Kamu kurumlarına servis aracı zorunluluğu

Kamu kurumlarına servis aracı zorunluluğu


Devlet Personel Başkanı Kumbuzoğlu, 2014-2015 dönemini kapsayan toplu sözleşme görüşmeleri sonucunda mali ve sosyal hakların uygulanması için bakanlıklara yazı gönderdiklerini söyledi.

Devlet Personel Başkanı Mehmet Ali Kumbuzoğlu, 2014-2015 dönemini kapsayan toplu sözleşme görüşmeleri sonucunda mali ve sosyal hakların uygulanması için bakanlıklara yazı gönderdiklerini söyledi.

Devlet Personel Başkanı Mehmet Ali Kumbuzoğlu, memurların istekleri dışında başka illere gönderilememesiyle ilgili basında birtakım haberler çıktığını hatırlattı.

Çok hassas olan personel konusuna herkesin ilgi duyduğu belirten Kumbuzoğlu, her kamu kurumunun kendi önemsediği ünvanlarda ülke bazında dağılımını yaptığını ifade etti. Bütün kamu kurumlarının ayrı ayrı yönetmelikleri olduğunu vurgulayan Kumbuzoğlu, "Bize yönetmelikler konusunda görüş sorulduğunda düzenleyici ve yönlendirici işlemlerimiz oluyor. Ama şu anda bir problem olarak görülmüyor. 

Her kurum kendi işleyiş sahasını tayin edip, ona göre kendi atamalarına yön çizmektedir" diye konuştu.  

Kumbuzoğlu, 2014-2015 dönemini kapsayan toplu sözleşme görüşmeleri sonucunda mali ve sosyal hakların uygulanması için hizmetlerle ilgili bakanlıklara yazı gönderdiklerini, bu konudaki düzenlemelerini bir an önce başlatmasını istendiklerini anlattı. 

Toplu sözleşme süreci sonunda birtakım konuların karar altına alındığını vurgulayan Kumbuzoğlu, şunları söyledi:

"Bunlardan birisi de servis konusu. Ankara merkezde bulunan bazı kamu kurumlarının servisleri yok. Uygulamada tek tipliğin sağlanması için karar alındı. Bütün kararlarla ilgili tüm kamu kurumlarına yazılarımız var. Ayrıca kurumlara sadece servisle ilgili yazı göndermedik. Yazılar ulaştıktan sonra her kurum, bu konuyla ilgili çalışmasını yapacak ve bize geri dönüşüm olacak."

Kumbuzoğlu, toplu sözleşmede alınan kararların, 2014 yılının Ocak ayından itibaren geçerli olacak şekilde uygulanacağına dikkati çekti. "Biz o zamana yetiştirmeye çalışacağız" dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Bekir Bozdağ'dan Mersin'deki saldırıya ilişkin ilk açıklama
Türkiye
Tuvalette 10 Bin lira bulsanız siz ne yapardınız?
Dünya
IKBY' açıklaması: Mazide kaldı

Hava Durumu

15°
Detaylı Hava Raporu