Tahliye yolunu referandum açtı

Tahliye yolunu referandum açtı


AB Bakanı Bağış, Mustafa Balbay’ın tahliyesine giden yolun 12 Eylül referadumunda kabul edilen anayasa değişikliği paketi sayesinde açıldığını belirtti.

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, gazeteci Mustafa Balbay’ın tahliyesine giden yolun 12 Eylül referadumunda kabul edilen anayasa değişikliği paketi sayesinde açıldığını belirterek, "O pakette yer alan Anayasa Mahkemesi’ne bireysel başvuru hakkı sayesinde Balbay için bu tahliye kararı çıktı" dedi.

Bağış, AB Bakanlığı'nda düzenlenen Mali İşbirliği Koordinasyon Kurulu'nun (MIKK) 5. Toplantısı'nın açılışında konuştu.

Konuşmasında Balbay'ın tahliyesini AB reformları kapsamında gerçekleştirilen en önemli adımlardan birinin neticesi olarak değerlendiren Bağış, Mustafa Balbay’a geçmiş olsun dileklerini iletti.

"Ortada halen yargı aşamasında olan bir dava vardır ve bu davanın neticesini bekleyerek yorum yapmak hukuka saygının bir gereğidir. Ancak benim altını çizmekte fayda gördüğüm husus şudur. Balbay’ın çatısı altında siyaset yaptığı parti ve o zihniyetin uzantıları ne yazık ki hükümetimizin çıkardığı her reforma direnç göstermiş, atılan her demokratikleşme adımının karşısında yer almıştı. Halen de aynı yaklaşımlarının devam ettiğini üzülerek görmekteyiz."

Bağış, Balbay’ın tahliyesine giden yolun 12 Eylül referandumunda kabul edilen anayasa değişikliği paketi sayesinde açıldığını söyledi. Bağış, "O pakette yer alan Anayasa Mahkemesi’ne bireysel başvuru hakkı sayesinde Balbay için bu tahliye kararı çıktı" dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İncirlik'te hareketli dakikalar! A10'lar uçuşa geçti
Türkiye
Terörist sevici vekil hakkında savcılık fezleke hazırladı
Dünya
Hükümetin devrilmesi eli kulağında!

Hava Durumu

27°
Detaylı Hava Raporu