harekatta ve çeviktekiler askere teslimiyet gösterip menfilerin direnci kırılsın."

"Zincir kursunlar" paylaşımı


"Herkese ulaşılması ve 'abilerin', emniyetten gelen emirleri yerine getirmemesi" çağrısının yapıldığı paylaşımda, herkesin Genelkurmay'a gitmesi istendi.

Paylaşımda, "Devreler birbiriyle bağlantı kursun. Zincir kursunlar. Haberdar olmayan kalmasın. Emekliler dahil silahını alıp Genelkurmay'a gitsin. Ankara'da muvazzaf ve emekli olan kim varsa silahını alıp Genelkurmay, Emniyet Genel Müdürlüğü, Ankara Emniyet, KOM, TEM ve Yıldız'ın önüne giderek herkesi indirsin. Bu konuda askere yardımcı olsun. Kimse evinde durmasın. Duran vebaldedir. Herkese duyurun." ifadeleri yer aldı.

 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Denizaltı projesinde sıra Muratreis'te
Türkiye
Yavuz Bingöl: AK Parti'ye oy verdim
Dünya
'720 bin Arakanlı çocuk kapana kısılmış durumda'

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu